HP Deskjet Ink Advantage 1515 Yazıcı Driver İndir

HP Deskjet Ink Advantage 1515 Yazıcı Driver

HP Deskjet Ink Advantage 1515 yazıcı kullananlar için gerekli olan sistem driver dosyasıdır.

Driver Kurulumu: Driver kurulumu resimli olarak alt kısımda size anlatacağız, resimlere ve açıklamalara bakarak sizde aynı işlemleri bilgisayarınızda yapınız.

Bu şekilde driver tanıtma işleminiz daha kolay olacaktır.

İşlemleri yaparken sizlerinde bizlerin verdiği şekilde yani kurulum sırasına göre gitmenizi tavsiye ederiz. İndirmekte olduğunuz driver tamamen Türkçedir buda sizin daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

HP Deskjet Ink Advantage 1515 Yazıcı Açılım Ekranı

İlk driver kurma işlemine başlattığınızda yukarıda resimde görüldüğü şekilde bilgisayarınıza driver kurulumu için gerekli olan dosyaları bilgisayarınıza atacaktır. Bu işlem %100 olana kadar devam eder ve az zaman alan bir işlemdir.

HP Deskjet Ink Advantage 1515 Yazıcı Bağla Ekranı

Üst kısımdaki ekran karşınıza çıkacak bu ekranda size yazıcınızı bilgisayarına bağlamanız için uyardığı ekrandır. Bilgisayara bağlı değilse bağlayınız ve devam ettiriniz.

HP Deskjet Ink Advantage 1515 Yazıcı Driver Seçim Ekranı

Devam ettirme işleminden hemen sonra üst kısımda gördüğünüz şekilde seçim ekranı gelecektir. Bu seçim ekranını özelleştirmeden kurmanızı tavsiye eğer özelleştirme yapmak isterseniz istediğiniz seçimleri seçerek kurulum yapabilirsiniz.

HP Deskjet Ink Advantage 1515 Yazıcı Driver Yükleniyor Bekleyin Ekranı

Evet en sondan bir önceki ekrana geldik bu kurulum ekranında bilgisayarınıza tüm driver ve bileşenleri yükleyerek sonlandırmanız istenecektir. Asıl kurulum ekranı da bu kısımdır. Kurulumu sonlandırdıktan sonra işlem bitmiştir.

HP Deskjet Ink Advantage 1515 Yazıcı

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 93.8 Mb.
Driver Dosya Adı: DJ1510_188.exe
Üretici: Hp
Dil: Türkçe

HP Deskjet Ink Advantage 1515 Yazıcı Driver İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

68 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Selçuk Balcı

  PC ile printer bağlantısını nasıl kuracağız?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Selçuk Bey,

   Yazınızı yeni aldıysanız içerisinde bağlantı kabloları çıkmaktadır. Bağlantı USB kabloları ile bilgisayarla bağlantı kuruyor sonra driver dosyasını yüklüyorsunuz.

 2. Korhan Bozkuş

  HP 1515 1510 ile mi değişti.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Korhan Bey,

   İndirmiş olduğunuz driver dosyası 151* serisinin tümünde aynıdır. Bu driver dosyasını indirerek kullanabilirsiniz. Başka sormak istediğiniz, aklınıza takılan başka soru olursa lütfen çekinmeden iletiniz.

   1. Rüstem

    yazıcı kurulumu hp1515

    1. Editör (Site Editörü)

     Sayın Rüstem Bey,

     Tam olarak sorunuz anlaşılmadı. Sanırım Hp1515 için yazıcı kurulumu doğru mudur? Sorunuz bu ise evet doğrudur. Sayfada nasıl kurulacağı detaylı ve resimli anlatılmaktadır. Sorun yaşarsanız ya da yanlış anlamış olabiliriz. Lütfen çekinmeden dönüş yapınız.

    2. Levent

     bilgisayara yazıcıının kablosunu taktığımda kurulum yapıp hazır oluyordu şimdi hazır olmuyor

     1. Editör (Site Editörü)

      Sayın Levent Bey,

      Denetim masası program kaldır menüsünde eski HP ile alakalı driverları silin, tekrar driverı kurun. Bunun farklı yolu da var ama o uzun olacağından siz en pratik bu şekilde çözebilirsiniz. USB girişini de farklı bir girişe takınız.

