A4 Tech PK-635 Webcam Driver İndir

A4 Tech PK-635 Webcam Driver

A4 Tech PK-635 serisi web kamerası kullanıcıları için sistem driver dosyasını ve resimli driver kurulumunu sayfadan detaylı olarak edinebilirsiniz.

Driver Kurulumu: Driver kurulumunu resimli olarak anlatacağız. Alt kısımda resimlere ve hemen alt kısımda yer alan açıklamalara bakarak sizde web kameranızın tanıtımını yapabilirsiniz.

İlk olarak driver indiriniz indirdiğiniz dosya .rar olarak indikten karşınıza gelecektir.

Rar yani sıkıştırtmış olan dosyayı Winrar veya Winzip ile açmanız gerekli açtığınızda önünüze setup dosyası çıkacaktır. Setup dosyasından kurulumu başlatınız. Kurulumu başlattığınızda ilk ekran üst kısımda görüldüğü şekilde kurulum hazırlanıyor ekranı olacaktır.

A4 Tech PK 635 Webcam Kurulum Hazırlanıyor Sayfası

Bu ekranda kurulum için gerekli dosyaları bilgisayarınıza yükler ve en son kurulum bitiminden bu dosyaları kaldırır. Siz devam ederek ikinci ana kuruluma geçiniz.

A4 Tech PK 635 Webcam Driver Kurulum Ekranı

Bu ekranda ise ana kurulum ekranınıdır bu ekranda bilgisayarınızda web kameranızın tanıtımı için tüm dosyaları atacaktır. Bu kurulum bittikten sonra kurulum sonlandırınız. Artık bilgisayarınız için driverı tamamen kurdunuz.

A4 Tech PK-635 Webcam

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 41.6 MB
Üretici: A4 Tech
Dil: İngilizce

A4 Tech PK-635 Webcam Driver İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

109 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Alp Seçkin 26 Mayıs 2022

  Windows 10 kullanıcısıyım. PK–636 yazıyor altında bunu indirdim ama çalışmıyor. PC tanıyor kamerayı ama görüntü yok. Zoom, Microsoft Teams, OBS, Discord bu aygıt hiçbir yerde yok. Driver bulunamıyor diyor. Ne yapabilirim?

  1. Editör (Site Editörü)26 Mayıs 2022

   Sayın Alp Bey,

   Driver dosyaları PC tanıması için gerekli olan sistem dosyalarıdır. Yazınızda “PC tanıyor kamerayı ama görüntü yok” yazınızda anladığımız kadarıyla driverı Windows 10 için kurmuşunuz. Görüntü olmama sebebi driver ile alakalı bir durum değildir. Görüntü gelmemesin nedeni yüksek ihtimalle cihazınızda bulunan teknik sorundan kaynaklanmaktadır.

 2. Ayfer Köklü 10 Kasım 2021

  Bir sorum olacak benimki 2.8 ben kurulumu nasıl yapacağım? Bilgisayarım Windows 7 kullanıyorum.

  1. Editör (Site Editörü)10 Kasım 2021

   Sayın Ayfer Hanım,

   A4 Tech PK-635 2.8 neden kurmak istiyorsunuz. Gerek yoktur. İndirdiğiniz driver Windows 7 işletim sistemine uyumlu ve güncel driver dosyasıdır.

 3. Erdem Açık 15 Ekim 2021

  Windows 10 için uygun mudur?

  1. Editör (Site Editörü)15 Ekim 2021

   Sayın Erdem Bey,

   Yeni işletim sistemi Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemlerine driver uygundur.

 4. Servet Bolaçan 19 Haziran 2021

  Driverı kuruyorum hiçbir sıkıntı olmadan fakat çalışmıyor. This graph cannot preview hatası alıyorum.

 5. Zeynep Öner 7 Mayıs 2021

  Merhaba A4tech 635 kamera kullanıyordum. İki gün önce bilgisayar çöktü eşim yaptırdı geldi. Tüm güncellemesi yaptık fakat Zoom açtığımızda kameranın ışığı yanıyor. Görüntü ve ses yok yardımcı olur musunuz ne yapmalıyız?

