Canon PIXMA E414 Yazıcı Driver İndir

Canon PIXMA E414 Yazıcı Driver

Canon marka PIXMA E414 için yazıcı driverını işletim sisteminize göre sayfadan indirerek yazıcınızı tanıtabilirsiniz. Driver dosyasını yüklediğinizde yazıcının yazırmada dâhil tüm özelliklerini kullanabileceksiniz.

Driver Kurulumu: Driverı tamamen indiriniz. İndirme işlemini yarıda kesmeyiniz ve durdurmayız. İndirme işlemini tamamen bittiğinde cihazınızı takınız, kablo bağlantıların tam olup olmadığını kontrol ediniz bu işlemlerden sonra kurulum veya uygulama için indirmiş olduğunuz dosyaları çalıştırarak kurulumu yapınız.

Driver kurma sırasında işletim sisteminin uyumlu olması önemlidir. Lütfen işletim sisteminizin uyumlu olup olmadığını sayfadan kontrol ediniz. Her işletim sistemi için altında driver indirme seçeneği sunulmuştur.

Canon PIXMA E414 Yazıcı

1. İndirme Seçeneği

Birinci indirmede 410 serisi için full driver ve driver yazılımlarını içerir.

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 16.1 Mb.
Driver Dosya Adı: win-e410-1_0-n_mcd.exe
Üretici: Canon
Dil: Türkçe

Canon PIXMA E414 Yazıcı 1 Driver İndir


2. İndirme Seçeneği

E410 series MP Driver Ver.1.01 (Windows)

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 62.7 Mb.
Driver Dosya Adı: mp68-win-e410-1_01-ea34_2.exe
Üretici: Canon
Dil: Türkçe

Canon PIXMA E414 Yazıcı 2 Driver İndir


3. İndirme Seçeneği

E410 series XPS Yazıcı Driver Ver.6.05 (Windows)

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 19.9 Mb.
Driver Dosya Adı: mp68-win-e410-1_01-ea34_2.exe
Üretici: Canon
Dil: Türkçe

Canon PIXMA E414 Yazıcı 3 Driver İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

75 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Muzaffer Yaşar

  İyi aksamlar Canon Pixma E 414 yazıcı satın aldım ama kurulum CD sini kutusu ile birlikte atmışım. Kurulum için yardım ederseniz sevinirim.

  1. Editör (Site Editörü)

   Selam Muzaffer Bey,

   Sayfadan indireceğiniz driver dosyası güncel driver dosyasıdır. CD içeriğinden daha da güncel halini indirebilirsiniz. Yazıcının kurulumu ise basittir. Yazıcınızı tam olarak taktıktan sonra sadece kurulum yapmanız yeterlidir.

 2. Musa Çimen

  Merhaba iyi günler benim sorunum yazıcıyı ve kartuşları yeni almama rağmen mürekkep bittiğinde dolum yaptım. Fakat kartuşlar boş görünüyor ve tarayıcı tam a4 ü yaramıyor. Sayfanın alt kısmından 1 cm kadar yeri taramıyor acaba servise yollamalı mıyım? Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkür ederim. İyi günler bu arada yazıcım Canon Pixma e414 kullanıyorum.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Musa Bey,

   Dolum yapılan yani orijinal olmayan kartuşlarda birçok sorunlarla sıklıkla karşılaşılıyor. Tavsiyemiz orijinal kartuş alınız. Yine sorun devam ederse teknik servise götürünüz.

 3. Arslan Atalay

  Yazıcıyı bilgisayarıma indirmek istiyorum.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Arslan Bey,

   Yazıcıyı indirmek değil de driverı indirmek diye düzeltelim. Driver dosyaları yazıcınızı sisteminize tanıtmanız için gerekli olan dosyaları içermektedir. Yapmanız gereken işlem ise sayfadan driver dosyasını indiriniz. Yazıcınızı düzgün çalışır halde driverı kurmanızı yazıcınızı tanıtmanızda yani çalıştırmanız da yeterli olacaktır.

 4. Ramazan Doğan

  4. adımda takılı kalıyor 5 6 defa denedim sorun nedir acaba?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Ramazan Bey,

   Virüs programı ya da güvenlik duvarı kurulumu engelliyor olabilir. Geçici olarak virüs programı ve güvenlik duvarlarını etkisizleştirin.

 5. Hasan Ali Gündüz

  Arkadaşlar yeni almış olduğum Canon Pixma E414 markalı cihazın siyah mürekkebini alıp taktım fakat renkli mürekkebi takmadım. İkisi birden mi takmam gerekiyor yoksa tek başına olur mu?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Hasan Bey,

   Hangi kartuşu takarsanız o kartuş görev yapacaktır. Renkli kartuşu taktığınızda renkli çıktı alır, siyah kartuşu taktığınızda siyah kartuş ile çıktı alabilirsiniz. Tek kartuş ile çalışır fakat taktığınız kartuş çalışacaktır.