      Sorunla yine karşılaşırsanız buradan çekinmeden dönüş yapabilirsiniz.

 3. Öznur

  Hp 1515 yazıcıdan çıktı alırken açılış yazdırıyor. Bu sayfayı tekrar diye komut veriyor ancak yapamıyorum. Kartuş hatası veriyor. Yeni kartuş alırsam sorun hallolur mu?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Öznur Hanım,

   Sorunuzu tam olarak anlamadım fakat eğer kartuş bitti hatası alıyorsanız kartuş değiştirmeniz doğru bir yöntemdir. Kartuşu değiştirmeden bilgisayarınızda yazıcı kartuş hatasını çözmezsiniz. Kartuş hatası ve kartuş bitme işlemlerinde ne yazıcı da ne de bilgisayarda ayarlama gibi bir işlem yoktur.

 4. Fikret

  Yeni kartuş taktım. Bir sayfayı normal yazdıramıyorum. Yazdır dediğimde çalışmıyor ama yeniden başlattığımda kendiliğinden çıktı veriyor ama her defasında hafızasında kalan hiç ilgisi olmayan bir çıktıda veriyor.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Fikret Bey,

   Bu durumun kartuş ile akalası yok. Sizin göndermediğiniz bir şeyi yazıcıdan çıktı almanız imkânsız. Önceden gönderdiğiniz ve iptal etmediğiniz bekleyen işlemlerin çıktısını alıyorsunuzdur. Yazıcı bekleyen kuyruğunuzu tamamen silerek, yazdırmak istediğiniz sayfayı tekrar yazdırınız.

 5. İsa

  Windows 7 , 64 bit te çalışır mı HP diskjet ink advantage 2136 ya uyar mı lütfen çabuk cevap verin kısa süre içinde yazıcı almam gerekiyor da

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın İsa Bey,

   Hp 1515 modeli, 2136 modeli için uyumlu değildir. Hp marka 2136 model driver dosyasını buradan (HP DeskJet Ink Advantage 2136 All-in-One Yazıcı Editör) indirebilirsiniz, Windows 7 64 bit işletim sistemi ile uyumludur.

   Yazıcı alacağınızı söylemişiniz yeni bir yazıcı alacaksanız yazıcıyı aldığınızda yazıcı yanında driver cd si verilmektedir. Oradan da yazıcınızı tanıtabilirsiniz.

 6. Can

  İyi günler dilerim öncelikle, driver tam olarak ne işe yarıyor örneğin kurulum CD si yerine de geçiyor mu bu kurulum?

  1. Editör (Site Editörü)

   İyi günler Can Bey,

   Driver dosyaların amacı kullandığınız cihazınız bilgisayarınızda çalıştırmak için yapımcı tarafından sunulan dosyalardır. Burada indirmiş olduğunuz driver sizde bulunan CD içerisindeki driver dosyası ile eş değer olup aynı zamanda sizde bulunan CD içeriğinden de güncel olmabilmektedir.Mesela siz yazıcınızı diyelim 2014 senesinde aldınız CD içeriği de 2014 senesinden kalan driver olacaktır. Sitede sürekli olarak driver güncellesi yapıldığından dolayı siz güncel olan driverı yapımcı sitesinin sunmuş olduğu şekilde indirirmiş olursunuz.

   1. fazlı

    1515 driver indir dedim 1510 indi

    1. Editör (Site Editörü)

     Sayın Fazlı Bey,

     İndirmiş olduğunuz driver 1515 ve 1510 modellerine uyumludur. Doğru driverı indiriyorsunuz. Bu driver Hp 1515 model için de 1510 model içinde kurulabilmektedir.

 7. kullanıcı

  Yazıcım yazdırıyor fakat boş kağıt halinde çıktı alıyorum. Ne yapabilirim?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Ziyaretçimiz, kartuşunuzu kontrol etmenizi öneririm. Kağıt çıkıyor boş çıkıyorsa kartuş kurumuş veya bitmiş olabilir.

 8. hakkı

  İyi bir hizmet sunmuşunuz başarılarınızın devamını cenabı Allah (c.c.) dilerim.

  1. Editör (Site Editörü)

   İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz Hakkı Bey, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda veya sormak istediğiniz sorularınız olursa lütfen çekinmeden iletiniz.

