Brother Yazıcıda Yazı Sığmıyor veya Boyut Küçülüyor

Brother yazıcınızda Microsoft Word belgeleri yazdırma işlemi sırasında eğer yazdırmak istediğiniz metin, içerisinde bulunan resimler kâğıda sığmıyor dışına taşıyor ya da metin içerisinde resimler ufalarak resim kalitesi bozuluyorsa bu şekilde doğru bir çıktı alamazsınız, alsanız dahi yazı veya resim sığmadığından sığmayan alanlar yazıcıdan çıkmayacak kâğıdınızda gözükmeyecektir.

Bu durumda yapmanız gereken belgenizi Microsoft Word kullanarak çalıştırınız. Dosya ve Yazdır sekmelerine tıklayınız. Ayarlamalar menüsü gelecektir buradan kâğıt boyutu ayarlamaları tıklayarak kâğıt boyutunuzu seçerek yazdırma işlemini yapınız. Kâğıt boyutunuzu A4, A5, mektup ya da hangi boyut kâğıt kullanıyorsanız onu seçmelisiniz. Boyut ayarlamalar alanında kâğıdı dikey ve yatay olarak da çıktı alabilirsiniz.

Bu durumda halen sığmıyor ise burada da yapmanız gereken ise Microsoft Word dosyasını farkı olarak kayıt ederek çıktı almayı deneyiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için yine Dosya ve Yazdır menülerine tıklayınız, karşınıza kâğıt boyutu ayarlama alanı gelecektir. Burada size uygun olan kâğıt boyutunu seçerek Microsoft Word belgesini başka bir dosya adı olarak kayıt ederek tekrar çıktı almayı deneyebilirsiniz. Başka bir ad ile kayıt ederek açtığınızda ekranda yazı veya resimlerin sığıp / sığmadığı kontrol edebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptığınız halde yine halen metin veya resim sığmıyor ise kâğıt boyutunu yanlış seçmiş olabilir veya belgeniz içerisinde bulunan çerçeve alanlarından bir veya birden fazlası çok geniş olarak ayarlanmış olabilir, çerçeveleri boyutlarını daraltın veya çerçeveyi silmeyi deneyiniz.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

2 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. BAHAR ŞİMŞEK 14 Nisan 2017

  Yazıcım Çevrimdışı Görünüyordu .Sistemsel Her şeyi Denemiş Olduğumuz Halde Yazdırma Sağlayamadım. Yazıcıyı Pc den Kaldırdım Yeniden Yüklemeyi Denedim Ama Başarılı Olamadım. Acil Yardımınıza İhtiyacım Var.

  1. Editör (Site Editörü)15 Nisan 2017

   Sayın Bahar Hanım eğer yazıcınız çevrimdışı görünüyor ve yazıcınız yanıt vermiyorsa bu hatayı çözebilmeniz için ilk olarak usb bağlantınızı ve elektrik bağlantınızı kontrol edin usb girişinizde temassızlık veya kopukluk var mı?

   Bunlarda bir sorun yok ise yazınızını sıfırlamayı deneyin. Yazıcınızın açıkken elektrik bağlantınızı çıkarın ve 1 dakikaya yakın bekleyerek elektrik bağlantınızı tekrar çalıştırarak yazıcıyı açın. Son olarak da kontrol etmeniz gereken işlem yazıcınızbir den fazla bilgisayarınızda kurulu ise çalıştırmak istediğiniz yazıcıyı bırakın ve diğer yazıcıları tamamen silin. Yazıcı birden fazla kurulu ise diğer yazıcıyı aktif olarak işletim sistemiz görebilmektedir diğer yazıcıları tamamen kaldırın.