 6. Raziye Sarı

  Mürekkep dolumunu yapmama rağmen sürekli mürekkep bitti uyarısı yaparak yazmıyor. İçerisinde mürekkep var fakat sürekli mürekkep bitti uyarısı yapıyor. Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olur musunuz?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Raziye Hanım,

   Bu tür soruları sıklıkla alıyoruz. Dolma kartuşlarda bu sorun sürekli karşılaşılmaktadır. Tavsiyemiz orijinal kartuş kullanmanız olacaktır.

 7. Yusuf Ergin

  Teşekkür ederim sadece ileri, ileri yaparak basit bir şekilde yazıcımı çalıştırdım ve çıktı aldım. Elinize sağlık yararlı olmuş.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Yusuf Bey,

   Driver kurulumu yazdığınız şekilde basittir. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ne zaman isterseniz buradan bize yazabilirsiniz.

 8. Azizhan Yiğit

  Oluyor.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Azizhan Bey,

   Driverı kurduğunuz zaman olacak ve çalışacaktır. Olması için size yardımcı oluyoruz. İlerde sorununuz olursa lütfen çekinmeden iletiniz.

 9. Ali

  Canon e414 indiriyorum dosya açılmıyor.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Ali Bey,

   İndirdiğiniz driver dosyaları .exe dosyasıdır. Direk olarak açılacaktır. Driverı kontrol ettiğimizde herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Ne tür bir sorunla karşılaşıyorsunuz, lütfen çekinmeden bildiriniz.

 10. EDA

  Yazıcım 414 modeli indirmeme rağmen hata veriyor

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Eda Hanım,

   Lütfen hata detayını paylaşabilir misiniz? Bu şekilde anlamadığımız için size yazamıyoruz. Hata detaylarını paylaştıktan sonra size yardımcı olmaya çalışacağız.

 11. çetin

  merhabalar canon e414 indirmek istiyorum neden 410 olarak indiriyor.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Çetin Bey,

   Canon e410 serileri aynı driver dosyasını kullanmaktadır. Doğru driver dosyasını indiriyorsunuz, işlemlerinize devam edebilirsiniz. Başka bir sorunuz olursa lütfen çekinmeden iletiniz.

 12. nazım

  canon E414 aldım cd 410 açılmıyor ne yapmalıyım

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Nazım Bey,

   Sayfada bulunan driver dosyasını indirerek yazıcınızı tanıtabilirsiniz. CD içeriğinin neden açmadığını bildirmediğiniz için cevap yazamadık fakat sayfada bulunan driverda işinizi görecektir. Sayfada driverı indirerek yazıcınızı çalıştırabilirsiniz.

   Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen çekinmeden yazınız.

  2. ali

   kardeş burada kini indir iş görür cd artık kalmadı biliyormusun yeni nesil bilgisayarda kasalarda artık internet, usb gibi taşıyıcı cihazlar var cd dvd tarih oluyor.

  3. Ramazan Toplu

   Teşekkürler. Driver sorunsuz arkadaşlar indirerek kullanabilirsiniz.

   1. Editör (Site Editörü)

    Sayın Ramazan TOPLU;

    Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

 13. hüseyin

  yazılımı yüklemek için yöneticiler grubunun üyesi olarak oturum açmalısınız diye hata veriyor

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Hüseyin Bey,

   Driver dosyası üzerinde sağa tıklayarak yönetici olarak çalıştır menüsünü kullanınız. Sorunu çözemezseniz çekinmeden tekrar detayları ile birlikte bize ulaşabilirsiniz. Sorunu çözdüğünüzde dönüş yapmanıza gerek yoktur.

 14. kadir yenmez

  benim canon kurulum diskim kayboldu indir çalıştı simdi kurmadım yarın kurçam

 15. kadir yenmez

  siz var ya mükelmelsiniz benim canon pixma e414 driver kurulum dvd si kaybolmuşdu indirdim dvd veya cd kulanmadan açabildim ben yarın kurçam ondan siz mükelmelsiniz

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Kadir YENMEZ,

   Teşekkür ederiz. Siteden indireceğiniz driver CD içeriğinden daha güncel olduğunu bilmenizi isteriz. Herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden bize iletebilirsiniz.

