Canon Yazıcı 5100 Hatası ve Düzeltme İşlemi

Canon marka yazıcı kullanıyor ve bilgisayarınızda 5100 hatası (error) ile karşılaşıyorsanız bu hatayı nasıl kaldıracağınız hakkında detaylı yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Canon yazıcı 5100 hatasını düzeltmeniz için bazı işlemler yapmanız gerekmektedir. Bu hata birçok nedenden dolayı kaynaklana bilmektedir şimdi bu nedenleri ve düzeltme işlemini nasıl yapacağınızı sırası ile görelim.

Yazıcınızın mürekkepleri tam olarak oturmamış olabilir veya mürekkepler kurumuş olabilir, bu durumda yapmanız gereken ilk olarak mürekkeplerin kurumuş olup olmadığını kontrol ediniz. Yazıcı uzun bir süre kullanılmaz ise kartuşların mürekkebi fışkırtan alt kısmı belli bir müddet sonra hava ile sürekli temas halinde olduğundan kurur ve mürekkep ağzı tıkanır, kartuşlarınızı çıkarın ve alt alanda mürekkep püskürtme alanına elinizle dokunarak kontrol edin elinize az da olsa mürekkep bulaşacaktır.

Kurumuş ise su buharı ile mürekkep ağzını açın, kolonyalı mendil de işinizi görebilir. Canon 5100 hatası alan toner yazıcı kullanıcıları ise tonerin doğru olarak takılıp takılmadığını, toner aksamının düzgün olarak çalışıp çalışmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir.

Canon Yazıcı 5100 Hatası ve Düzeltme İşlemi

Yazıcınızda kâğıt var mı? Kâğıt sıkışması olmuş mu ve kâğıtlar besleme kanalına tam olarak oturmuş mu kontrol ediniz. Kâğıt aksamının doğru ilerlememesinden dolayı yine 5100 hatası alırınız.

Canon marka yazıcılarda bu iki sebepten dolayı 5100 hatası alırsınız. Bu iki işlemi yaparak tekrar yazıcınızdan çıktı almayı deneyiniz. Eğer bu işlemleri yaptığınız halde yine bilgisayarınızda 5100 hatası alıyorsanız yazıcınız büyük bir ihtimalle teknik bir sorun ile karşı karşıya bu durumda yapacağınız tek işlem ise yazıcınızın garanti süresi devam ediyorsa hiç beklemeden Canon servisine müracaat ederek servisten yardım istemiz olacaktır.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.