  1. Editör (Site Editörü)17 Mayıs 2021

   Sayın Zeynep Hanım,

   Kamera çalışıyor fakat Zoom programında sorun yaşıyorsanız Zoom ayarlarında sorun var demektir. Zoom ayarları burada indirdiğiniz driver ile alakalı değildir. Driverlar sadece cihazın çalışması için gerekli olan sistem dosyalarıdır.

 6. Naim Akova 7 Mayıs 2021

  Size driverı nasıl yüklediğimi anlatıyorum. önce: bilgisayarım-aygıt yöneticisi-görüntüleme aygıtlarında iki kez tıklayıp başka kamera kayıtlı ise önce onu siliyoruz, silme işlemi. Görüntüleme aygıtlar iki kez tıklayın. Kayıtlı kamera üzerinde sağ tıkla cihazı tıkla. Sonra Öncelikle buradan driver’ı indirin.

  Arşivi rar’dan çıkarın. Direkt yüklemek yerine uyumluluk modu ile yüklememiz gerekiyor. Setup’a sağ tıklayıp uyumluluk sorunu gidermeyi tıklayın. Sorun giderme programını seçin. Bir sonraki ekranda, Program Windows’un eski sürümlerinde çalışıyordu ancak şu anda yüklenmiyor veya çalışmıyor seçeneğini seçin.

  Çalışan önceki Windows versiyonunu Windows Vista (Service Pack 2) seçin, Programı sınaya basın. Kurulum başlayacak ve webcam sorunsuz çalışacaktır. Ben bu şekilde yaptım kamera çalıştı.

 7. Yunus Karaahmetoğlu 6 Mayıs 2021

  Bilgisayarım Windows 8 programı indiriyor ama kameranız takılı değil diyor. 100 kere denedim ama yine olmuyor. Lütfen yardımcı olun öğrenciyim EBA için lazım lütfen bana yardım edin.

  1. Editör (Site Editörü)17 Mayıs 2021

   Sayın Yunus Bey,

   Kameranız takılı değil uyarısı sık, sık alıyorsanız kameranız bozulmuş olabilir. Driver ile işlem yapmayınız ve teknik servisten yardım alınız. Driver ile akalı olan bir işlem değil sizin sorununuz.

 8. Saliha Ekiz 19 Nisan 2021

  Kurduktan sonra kamerayı nasıl deneyeceğim. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum.

  1. Editör (Site Editörü)26 Nisan 2021

   Sayın Saliha Hanım,

   Windows 10 için de diğer işletim sistemleri ile aynıdır. Driverı kurduktan sonra kameranızı hangi programla ile açmak istiyorsanız o program ile deneyebilirsiniz. Skpye, kendi program ya da farklı bir kamera kullanan programlar fark etmez.

 9. Fatih Muti 18 Nisan 2021

  Driver dosyasını da indirdim ama aygıt yöneticisinde hala sürücü güncel değil deyip kamerayı aktif göstermiyor.

 10. Ata Yeşilova 5 Nisan 2021

  Driverları yükledim kurdum bir defa çalıştı ama şimdi çalışmadı. Windowns 8 kullanıyorum.

 11. Kazım Kara 22 Aralık 2020

  Driver indirme linkine tıklayınca hiç bir şey olmuyor. Yeni bir sekme açıp kapatıyor.

  1. Editör (Site Editörü)23 Aralık 2020

   Sayın Kazım Bey,

   İndirme adresi değişmiş ve güncel indirme adresi yenilenmiştir. Driverı sorunsuz indirebilirsiniz.

 12. Rıfkı Kilmen 26 Kasım 2020

  A4tech mikrofon kurulumu kameraya kurarken acaba kuruluyor mu?

  1. Editör (Site Editörü)27 Kasım 2020

   Sayın Rıfkı Bey,

   A4 Tech mikrofon üzeridedir. Ayrıca mikrofon için driver yoktur. Sadece kamerayı tanıtmanız yeterlidir. Driverı kurduğunuzda kamera ve mikrofon ikisi birden çalışacaktır.

 13. Fahri Yavuz 23 Kasım 2020

  Ben indiremedim ama olsun linki bulan varsa atarsa memnun olurum.

