Creative CA20K2 Ses Kartı Driver İndir

Creative CA20K2 Ses Kartı Driver

Creative CA20K2 Ses Kartı driver dosyasını indirerek bilgisayarınızda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Driver Kurulumu: Driverı tamamen indiriniz. İndirme işlemini yarıda kesmeyiniz ve durdurmayız. Alt kısımda işletim sisteminiz uyumlu olup olmadığını kontrol ediniz.

İndirmiş olduğunuz driver dosyası virüs programlarından taratılarak site içerisinde sunulmaktadır. Sizin ayrıca virüs ve diğer zararlı yazılım koruma programı ile driver dosyasını taratmanızı da önermekteyiz.

Sayfa içerisinde bulunan driver dosyası üretici tarafından sunulmuş olan orijinal driver dosyasıdır.

İndirmiş olduğunuz driver dosyasını üretici firmanın sunucusundan, kendi sunucumuzdan veya indirme kolaylığı için alternatif indirme kaynaklarımızdan yararlanırız. Site içerisinde bulunu tüm driver dosyaları tarafımızdan kontrol edilmekte olup başka bir siteye kesinlikle yönlendirilmemektedir.

Bu sebepten dolayı indirmiş olduğunuz driver dosyası daha kolay inerken ve güvenli bir indirme işlemi yapmış olursunuz. Driver kurulum veya tanıtma sırasında herhangi bir sorun yaşarsanız site altında bulunan yorumlar alanında bizlere sürekli sorunlarınızı sorabilirsiniz. Soru ya da sorularınız aygıtı kullanan kullanıcılar ya da editörler tarafından incelenerek yanıtı tekrar buradan sizlere verilecektir.

Driver Yardım

Lütfen yaşadığınız sorunu yazarken detayları bildirmeyi unutmayınız. İşletim sisteminizi, nerede tam olarak sorun yaşadığınızı, hatanın ne olduğunu bildirmelisiniz.

Detay bildirilmeyen sorunlarda sizlere detayları hakkında başka sorular yönetebiliriz, bu da sizin için zaman kaybına yol açarak, işleminizin gecikmesine neden olacaktır. Detayları bildirmeyi unutmayınız!

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 204 Mb.
Driver Dosya Adı: mb_driver_audio_creative.exe
Üretici: Creative
Dil: İngilize

Creative CA20K2 Ses Kartı Driver İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

4 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Ankaralı Yasin

  Merhaba kolay gelsin benim sorunum ses aygıtım kendiliğinden silindi ve onarmaya bastığımda donanım değişiklileri algılanmamış olabilir diyor. Dün 1,5 saat kadar uğraştık hiç bir şekilde ses gelmedi. Hoparlörler çalışıyor sadece ses aygıtı yok. Size zahmet bir çözüm bulabilirseniz ses unutmayın sorun şu yüklü ses çıkış aygıtı yok.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Yasin Bey,

   Driver kendiliğinden silinmez, muhtemelen siz veya başka kullanıcı işlem yapmıştır. Windows 10 kullanıcısıysanız birden çok ses girişi mesela monitör, kasa veya ses kartı çıkışı varsa bazen pasif edebiliyor. Windows 10 ses ayarları alanına giderek ses etkinleştirmeyi kurunuz. Driver silindiyse tekrar yükleyiniz.

   1. Ersin Hancı

    Benim laptoptan hiç ses gelmiyor. Ana ses kapalı açamıyorum ses aygıtı yüklü değil diyor yardımcı olur musunuz?

    1. Editör (Site Editörü)

     Selam Ersin Bey,

     Ses üzeride çarpı kapalı işareti ses kartının tanınmamış olmasından kaynaklanmaktadır. Sayfada ki driver kurarak tanıtamadıysanız modeliniz CA20K2 değil ya da Creative değildir.

     Yapmanız gereken ses kartı modelinizin ne olduğunu öğrenerek driverını indirmeli ve kurmalısınız. Ses kartı modelinizi bilemiyor ya da bulamıyorsanız. Sitede otomatik driver güncelleme programlarından birini kullanmazı da tavsiye ederiz.