İşletim Sistemim Türkçe, Driver İngilizce Cihaz Sorunsuz Kurulur mu?

İşletim Sistemim Türkçe, Driver İngilizce Cihaz Sorunsuz Kurulur mu?

İşletim sisteminiz Türkçe olabilir burada yazdığımız cevap tüm Windows, Mac, Linux ve diğer işletim sistemi için geçerlidir. İndirmiş olduğunuz driverların çoğunluğu Türkçe dil olarak daha kolay driver kurulumu yapabilmeniz ve anlamanız için verilmektedir. Fakat bazı driverların Türkçe dil desteği olmadığından sizlere İngilizce driver indirmesini sunarız.

Bir driver dili Türkçe ya da İngilizce olması cihazınızı bilgisayarınızda tanıtmanı için önemli değildir. Türkçe olan driver dosyası da İngilizce olan driver dosyası da cihazınızı tanıtmanız da yeterli olacaktır.

Türkçe ve İngilizce driver arasında ki fark sadece dilin Türkçeye çevrilmiş olması ya da driver dosyasının Türkçe destekli olmaması ile alakalıdır. Bir driver Türkçe dil ile olarak kurulum yapılması ile İngilizce dil olarak kurulum yapılmasını arasında bulunan fark sadece yazıların Türkçe olarak görmenizdir.

Driver dili dosya içeriği değişmez ve bir İngilizce kurulum driver dosyaları ile Türkçe kurulum driver dosyaları hiç bir değişiklik olmadan gerekli dosyaların tümünü bilgisayarınıza kurar siz sadece kurulum, ayarlama gibi alanları Türkçe ya da İngilizce olarak görürsünüz.

Türkçe ve İngilizce arasında ki fark sadece yazıların Türkçe – İngilizce ayarlamaların Türkçe – İngilizce olmasıdır. Bu diğer diller için de geçerlidir. Türkçe – Almanca, Fransızca – Türkçe gibi dilden çok driver dosyasını içeriği önemlidir. Site içerisinde yer alan bir driver İngilizce ya da farklı dilleri destekliyorsa cihazınızı tanıtmanız için kullanmanızda sakınca yoktur.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.