 9. Heyooo

  Bu indirme isleminden sonra internet bağlantısı gerekir mi ben telefona indirdim ordan bilgisayara atacağım acil yardım

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Heyooo, indirme işlemi bittikten sonra internet gerektirmez telefondan bilgisayarınıza kopyalarak bilgisayarınızda kullanmanız yeterli olacaktır.

   İndirmeyi tam olarak yapın ve bilgisayarınıza driver dosyasını kopyalayarak çalıştırın.

   1. ramko

    Benim yazıcım için bir driver var mı yazıcım HP deskjet F4180 teşekkürler

    1. Editör (Site Editörü)

     Hp f4180 için driver indirme seçeneği site içerisinde bulunmaktadır. Site içerisinde yer alan arama kutusuna aratmış olduğunuz driver modelini yazmanız yeterli olacaktır.

     Buradan da ihtiyaçınız olan drivera ulaşabilirsiniz. HP Deskjet F4180 Yazıcı Driver Bilginize sunarız.

     1. mehmet

      hp destjet 1515 sidisini kaybetim bigisayarin yazcıyı okuyabilmesi için yardıma ihtiyacım var

      1. Editör (Site Editörü)

       Sayın Mehmet Bey, Yazıcıyı tanıtmanız için burada bulunan driver indirerek kurabilirsiniz. Cd içeriğiniz ve burada yer alan içerik aynıdır. Her iki kanaldan da yazıcınızı tanıtarak bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz / yükleyebilirsiniz.

       Ayrıca hp ile ilgili program yada farklı bir yazılım isteğiniz olursa bildirirseniz size yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz.

 10. ataBey

  Elinizdeki bu yazıcıyı çöpe atın ve yenisini alın driver indirmekten daha ucuza gelicektir.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın AtaBey, Driverindirmeli.com sitesinde tüm sayfalar da driver indirme işlemi ücretsizdir ve ücretsiz kalacağını bilmenizi isteriz. Driver indirme ve diğer tüm işlemler yorumlara destek de dahil tamamen ücretsiz olarak sizlere sunulmaktadır. Siz değerli ziyaretçimiz ve diğer ziyaretçilerimizin bilgisine sunarız.

 11. serhat

  1515 diyor 1510 iniyor ne yapmalıyım

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Serhat Bey, 1510 serisi olduğundan aynı driverları kullanmaktadır. Modeliniz için doğru bir driver indiriyorsunuz. 1510 ve 1515 aynı seridir.

 12. Mehmet

  merhaba yazıcıyı kurdum ama çıktı alamıyorum üstelik yazdırma kuyruğunda da görünmüyor herşeyi kontrol ettim fotokobi çekebiliyorum ne yapmam lazım

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Mehmet Bey,

   Burada sizlerin teknik bir sorun yaşadığınızı düşünüyoruz. Teknik konular hakkında teknik servis ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Driver ile alakalı bir sorun yaşamıyorsunuz siz.

 13. HÜSEYİN

  benim yazıcım ilk aldığımda gayet güzel yazdırıyordu. Su anda yazdırma ekranında belge cıkıyo ama 3 saniye sonra kayboluyor. Yazıcımdan fotokopi cekebiliyorum fakat yazdırma işlemi yapamıyorum. Windows 8.1 kullanıyorum driver indirdim. Sorun düzelmesi için ne yapmam lazım?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Hüseyin Bey,

   Yazdırma simgesi çıkıyorsa sizin muhtemelen tonerde sorun olabilir. Tavsiyemiz toneri değiştiriniz veya uzun süredir kullanmıyorsanız toner çıkarınız ve aşırı hızlı olmayacak bir şekilde sallayarak tekrar yerine yerleştiriniz.

 14. cengiz yalçın

  benim yazıcı,satın alalı 3-4 ay geçti bugün bilgisayarı açtım.birşeyler yazdırmak istiyordum yazdıra tıklatım bekledim yazdırmadı ama fotokopi çekiyor,kartuşta bitmemiş neden yazdırmıyor acaba? bana bir yardımcı olurmusunuz…

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Cengiz Yalçın,

   Sizde ki hata muhtemelen yazıcıda bir çok yazdırma işlemi biriktiği için işlemler karışmış. Diğer yazı çıktırlarını iptal ederek sıfırlayın ve tekrar yazıcıya gönderme yapınız veya driver programını silerek tekrar kurabilirsiniz.