  2. DUYGU

   nerden indirdin indircegim dosyanın linkını atabilirmisin bana

   1. Editör (Site Editörü)

    Sayın Duygu Hanım,

    Sitede ayrı, ayrı driver indirmeleri var. Sizin işletim sisteminiz hangisi ise sayfada o işletim sistemi ve bit sürümüne göre indirme yapacaksınız. Uyumlu işletim sistemi karşısında sizin işletim sistemiz ile karşılaştırınız size uyumlu ise alt taraftan indirme yapınız. Anlamadığız bir yer olursa çekinmeden dönüş yapabilirsiniz.

 16. comolokko

  kraaalllsınız

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Ziyaretçimiz,

   Teşekkür ederiz, bizleri tavsiye etmeyi unutmayınız. Sorunla karşılaştığınızda hiç çekinmeden bize ulaşabilirsiniz.

 17. mustafa

  benim pıxma canon 414 yazıcı drıver indircem ama sadece 410 canan iniyor benim yazıcı kabul etmiyor acaba hangi sürümü indirmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Mustafa Bey,

   İndirmiş olduğunuz driver dosyası Canon 41* serisi ile uyumlu olarak çalışır. Neden yazıcınız kabul etmediğini bildirebilirsiniz bu driver uyumlu değil uyarısı mı alıyorsunuz yoksa başka bir sorun mu?

 18. sercos

  merhaba ,
  canon pixma e414 aldım fotograf basmaya çalışıyorum.Ama fotograflar hep kenarlarda boşluklar oldu.ben 10*15 boyutunda full kagıdı tamamlayan baskı yapmak istemiştim ama olmadı yardım eder misiniz ?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Sercos,

   Baskı çıktı alma programınızda kenarlık ayarlarını kontrol ediniz. Söylediğiniz hata kenarlıkların düzgün olarak ayarlanmadığından kaynaklanmaktadır. Yazıcınız ile alakalı bir sorun değil. Program içerisinde kenarlık ayarınızı doğru bir şekilde yaptığınızda söylemiş olduğunuz sorun çözülecektir.

 19. Mustafa

  Canon e414 pıxma yazıcı kurulumu indirdim 3 aşamada hata veriyor

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Mustafa Bey,

   Birçok hata verebilir. Hatayı yazmadığınızdan dolayı tam olarak sorunuzu anlayamadık hatanın ne olduğunuz yazabilir misiniz? Ekranda görüneni aynen yazınız veya ekran görüntüsünü çekerek göndeririz. Bu şekilde size yardımcı olmaya çalışalım.

 20. tekin yozgatlı

  canon yazıcıyı tanıtmak istiyorum

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Tekin YOZGATLI,

   Site içerisinde yer alan işletim sisteminizin özelliğini göre driver dosyasını indirerek yazıcınızı tanıtabilirsiniz. Drive dosyaları güncel ve çalışır durumdadır. Tanıtma veya diğer kısımlarda bir sorun ile karşılaşırsanız lütfen çekinmeden detayları ile bildiriniz.

 21. Kadriye

  merhabalar kurulum indirme ücretli midir?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Kadriye Hanım,

   İndirme kurulum ve sitede verdiğimiz tüm işlemler tamamen ücretsizdir efendim. Sormak istediğiniz, aklınıza takılan her türlü soru veya sorularınız için bizimle sürekli olarak iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz. Bu sayfa ve diğer sayfalar ile alakalı yapmış olduğunuz her işlem ücretsizdir. Hiçbir zaman ücretli olmadı ve olmayacaktır! Saygılarımızı sunarız.

  2. ismet göktan

   Sitede hakkımızda alanında detaylı olarak anlatmışlar kadriye oraya bakabilirsiniz.

 22. Ahmet

  Merhaba canon e414 un kurulumunu telefondan yapabilir miyiz?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Ahmet Bey, Canon PIXMA E414 Wifi özelliğini kullanarak cep telefonunuzdan yazdırabilirsiniz. Canon E414 Wifi özelliği var mümkündür.

 23. Yasind

  merhaba ben indirdim ve kurdum sistem uyumlu değil dedi Windows 7 32 bit 64 bitmi istiyor?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Yasin Bey,

   Sayfada E410 series XPS Printer Driver Ver.6.05 (Windows) olan yani 3 indirme seçeneğini bilgisayarınıza indirerek kurunuz.

   Uyumlu işletim sistemleri sırası ile, Windows 10 (32-bit), Windows 10 (64-bit), Windows 8.1 (32-bit), Windows 8.1 (64-bit), Windows 8 (32-bit), Windows 8 (64-bit), Windows 7 (32-bit), Windows 7 (64-bit), Windows Vista (32-bit) ve Windows Vista (64-bit).