  1. Editör (Site Editörü)23 Kasım 2020

   Sayın Fahri Bey,

   İndirme adresi güncellenmiştir. Şu an sorunsuz olarak indirme yapılmaktadır.

   Resimde gözüktüğü gibi driver indirmesi sorunsuzdur.

 14. Muhammed Tayfun 27 Ekim 2020

  Kamera çalışıyor fakat ses yok. Arkadaşlar ne yapmam gerekiyor?

  1. Editör (Site Editörü)28 Ekim 2020

   Sayın Muhammed Bey,

   Sorununuz driver ile alakalı değildir. Driver ile ilgili işlem yapmayınız kamerayı driver ile doğru bir şekilde çalıştırmışınız. Mikrofon sorunu için teknik servisten yardım almanızı öneririz.

  2. Muhammed Özdemir 10 Aralık 2020

   Kardeşim bu çok nedenden olabilir bir internet şeyi kunlanıyon mu? Discord ve Facebook benzeri şeyler onlarda yapar.

  3. Ali Soysal 7 Ocak 2021

   Bende de ses yok!

   1. Editör (Site Editörü)8 Ocak 2021

    Sayın Ali Bey,

    Kemaranız çalışıyorsa sesin driver ile alakası yoktur. Driver ile oynamamanızı öneririz. Cihazı teknik servise gösterebilirsiniz.

 15. Cem Bayar 8 Ekim 2020

  Skype falan görüntülü aramada sıkıntı olmuyor masaüstündeki hamcapda da sıkıntı yok Facebook görüntülü arama yapılmıyor, Hata kamerana veya mikrofonuna bağlanılamadı. Kamera ve mikrofonun bağlı değil veya desteklenmiyor. Bu sorunu yalnızca Facebook da yapıyor çözemedim. Bir çözümü varsa yarımcı olursanız sevinirim.

  1. Editör (Site Editörü)8 Ekim 2020

   Sayın Cem Bey,

   Yazmış olduğunuz hata driver ya da kameranız ile alakalı değildir. Driver ve kamera ayarlamaları ile oynamayınız ve değiştirmeyiniz. Anlatımınıza göre sorunsuz bir şekilde kamera çalışıyor. Hata Facebook sosyal ağında ki yetkiden dolayı kaynaklanıyor olabilir.

   1. Cem Bayar 9 Ekim 2020

    Teşekkürler bilgilendirme için peki bi çözümü var mı yoksa bekleyelim mi? Browserden tüm izinleride etkinleştiriyorum yine aynı sorun devam ediyor daha önce çalışıyordu.

    1. Editör (Site Editörü)9 Ekim 2020

     Sayın Cem Bey,

     Facebook vb. sosyal ağlar bizim (driver ile ilgili olmaması sebebiyle) bilgi alanımızda değildir. İnternette sosyal ağ ayarları ile ilgili birçok makale yazmaktadır araştırma yaptınız mı? Önceki cevapta da yazdığımız gibi driver ve kameranız sorunsuz olarak çalışmaktadır. Size önerimiz kullandığınız internet tarayıcısını değiştirerek denemeniz olacaktır.

 16. Bülent Oflaz 7 Ekim 2020

  İndirkten sonra üst tarayıcıda ok işaretine basıp sakla yapacaksın.

 17. Umut Çam 26 Eylül 2020

  VLC player dosyasına indiriyor ve hata veriyor.

  1. Editör (Site Editörü)26 Eylül 2020

   Sayın Umut Bey,

   VLC Player media oynatıcı programıdır. Driver uzantısı .rar olarak indirilmektedir. Muhtemelen rar dosyasını yanlışlıkla VLC Player ile açmaya çalıştınız. Bu durumu düzeltme için Winrar indirerek tekrar kurunuz. Bu şekilde düzelecektir.

 18. Mehmet Ali Altay 25 Eylül 2020

  Masaüstü bilgisayarımı her açıp kapattığımda neden kameram çalışmıyor. Sürekli driver yüklemem mi gerekiyor anlamış değilim. Bana bir yardımcı olur musunuz lütfen?

