Bu Program, Yüklü Olan İşletim Sistemiyle Kullanılamaz. Ne Demek, Nasıl Düzelir?

Bir yazılım (program) yükleme esnasında “Bu program, yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz.” hatası alıyorsanız yapmanız gerekenleri ve bu uyanırın nedeni ni öğrenmek için sayfayı okumaya devam ediniz.

Bu program yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz uyarısının nedeni kurmak istediğiniz program diğer adları ile yazılım, driver ve kurulum için gerekli olan diğer kurulum seçimleri kurmak isteğiniz programın sizin işletim sisteminiz ile uyumlu olmamasından ve işletim sisteminizin bit sürümü ile uyumlulu olmamasından kaynaklaklanmaktadır. Özellikle işletim sistemi bit sürümü uyumsuzluğundan dolayı bu hata sıklıklakla görülmektedir.

Hata! Bu program, yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz.

Bu program yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz hatası aldıysanız ne yapmanız gerekmektedir. Yazı başından da anlaşılacağı üzere kurmak istediğiniz programın sizin işletim sistemi ile uyumlu olmadığını anlıyorsunuz. Yapmanız gereken kurmak istediğiniz yazılım, driver veya diğer yazılımlar için sizin işletim sisteminiz ve bit sürümünüz ile uyumlu olan kurulum dosyasını bulmanız gerekmektedir.

İşletim sistemi ve bit sürümünü kısaca masaüstü bilgisayarım simgesi üzerinden fare ile sağa tıklayarak açılan menünü en altında özellikler menüsüne giderek açılan sistem sekmesinde direk olarak görebilirsiniz.

Windows İşletim Sistemi ve Bit Sürümü Öğrenme

Resimde de gözüktüğü üzere üst tarafta sizin işletim sisteminiz bilgisi ve sistem altında işletim sisteminiz kaç bit olduğunu tespit ederek uyumlu olan işletim sistemi ve bit sürümüne göre kurulum dosyasını indirerek kurmak istediğinizde Bu program yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz hatası almayacaksınız.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

9 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Hakan Kına 21 Nisan 2020

  Merhaba, Canon Pixma G3411 driver yüklerken sistem hatası veriyor. Windows 7 Ultimate ve 32 bit kullanıyorum. Doğru kullandığım halde olmuyor. Lütfen yardım edin.

  1. Editör (Site Editörü)21 Nisan 2020

   Sayın Hakan Bey,

   Bit sürümü ve indirme doğru sürümdeyken bu hatayı almasınız. Bit sürümünü ve driver dosyasının uyumunu dikkatli kontrol etmekten başka bir yolu yoktur.

 2. Osman Ulucan 24 Ocak 2020

  Sürüm Windows 7 Ultimate 32 bit işletim sistemi Canon G2411 işletim sistemi hatası veriyor.

  1. Editör (Site Editörü)24 Ocak 2020

   Sayın Osman Bey,

   Sitede ekli olmayan bir model için soru sormuşunuz driverı nereden indirdiğinizi bilemiyor. Sorunuz sonrası siteye Canon PIXMA G2411 yeni güncel driverı eklenmiştir.

   Yapmanız gereken söylemiş olduğunuz hatanın nedeni driver dosyasının 64 bit sizin işletim sisteminiz ise 32 bit olmasından kaynaklanmaktadır. Yanlız başka bir sorun ise Canon PIXMA G2411 model için full driver tek dosyasıdır ve bu dosya 2019 güncellemesinde 32 bit ve 64 bit için de çalışmaktadır.

   Siz dediğimiz gibi var olan driverı siliniz ve sitede Canon PIXMA G2411 Driver sayfasına giderek tekrar indiriniz ve bilgisayarınıza kurunuz. Bu şekilde sorununuz düzelecektir.

 3. Hasan Büyükfırat 2 Aralık 2019

  Sürüm: Windows 7 Professional, İşletim sistemi: 64 bit kullanıyorum. Canon 3411 yazıcıyı yüklerken “bu program, yüklü işletim sistemiyle kullanılamaz.” hatası veriyor ne yapmam gerekiyor? 64 bit driver yüklemeye çalıştım o da olmadı.

  1. Editör (Site Editörü)2 Aralık 2019

   Sayın Hasan Bey,

   İndirmiş olduğunuz driver dosyası 32 bit olduğundan işletim sisteminde kullanılamaz hatası almışınız. 32 bit driver dosyaları 64 bit işletim sisteminde kullanılamaz, uygun değildir. Bu uyarıyı alıyorsanız yanlış driver dosyasını indirdiğiniz anlamına gelmektedir.

   Sitede Canon 3411 yüklü olmadığı gördük ve araştırmalarımızda Canon 3411 olmayıp Canon Pixma G3411 modeli olduğunu tespit ettik. Sizin modelinizde büyük bir ihtimalle o çünkü sadece 3411 modeli yok Canon’da.

   Siteye birazdan 64 bit uyumlu driver dosyasını yükleyerek size bilgi burada vereceğiz. Sayfadan doğru 64 bit uyumlu driver dosyasını indirerek yazıcınızı tanıtabileceksiniz. Size bilgi vermek yarım saati geçmez. Lütfen biraz bekleyiniz.

  2. Editör (Site Editörü)2 Aralık 2019

   Sayın Hasan Bey,

   Canon PIXMA G3411 driver dosyası 64 bit uyumlu olarak siteye yüklendi. Sitede Canon PIXMA G3411 Yazıcı Driver İndir sayfasına giderek.

   Üste gözüktüğü gibi 64 bit olan yani 2. driver dosyasını indirerek kurduğunuzda düzelecektir. Sayfada verilen driver Full driverdır. Yine sorunla karşılaşırsanız lütfen çekinmeden bildiriniz.

   1. Seval Sancak 31 Mart 2020

    Windows 7 Home Premium işletim sistemi 64 bit olmuyor, olmuyor hep hata. Yardım istiyorum aynı hataları alıyorum. 64 işletim sistemi de yükledim yine hata veriyor.

    1. Editör (Site Editörü)2 Nisan 2020

     Sayın Seval Hanım,

     İndirdiğiniz bit sürümü yanlış ise yani 32 bit işletim sistemi için hata alıyorsanız indirdiğiniz driver 64 bit, 64 bit kullanıcısı iseniz ve işletim sisteminizin bit sürümünde kullanılamaz hatası alıyorsanız 32 bit olduğu anlamına gelmektektedir.

     Eğer site içerisinde böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız hangi marka ve model için hata aldığınızı o driver üzerinden sorarsanız kontrol ederek dönüş yapabiliriz. Farklı bir indirme işlemi ise site harici indirmeden bahsediyoruz bit sürümü uyumunu kontrol etmelisiniz.