 24. hasan

  Merhaba, canon e414 kurdum, test kağıdını yazdırmadı, ilgilenmeniz gerekiyor diye uyarı çıkıyor, kuyrukta yazdırılması gereken dosyalar var ama yazdırmıyor. Fotokopi çekiyor ama bilgisayardan yazdırmıyor. Yazıcı-bilgisayar bağlantı kablosu bağlı. Bilgisayarda varsayılan yazıcı ıolarak da görünüyor ama yazdırmıyor. İlgilenmeniz gerekiyor diyor. Nasıl ilgilenmem gerkiyor acaba? Teşekkürler

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Hasan Bey,

   İlgilinmenizi gereken işlemlerden kasıt kuyrukta bekleyen yazdırmaları iptal etmenizi sizden istiyor. Siz burada kuyrukta bekleyen çıktıların tümünü iptal ettiğinizde sorununuz çözülecektir.

  2. ismail

   Merhaba Hasan Bey,
   Sorunun çözümünü buldunuzmu acaba? Aynı sorunu bende yaşıyorum ne yaptıysam olmadı. Editörün yazdığı gibi kuyrukta bekleyenleri iptal ettim yine değişen birşey yok. İlgilenmeniz gerekiyor ve Kullanıcı müdahalesi gerekli uyarılarını alıyorum. Aynı sorunu yaşayıp çözümünü bulan arkadaşlar var ise buraya yazarlarsa memnun olurum. Herkese kolay gelsin.

 25. merve

  merhabalar,
  yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim. E414 aldım bugün. cd okuyamıyorum o yüzden programı indirdim. kendi menüsü de birlikte kuruldu zaten. bilgisayar algıladı sıkıntı yok ama kurulum sırasında kafa hızalama yaparken de yazdırmadı ve yazıcı algılanamadı hatası verdi.

  Sorun kurulumdadır diye tekrar kurdum aynı yani kurulumda ve bakım yazdırmalarını da yapmadı. sonra kendi menüsünden tarama ve taradığını yazdırma komutunu sorunsuz yerine getirdi. ama hala diğer dosya (pdf vs.) yazdıramıyorum. Sanki sadece foto yazdırabiliyorum, kendi menüsünden de yalnızca fotolar görünüyor zaten ve yalnızca program üzerinden yazdırıyor. bir ayarlama mı gerekiyor acaba. hiçbir şey yazdıramasaydım sorun değil geri vereyim ama böyle olunca garip oldu. umarım çözülür problem. Şimdiden teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Merve Hanım,

   Siz yazıcınızı kurmuşunuz driver dosyasını sorunsuz bir şekilde tanıtarak yazdırma sırasında hata almışınız. İlk olarak indirmiş olduğunuz driver dosyası en güncel ve direk canon orijinal driver dosyasıdır. Sizde bulunan cd içeriğinden daha günceldir driverı orijinal bir şekilde indirdiğinizi bilmenizi isteriz.

   Diğer bir husus ise yazınızdan inanın hatanın ne olduğunu nere de hata ile karşılaştığınızı anlayamadım. Lakin başta da belirttiğim gibi siz yazıcı çıktısı alırken hata alıyor ve anlamsız şeyler foto gibi demişiniz yazdırıyorsa bu driver ya da bilgisayardan kaynaklanan bir sorun değildir yazıcınızda teknik bir sorun var demektedir. Teknik servise ulaştırarak inceleme yaptırmanızı tavsiye ederim.

 26. aslı

  merhaba bende e414 var kurulumu daha önce başka bir bilgisayarda yaptım şimdi kendi bilgisayarımda yapmak için müşteri hizmetlerinden link aldım cd yi bilgisayarım göremedi çünkü ama en son sürücü ve yazılımla ilgili bilgi alınıyor lütfen bekleyin yazıyor uzunca bir süredir bekledim ama yine aynı şeyi yapıyor nasıl düzeltebilirim acaba

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Aslı Hanım,

   Anlattığınız üzere driver kurulum sırasında Canon internet sitesinden en son driver güncellemelerini kontrol ettiğini ve beklediğinizi kuruluma geçemediğinizi bildirmişiniz.

   Sizin hatanız nedeni internet yavaşlığından kaynaklanacağı gibi bilgilerin çekildiği internet sitesi yoğunluğunda da kaynaklanabilmektedir. Belli bir süre bekleyerek tekrar deneyiniz. Bu yoğunluk bazen 1 gün dahi sürebiliyor.