  1. Editör (Site Editörü)25 Eylül 2020

   Sayın Mehmet Bey,

   Normal şartlarda driverı bir defa kurmanız yeterlidir. Bilgisayarınızda Deep Freze veya benzeri bilgisayarınızı eski haline getiren program kullanıyor musunuz? Bu tür bilgisayar program koruma programı kullanıyorsanız siz driver kurarak tanıttıktan sonra bilgisayarınızın kapatılarak tekrar açıldığında bilgisayarı eski haline getirmektedir. Kontrol ediniz.

  2. Onur Çil 29 Eylül 2020

   Bilgisayarında deep freeze vardır. Bilgisayar açılıp kapanınca deep freeze sistemi geri eski haline dönüyordur. Senden ondan sürekli driverı tekrar yüklemek zorunda kalıyorsun.

 19. Barış Onay 25 Eylül 2020

  Ben kurulumu yaptım. Kamera çalışıyor ama mikrofon görünmüyor. Windows 7 Ultimate 32 bit kullanıyorum. Yardımcı olur musunuz?

  1. Editör (Site Editörü)25 Eylül 2020

   Sayın Barış Bey,

   Driver dosyasını yüklediğinizde cihazınızda ki tüm özellikler çalışacaktır. Ayrıca bir ayarlama yoktur. Bu mikrofon içinde geçerlidir. Mikrofonuz da sorun olabilir. Normal şartlarda mikrofonun driver yükledikten sonra çalışması gerekir. Sorununuz driver ile alakalı değildir.

 20. İbrahim Şenocak 15 Eylül 2020

  Hocam merhaba İsmim İbrahim A4 tech driver yükledim. Kurulumunu tarif ettiğiniz gibi yaptım. Ancak device manager altında other devices altında kamera resmi var ancak içerisinde sarı üçgen içinde ünlem var. Kamera çalışmıyor.

  1. Editör (Site Editörü)15 Eylül 2020

   Sayın İbrahim Bey,

   Aygıtta ünlem işaretinin olmasının nedeni doğru driver kurulmaması, yanlış yükleme olduğu anlamındadır.

   Hangi işlemleri yaparak ünleme getirdiğinizi bilmiyoruz. Bu sebepten size tavsiyemiz önceki driver ile alakalı tüm kurulumları denetim masası ve program ekle kaldır ile tamamen kaldırınız. Tüm kurduğunuz kamera driverları dikkat edelim.

   Daha sonra ünlem işareti üzeride kaldır menüsünü kullanarak aygırı kaldırınız. Bilgisayarı yeniden başlatarak bu indirmiş olduğunuz driver kurunuz, ünlem düzelecektir.

 21. Arif Işık 8 Eylül 2020

  Winrarın lisansını satın alın diyor kardeş. Bir türlü kuramadım.

  1. Editör (Site Editörü)8 Eylül 2020

   Sayın Arif Bey,

   Winrar deneme sürüm bir programdır. Sizin deneme sürümünüz bittiğinden satın alma uyarısı almışınız. Driver için sıkıştırılmış dosyayı Winrar ile açmanız şart değildir. Ücretsiz olan 7-Zip programını yada farklı bir sıkıştırılmış dosya açma programını kullanınız.

   1. Arif Işık 8 Eylül 2020

    Kurdum sonundu belki başkasının işine yarar: bende Winrar eski sürümmüş. Güncellemek gerekiyormuş. Winrarı indirin.32 bit veya 64 bit diye şekilleri var. İkisini de deneyin bilgisayarınız hangisine uyumluysa. Sonra webcam ı tekrar yükleyin. Benimki de pes edecekken kuruldu elhamdülillah. Sitenin yardımı oldu Allah razı olsun. Süresi tekrar dolarsa bu kez 7-Zip i denerim. Teşekkür ederim.

    1. Editör (Site Editörü)9 Eylül 2020

     Sayın Arif Bey,

     Driver sorunu için çözüm sürecini sitede paylaşarak diğer ziyaretçileri bilgilendirme yaptığınız için size teşekkür ederiz.

     7-Zip programı bir öneriydi. Bildiğiniz programı kullanmanızı önermekteyiz. İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Sorunuz olduğunda lütfen çekinmeden iletiniz.

    2. Yusuf Gökmen 13 Eylül 2020

     Samsung scx4521f yükleyemedim, deniyorum birazda bilgisayarda bilgisayar bilgim yok yüzden herhalde yardımcı olurdanız sevinirim arkadaşlar.