 15. Ömer Alparslan

  Teşekkür ederim. Sizin sayenizde HP 1515 yazıcımı bilgisayarıma kurdum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Saygılarımla…

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Ömer Alparslan,

   Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

 16. figen

  Teşekkürler

  1. Editör (Site Editörü)

   Bizlerde teşekkür ederiz. İstediğiniz zaman driver indirme için site içerisinde yer alan tüm sayfaları kullanabilirsiniz.

   1. ahmet

    sağol

    1. Editör (Site Editörü)

     İyi dilekleriniz için teşekkür eder iyi günler dileriz.

   2. İsmet

    Çok teşekkür ederim.

    1. Editör (Site Editörü)

     Sizede efendim iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz.

     1. halis

      teşekkürler yardımınız için yazıcımı indirdiğim driver sayesinde kullanabiliyorum.

 17. şükran

  yazıcıdan direk çıktı almıyorum kaydettikten sonra çıktı alabiliyorum yazıcımı kullanmaya başladığımda böyle bir sorun yoktu yazdırma yaparken kağıt sembolünde kırmızı ışık yandı artık direk çıktı alamıyorum

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Şükran Hanım,

   Driverı program ekle kaldırdan tamamen kaldırıp tekrar yükleme yapınız. Birde dosyanın salt okur olup olmadığını kontrol ediniz.

  2. Editör (Site Editörü)

   Sorun halen devam ediyorsa bize bildirebilirsiniz Şükran hanım size yardımcı olmamaktan memnuniyet duyarız.

 18. Asım Efsane

  Bütün kurulum işlemlerini yaptıktan sonra USB bağlantısı penceresi açılıyor ve USB bağlantısı tamamlanmasını bekleyin uyarısı çıkıyor ancak saatlerce bağlantının yapılması olmuyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Asım Bey,

   Usb girişinizi değiştirin diğer usb girişler ile deneyiniz. Muhtemel usb girişinde sorun olduğundan veri akışı yapılmamakta ve bilgisayarınız donmaktadır.

   Eğer buda sorunu çözmez ise cihazlarını teknik servisi gösteriniz. Burada driver kurulumunuz sorunsuz ama cihazda teknik hata veya hatalar var gibi.

 19. Cüneyt Şenol

  Yukarıdaki işlemleri yaptım xp işletim sistemi var bende.yazıcı kurulmuş gözüküyor varsayılan yazıcı olarak işaretledim ama yazıyı yazdır dediğimde aşağıda yazıcı simgesi görünüyor ama 1 sn sonra yok oluyor yazıcının içinde belge görünmüyor ve yazdıramadım hiç birşeyi

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Cüneyt Bey,

   Yazınızda bulunan panelde ki uyarı yazılarını okumanızı öneririz. Uyarı yazısında neden kaynaklandığı yüksek ihtimalle yazacaktır.

   Yazılan uyarıyı düzeldiğinizde eğer bu şekilde de yine aynı hatayı alırsanız driverı program ekle kaldırdan siliniz bilgisayarı başlatıp driver tekrar baştan kurunuz.

 20. Alpaslan Argun

  HP 1515 yazıcıyı Windows Vista işletim sistemine bir türlü kuramadım. Önceki Windows 8 olan laptop cihazında sorunsuz çalışıyor yardım ederseniz sevinirim?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Alpaslan Bey,

   Ne tür bir hata aldığınızı yazarsanız konu hakkında size yardımcı olabiliriz. Ayrıntılı olarak hatayı bildirebilir misiniz?

 21. Gürbüz

  Ben yazıcımı yeni aldım. Hala hiç çıktı almadım çünkü programı kurmadım fakat fotokopi çekiyorum. Fotokopi çekerken hemen çekmiyor. Kağıt olmasına rağmen çarpı işareti yanıp sönüyor ayrıca 1 sayfa fotokopi çekiyorum. Sonraki fotokopide farklı şey çıkartıyor. Mavili siyahlı çizgi bide yazıcının fotoğrafı var çıkan çıktıda. Sorun nedir anlayamadım. Saygılarımla.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Gürbüz Bey,

   Anladığımız kadarı ile siz fotokobi alıbiliyorsunuz ama çıktı alamıyorsunuz. Bunun nedeni ise yüksek ihtimalle fotokobi alabilmek için bilgisayarınızda sürücü yani driver kurulu olmasına gerek yoktur. Driver programı kurmadan fotokobi alabilirsiniz.