 27. Eren

  Ben Yaptım Ama Yinde Bişey Yazdıramadım ?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Eren Bey,

   Yazıcınızın bilgisayarı tanıdı mı? Tanıdığı halde yazdırma işlemi yapamıyorsanız yazıcınızın mürekkep püskürtme alanını kontrol ediniz, kâğıt sıkışması veya yazınız kâğıdı normal bir şekilde yerleştirilmiş bunları kontrol ederek tekrar yazdırmayı deneyiniz.

 28. Nur

  Sürücü ve yazılımla ilgili bilgi alınamadı. Ağ bağlantısını kontrol edin ve yeniden deneyin.. Neden bu olay karşımıza çıkıyor yardımcı olabilirmisiniz? İnternete bağlı ayrıca sürücü disk alanı yok yalnız. Windows 10, İşletim sistemi intel celeron

  1. Editör (Site Editörü)

   Nur Hanım, Bunun bir çok nedeni olabilir. Ağ üzerinden farklı bir yazıcı ya da tarayıcı seçmiş olabilirsiniz, cihazınız kapalı olabilir, usb kablosu ve bilgisayar bağlantınız düzgün yapılmamış olabilir, sisteminizde kurulu olan virüs programı ya da güvenlik duvarı ağınıza engel koyabilir burada bahsettiğimiz işlemleri sırası ile kontrol ediniz.

   Özellikle virüs programı ya da diğer güvenlik yazılımını engellemesinden bu hata sıklıkla karşılaşılmaktadır. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı başlatarak tekrar kurmayı deneyiniz.

 29. mehmet

  merhabalar driveri indirdiğim zaman hata veriyor bu program yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz diyor ne yapmalıyım

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Mehmet Bey, İşletim sisteminiz uyumlu olmayan bir driverı dosyası kurduğunuz için bu hatayı alıyorsunuz. Uyumlu işletim sistemi karşısında yer alan işletim sistemi ile sizde bulunan işlemin sistemini kontrol ediniz.

 30. sevinç

  mp drivers yükleme başarısız oluyor neden acaba

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Sevinç Hanım, burada 2 indirme seçeneğinde bulunan driverı indirerek kurulum yapınız. Bu şekilde sorununuz çözülecektir. Başka bir sorunla karşılaşırsanız lütfen çekinmeden iletiniz.

 31. halis düzenli

  benim bilgisayarım server 2008 kurulum yaptığım zaman hata veriyor ne yapmam gerekiyor

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Halis Düzenli,

   Ne yazık ki Canon Pixma E414 yazıcı modeli için Windows server 2008 işletim sistemini destekleyen driver bulunmamaktadır. Bu yüzden driver kurulum sırasında hata alıyorsunuz.

   Destekleyen Windows işletim sistemleri ise sırası ile : Windows 10 (32-bit), Windows 10 (64-bit), Windows 8.1 (32-bit), Windows 8.1 (64-bit), Windows 8 (32-bit), Windows 8 (64-bit), Windows 7 (32-bit), Windows 7 (64-bit), Windows Vista (32-bit), Windows Vista (64-bit).

   İlerleyen günlerde eğer Windows server 2008 destekleyen driver yayınlanırsa size bildirim yapacağımız bilmenizi isteriz.

   1. ayşe

    Windows 10 pro 32 bit hata mp drivers yuklenemiyor

    1. Editör (Site Editörü)

     Ayşe hanım driver Windows 10 32 bit işletim sistemine uygundur. Siz orada 2. indirme seçeneğini seçmeniz gerekli. İndirme işlemi yaparak tekrar deneyiniz, sorun yaşarsanız lütfen çekinmeden iletiniz.

 32. mehmet

  pisilinux 2.0

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Mehmet Bey, Canon Pixma E414 pisilinux işletim sistemi için şu anda bir driver seçeneği bulunmamaktadır. İlerleyen günlerde eğer driver sunulursa bizde size buradan sunacağımızı bilmenizi isteriz.

   Diğer bir alternatif olarak da size pisilinux forum sitesinden istek ve öneriler kısımından bu sorunuzu yönetmeniz olacaktır.

 33. akın gümüş

  benim bilgisayarımın işlemcisi Windows değil ne yapabilirim

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Akın Gümüş işletim sisteminizi yazarsanız ilgili işletim sistemi ile uyumlu driverı bulmanız için sizi site içerisinde yönlendirebiliriz. Lütfen kullandığınız işletim sistemini bildiriniz.

  2. Editör (Site Editörü)

   Sayın Akın Gümüş,

   Sorununuz devam ediyorsa lütfen buradan bize bildiriniz. Burada yazınızda bir düzeltme yapmak istiyoruz. Windows bir işlemci değil işletim sistemidir. Muhtemelen yazımı yakın olduğu için yanlış yazdınız.