    3. Editör (Site Editörü)14 Eylül 2020

     Sayın Yusuf Bey,

     A4 Tech web kamerası için driver yükleme işlemi yukarıda anlatılmıştır. Siz işlemleri yapmaya başlayınız. İşlem basit eğer sorun yaşar ya da takıldığınız bir yer olursa buradan tekrar bizimle iletişime geçiniz.

     Editörler olarak gün içerisinden sürekli buradayız. Hiç çekinmeden yazabilirsiniz.

 22. Metin 6 Eylül 2020

  Selam ben de driveri indirip kurdum. Ekran siyah veya beyaz geliyor. Görüntü yok. Sanırım Windows 7 64 bit ile uyumlu değil.

  1. Editör (Site Editörü)7 Eylül 2020

   Sayın Metin Bey,

   Driver Windows 7 tüm işletim sistemi ile uyumludur. Kameranın ön lensinin temiz ve kırık olmadığını kontrol ediniz. Bilgisayarınızda donanım ekleme alanından kamera cihazınızı kaldırınız. Bilgisayarı tekrar başlatarak deneyiniz. Sorun düzeltmezse tekrar buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 23. Azra 30 Ağustos 2020

  İndirdim fakat nasıl kuracağımı anlamadım bilgisayara sağ tık yapıyorum özellikler diyorum aygıt yöneticisi diyorum görüntüleme aygıtları diyorum sağ tık yapıp sürücü yazılımını güncelleştir diyip sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara diyip gözat diyorum masaüstüne kaydettiğimden eminim masa üstüne tıklıyorum ama bulamıyorum masa üstüne de baktım orada nasıl yapacağım.

  1. Editör (Site Editörü)30 Ağustos 2020

   Sayın Azra Hanım,

   Önceden yanlışlıkla driver kurma ihtimaline karşı bilgisayarım sağ özellikler ve donamından kamera aygıtını kaldırınız. Program ekle kaldır da kurulu olan web kamerası driverlarınıda kaldırın. Donanım güncelleme yapmayın. Driverları sildikten sonra bağlantıların tam olduğunu emin olduğunuzda sadece indirdiğiniz driver dosyasını kurun ve bilgisayarı kapatarak tekrar açın. Diğer ayarlar ile uğraşmanıza gerek yoktur.

   A4 Tech web camera driver kurulumu basit bir işlemdir. Siz çok detaya giriyorsunuz basit kuruluma sahip bir markadır, buna gerek yoktur. Fazla detay driver kurulumda size yanlış yaptırır. Sadece driverı kurun yeterli olacaktır.

 24. Aykut 8 Ağustos 2020

  Selam ben kamerayı bağlıyorum aygıt yöneticisinde diğer aygıt olarak gözüküyor yardım edin lütfen

  1. Editör (Site Editörü)8 Ağustos 2020

   Sayın Aykut Bey,

   Driverı kurduktan sonra diğer aygıtlar kamera olarak değişir. Siz muhtemelen yanlış bir çok driver kurdunuz önceki driverları Windows program ekle kaldır özelliğini kullanarak tamamen kaldırın kamera ile alakalı olanları daha sonra diğer aygıtları da aygıt yöneticisinden kaldırın ve indirdiğiniz bu driverı kurun düzelmiş olur. Sorun devam ederse lütfen çekinmeden yazınız.

   1. Aykut 13 Ağustos 2020

    Teşekürler.

    1. Editör (Site Editörü)13 Ağustos 2020

     Sayın Aykut Bey,

     Siteyi kullandığınız için teşekkür ederiz. Driver ile alakalı soru ve sorularınız için lütfen çekinmeden buradan biz editörler ile iletişime geçiniz.

  2. Ali 13 Ağustos 2020

   driveri düzgün kurun.

 25. Ömer 25 Haziran 2020

  kamera aranıyor diyor ve aygıt yöneticisinde sürücü yüklenmedi diyor lütfen yardım edin

  1. Editör (Site Editörü)26 Haziran 2020

   Sayın Ömer Bey,

   Kamerayı sistem bulamamış çıkararak tekrar deneyiniz, farklı bir giriş ile deneyiniz.