   Aslında siz sorunuz cevabını kendiniz vermişsiniz. ” Hala hiç çıktı almadım çünkü programı kurmadım fakat fotokopi çekiyorum. ”

   Driver kurduğunuzda da bilgisayarla arasında bağlantıları tam olarak kurmuş olacaksınız. Bu şekilde yazıcınıza çıktı gönderebilirsiniz. Driver programını kurmadan çıktı alamazsınız. Programı kurmanız gerekli. Resimlere gelince o resimler muhtemelen test resimleri olabilir.

 22. Kemal

  Ben indiriyorum fakat 1510 kurulum yazıyor.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Kemal Bey,

   Bu indirdiniğiz driver 1510 ve 1515 için uyumlu olduğundan dolayı 150 driver kurulumu yazar.

   Doğru indiyor ve yüklüyorsunuz. Resimlerden de dikkat ederseniz 1510 driver kurulumu yazmaktadır.

   Siz 1515 yazıcı için bu driver kuracaksınız. Başka bir sorunuz olursa lütfen bildiriniz.

 23. Mert

  Yazıcıyı kurdum ilk çıkan kağıdımı aldım. Fakat tarayıcı ve fotokopi özelliği nasıl kullanacağım bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Mert Bey,

   Tarayıcıyı kullanmakta ki sorununuz driver yüklemesi ile mi yoksa driver harici başka bir işlem mi kaynaklanmaktadır.

 24. Cihan

  Benim yazıcı bilgisayara bağlanıyor ama yazdırma yerinde çıkmıyor.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Cihan Bey,

   Anladığım kadarı ile sizin yazıcınız tam olarak kurdunuz ama çıktı alınca yazıcıyı çıktıyı vermiyor. Bunun nedeni büyük bir ihtimalle sürekli yazıcıya çıktı gönderdiğiniz için sistemde yazdırmalar bekliyor, yani bir çok yazdırma seçeneği bilgisayarınızda sıkışma yapmış diyebiliriz anlayacağız dilde.

   Bunun için yapmanız gereken yazıcı programlarından bilgisayarınızın sol tarafında durum çubuğunda işlemleri siliniz veya iptal ediniz, ne kadar işlem var ise emin olduktan sonra tekrar bir defa yazdırma yapınız biraz bekleyiniz.

   İkinci sorun ise teknik olabilir yazıcı toneri bitmiş olabilir ama bunun için cihaz size panelde uyarı verir bir de yazıcı kapağında kağıt sıkışması olmuş mu onu kontrol etmenizi öneririz.

   Sizin sorun büyük bir ihtimalle yazıcı çok gönderdiğiniz için işlemler bekliyor. Bize her türlü konuda çekinmeden tekrar yazabilirsiniz.

 25. Tolga Açık

  Merhaba HP 1515 yazıcımın kurulum CD’sini kaybettim. Bu yazılımı indirip kursam otomatikman kurulmuş oluyor mu?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Tolga Bey,

   Bu indireceğiniz driver CD içeriğini içermektedir. Daha detaylı olarak anlatmak gerekirse bu indirdiğiniz driver HP kendi sitesinden yani CD içeriğine atılan driver çekmektedir.

   Sizde CD’nizi kaybetmiş olsanız dahi buradan indirerek yazıcınızı kurabilirsiniz. Otomatik olarak kurulma olayına gelince sanırım tüm özellikleri kullanabilir miyim demek istemişiniz tabiî ki tüm özelliklerini yazıcınızın kullanabilirsiniz.

   Eğer otomatik kastınız kendi otomatik olarak driver tanır mı ise yazıcınızı takın ve kurun evet driver kurulumu bitiminde otomatik olarak tanıyacaktır. Başka soru veya sorunlarınız için bize çekinmeden yazabilirsiniz.

 26. Zeki Çoban

  Benim yazıcımın bağlantı kablosu koptu arıza var ne yapmam lazım?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Zeki Bey,

   Teknik sorunları driver olarak çözmeniz mümkün değildir. Sorunlu cihazları değiştirmeniz gerekmektedir veya tamir edilmesi bunu driver ile çözemezsiniz. Saygılarımızla.