Driver Kurulumu İçin Marka ve Model Önemi

Driver Kurulumu İçin Marka ve Model Önemi

Bu yazımızda sizlerden gelen maille istinaden driver kurulumunda marka ve modelinin önemini aktarmaya çalışacağız. İlk olarak şunu bilmek gerekir her driver ayrı, ayrı markalara göre hazırlanmaktadır. A4 Tech web kamerası kullanıcı başka bir web kamera kullanıcısı driver kuramaz ve sistemde tanıtamaz. Driver yapımcılar tarafından sadece marka ve modele uygun olarak yapılır.

Eğer bir driver uyumlu diğer modeller var ise bu hususa da dikkate almak gerekir biz bunları site içerisinde sizlere uyumlu modelleri bildirmekdeyiz. Özetle kesinlikle bir marka driver için başka marka driver yükleme yapmayınız çalışma ihtimali yoktur, bu şekilde yaptığınızda driver tanıtma işlemini zora sokabilirsiniz hatta sisteminizin genel olarak çalışmasına engel olabilmektedir.

Tabiki, bazı marka ve model driverlar muadil yani benzer model ve cihazlar için çalışmaktadır. Başta da söylediğimiz gibi bir driver dosyası eğer farklı bir model içinde çalışıyorsa size bunu sayfa içinde bildiririz, sorularınızı cevaplarız.

Site içerisinde uyumlu olup olmadığını merak ettiğiniz veya bulamadığınız driver dosyasının hangi model ile uyumlu olup olmadığını site içerisinde editörlere sorabilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken sitede – Driver İstek – Bulamadığınız Driver Dosyasını Bildirin Yayınlayalım! – sayfasına gidiniz ve sayfada içerisinde detayları okuyarak istek sayfasından driver dosyasını için muadil, eş değer veya uyumlu driver olup olmadığı sormanız yeterli olacaktır. Bu tür uyumundan emin olmadığınız driver dosyalarını çalıştırmadan önce sormanız da fayda vardır.

Yorum veya Yardım Almak İçin Yazabilirsiniz.

Editörlerden yardım isteyebilirsiniz. Lütfen sorunuzu sorarken işletim sisteminizi ve hata detayını bildiriniz. Hatanın çözümünü size sunmamız için gereklidir.