   1. Gülsüm 25 Ağustos 2020

    Teşekkürler yardımı oldu.

    1. Editör (Site Editörü)25 Ağustos 2020

     Sayın Gülsüm Hanım,

     Siteyi kullandığınız için bizde teşekkür ederiz. Sorunuz olduğundan lütfen çekinmeden iletiniz. İyi günler dileriz.

 26. Memo 13 Haziran 2020

  benim mikrofonda kamerada indirmeme rağmen hala çalışmıyor nedeni nedir acaba

  1. Editör (Site Editörü)13 Haziran 2020

   Sayın Memo Bey,

   Driverı kurduğunuzda kamera çalışıyor fakat mikrofon çalışmıyorsanız mikrofon teknik olarak sorunlu demektedir.

 27. Onur 29 Mayıs 2020

  Teşekkürler kardeşim :) Ben bile becerdim sayende :)

  1. Editör (Site Editörü)29 Mayıs 2020

   Sayın Onur Bey,

   Bizde teşekkür ederiz. Sorunuz olduğunda lütfen çekinmeden yazınız.

 28. Fatih 13 Mayıs 2020

  çok fazla süre sürüyor

 29. ali 11 Mayıs 2020

  driveri nasıl kuracağız?

  1. Editör (Site Editörü)11 Mayıs 2020

   Sayın Ali Bey,

   Sayfadan A4 Tech PK-635 Webcam Driver İndir linki kullanarak driver indirdikten sonra nasıl driverı kuracağınız resimli olarak anlatılmış. Açıklamalara ve resimler bakmanız driver kurmanız için yeterli olacaktır. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız sorunuzu buradan sorabilirsiniz.

   1. serhat 30 Mayıs 2020

    slm ben driveri indirip kurdum kamera ekranı hazır diyor ama görüntü yok Windows 7 kullanıyorum

 30. adnan 8 Mayıs 2020

  indirme yarım kalıyor

  1. Editör (Site Editörü)9 Mayıs 2020

   Sayın Adnan Bey,

   Driver indirmesini kontrol ettiğimizde herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır. Direk olarak 50 MB tümü indirilmiştir. Sizin internet bağlantı yavaşlığından kaynaklanıyor olabilir lütfen tekrar deneyiniz.

 31. BERAT 19 Nisan 2020

  ben uygulamayı kurdum kamerayı açınca pc nin kendi kamerası açılıyor. bide sürücü kullanılamıyor hatası veriyor yardım eder misiniz

  1. Editör (Site Editörü)20 Nisan 2020

   Sayın Berat Bey,

   Driver dosyası kamera ve mikrofon için geçerlidir. Eğer mikrofon çalışmıyorsa mikrofonda sorun var demektedir.

 32. Rana 18 Nisan 2020

  teşekkürler işe yaradın

  1. Editör (Site Editörü)18 Nisan 2020

   Sayın Rana Hanım,

   Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Sorunuz olduğunda lütfen çekinmeden bildiriniz.

 33. OYUN ZAMANI YT 15 Nisan 2020

  benim sorunum çözülmedi ama yorumları okuduğum kadarıyla deneyenlerin neredeyse %75 i başarılı olmuş. sorunu anlayamadım. cevap verirseniz. Teşekkürler!

  1. Editör (Site Editörü)16 Nisan 2020

   Sayın Ziyaretçimiz,

   Sorununuz nedir? Cevaplarsanız yardımcı olmaya çalışacağız.

 34. Murat 1 Eylül 2019

  hepsini uyguladım fakat gene çalışmıyor arkadaşlar

  1. Editör (Site Editörü)2 Eylül 2019

   Sayın Murat Bey,

   Sayfada uygulayacağız pek detay yoktur. Sadece kamerayı takıyor ve driver kuruyorsunuz. Nerede sorun yaşadığınız detayları ile bildirirseniz yardımcı olabiliriz. Lütfen çekinmeden yazabilirsiniz.

 35. Mustafa 18 Şubat 2019

  Çok teşekkürler. Pek çok farklı yöntem denedim ama bu ilk denemede sonuç verdi.

  1. Editör (Site Editörü)18 Şubat 2019

   Sayın Mustafa Bey,

   Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Bizleri tavsiye etmeyi unutmayınız. Bizleri sitede bulunan sosyal medya paylaşımları üzerinden veya arkadaşlarınıza sözlü olarak tavsiye edebilirsiniz. Bu şekilde sizin gibi birçok kullanıcıya ulaştırmış olursunuz.

 36. Oynarmısın Benimle TV Editörü 14 Eylül 2018

  Yükleyemeyen Arkadaşlar dikkatli dinleyin.

  1. Linkten A4 cam driveri indirin.
  2. Winrar içindeki driveri bilgisayarınız da bulabileceğiniz bir yere çıkartın.
  3. Klasör içindeki setup dosyasından kurulumu tamamlayın.
  4. Kamera programı yüklenecek fakat win10 kamerayı tanımayacaktır:
  5. Tanıtmak için Masaüstü Bilgisayarım öğesinden Özelliklere giriyoruz.
  6. Ardından Aygıt Yöneticisini açın ya da Arama sekmesine Aygıt Yöneticisi yazarak ta girebilirsiniz.
  7. Aygıt yöneticisinde Kameranızda Soru işareti olacaktır. Öğeyi çift tıklayın.
  8. Açılan pencereden Sürücüyü güncelleştiri seçin.
  9. Tekrar açılan pencereden driveri kendi bilgisayarımdan bulacağımı seçin (web ten değil)
  10. Son olarak indirip bulabileceğiniz bir yere çıkardığınız a4 driver klasörünü gösterip ileri butonlarına basarak kurulumu tamamlayın.
  11. Ben de başta kuramayanlar gibi vazgeçmek aşamasındayken bu yolu denedim eski Windows style :) oldu.

  Yorumları okudum böyle bir yol yazmıyor. Hiç üşenmedim yazdım valla. Yalnız kamera 10 senelik klavye ye kadar bütün bilgisayarı değiştirsem de kameranın modası geçmedi helal olsun. Hadi kalın sağlıcakla….

  1. Editör (Site Editörü)14 Eylül 2018

   Sayın Oynarmısın Benimle TV Editörü,

   Bilgilendirmenizde emek esirgenmeden diğer kullanıcılara fayda sağlamak amacı ile verildiği açık bir şekilde gözükmektedir. Sizin gibi emeğini esirgemeyen, başkalarına yardımcı olma çabasında olan kişileri görmek bizi gerçekten memnun etmektedir. Youtube kanalınızı da biraz önce incelediğimizde çocuklara değerli görüşlerinizi paylaşarak zengin içerikli videolar hazırladığınız da kanalınızda aşikârdır.

   Bu tür paylaşımlarınızı tekrar, tekrar beklediğimizi bilmenizi ister, siteye katmış olduğunuz değerli bilgileriniz için size teşekkür ederiz.

  2. Yaşar Kankim 24 Aralık 2019

   teşekkürler dostum kankim çok işe yaradın sen bizim için.

  3. hanife 8 Nisan 2020

   o kadar video izledim olmadı 10 maddeyle yaptım sayende teşekkürler.

  4. Salih 6 Mayıs 2020

   Eyvallah usta

  5. Kadir Baba 22 Haziran 2020

   Allah senden razı olsun Kraloğlan. Sana bir teşekkür borçluyum. Teşekkür Ederim yazarak ödüyorum :) Çok Sağol.

  6. Kader 8 Eylül 2020

   Allah razı olsun.

 37. Samed 24 Haziran 2018

  Microsoft Visual C++ Runtime Error hatası alıyorum. Yardım ederseniz sevinirim. Windows 10.

  1. Editör (Site Editörü)25 Haziran 2018

   Sayın Samed Bey,

   Bilgisayarınızda bulunan Microsoft Visual C++ Runtime eklentisini güncelleyiniz! Bu şekilde sorunuz çözülecektir. İsterseniz Microsoft Visual C++ Runtime en son sürümünü indirerek ve tekrar kurarak da bu sorunu çözebilirsiniz.

 38. TOLGA ALÇIN 2 Haziran 2018

  a4 tech Windows 10 yokmu? formattan önce çalışıyordu şimdi programı otomatik olarak bulamıyor? driver dosyası varmı acaba?

  1. Editör (Site Editörü)4 Haziran 2018

   Sayın Tolga ALÇIN,

   Windows 10 ile uyumlu, kurmuş olduğunuz driver dosyasını bilgisayarınızdan silerek veya kaldırarak tekrar indirip kurar mısınız? Bu şekilde düzelecektir. Bir de bilgisayarınızda kamerayı takarken başka bir USB girişine takınız. Yine sorun yaşarsanız buradan bize bildiriniz.

 39. xzx 4 Mart 2018

  hocam bunda microfon yokmu ?

  1. Editör (Site Editörü)4 Mart 2018

   Sayın Kullanıcımız,

   A4 Tech PK-635 modelinde mikrofon var. Driver dosyasını kurmadan önce mikrofon kablosunu mikrofon girişine takmanız yeterlidir.

 40. Emirhan 29 Ocak 2018

  Abi Win 10 için direk setup indirmicem demi?

  1. Editör (Site Editörü)30 Ocak 2018

   Sayın Emirhan Bey,

   Sayfada uyumlu olan işletim sistemler için driver kuruluma uygundur. Driver indirme işleminizden sonra kurulumu yapabilirsiniz. Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız lütfen geri dönüş yapınız.

 41. muzo 13 Kasım 2017

  merhaba, bilgisayarıma kurdum fakat hala kamera çalışmadı

  1. Editör (Site Editörü)15 Kasım 2017

   Sayın Muzo Bey,

   Sorunuzu ayrı, ayrı yazmışınız bir bütün olarak alta cevapladım, bilginize sunarım. Sorun devam ederse lütfen çekinmeden detayları ile birlikte bildiriniz. Sizlere yardımcı olmak görevimizdir. Saygılarımızla.

 42. muzo 13 Kasım 2017

  64 bit versiyonunu yükledim fakat çalıştıramadım.

  1. Editör (Site Editörü)15 Kasım 2017

   Sayın Muzo Bey, İndirmiş olduğunuz driver 64 bit için uyumludur. Cihazınızın bağlantıları kontrol ederek tekrar driver kurmayı deneyiniz. Driver düzgün bir şekilde sağlıklı çalışmaktadır. Muhtemelen bağlantılarınızda sorun var.

 43. Şule Akyıldız 11 Ağustos 2017

  Windows ve 64 bit için çalıştırır mı bu driver?

  1. Editör (Site Editörü)12 Ağustos 2017

   Sayın Şule Hanım,

   Uyumludur Windows 10 64 bit için kurabilirsiniz.

 44. Şafak Aksöz 2 Temmuz 2017

  Sağolun hocam allah razı olsun.

  1. Editör (Site Editörü)3 Temmuz 2017

   Sayın Şafak Bey,

   İyi dilekleriniz için bizlerde teşekkür ederiz, sorunuz olduğuna lütfen çekinmeden iletiniz. Size yardımcı olmak bizim görevimiz olduğunu bilmenizi isteriz. Saygılarımızla.

 45. Mehmet Ali Tezmen 22 Mart 2017

  Eyvallah teşekkürler baba yav bu site ellerinizden öpeyim.

  1. Editör (Site Editörü)23 Mart 2017

   Sayın Mehmet Ali Bey,

   İyi dilekleriniz için bizlerde size teşekkür ederiz. Sorun olduğunda lütfen çekinmeden iletiniz saygılarımızla.

 46. Önder Gülenç 18 Ocak 2017

  Paylaşım için çok teşekkürler, sağolasın hocam çok teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)18 Ocak 2017

   Sayın Önder Bey,

   İyi dilekleriniz için bizlerde teşekkür ederiz. Sorunla karşılaştığınızda lütfen çekinmeden iletiniz.

   1. Samet Alıcı 4 Ekim 2020

    Hocam iyi günler. A4Tech kameramı kuramadım yardımınıza ihtiyacımız var?

    1. Editör (Site Editörü)5 Ekim 2020

     Sayın Samet Bey,

     Buyurun sorunuz nedir? Lütfen çekinmeden iletiniz. Size yardımcı olmaya çalışacağız.