Samsung SCX-4521F Tarayıcı Driver İndir

Samsung SCX-4521F Tarayıcı Driver

Samsung SCX-4521F Tarayıcı (SCAN) için gerekli olan driver dosyasını içermektedir.

Driver Kurulumu: Driver indirme işleminden sonra kurulum işlemine geçiniz. Kurulum sırasında hiç bir ayarı değiştirmeden sürekli olarak ilerleyip en son kısımda driver kurulumunu bitiriniz. Driver kurulduğunda artık tarayıcısını kullanabilirsiniz.

Bu sadece tarayacı için kurulması gereken driverdır. Yazıcı için Samsung SCX-4521F yazıcı driverını kurmalısınız. Bu driver kurduğunuzda sadece tarayıcıyı tanıtmış olursunuz yazıcıyı ayrıca tanıtmanız gerekmektedir.

İndirmiş olduğunuz driver dosyası virüs programlarından geçirilmektedir. Ayrıca virüs ve diğer zararlı yazılım koruma programı ile taratmanızı da tavsiye ediyoruz.

Driver kurulum veya tanıtma sırasında sorun yaşayan ziyaretçiler site altında bulunan yorumlar alanında bizlere sürekli olarak ulaşabilirler.

Driver Yardım

Sorularınızı detaylandırdığınızda anlaşılır olacak ve sorularınıza daha hızlı cevap alabileceksiniz. İşletim sistemi, hata detayı, hangi aşamalarda sorun yaşadığınızı veya hangi aşamada sorunla karşılaştığınızı bildirmeniz durumunda direk olarak cevap verilecektir.

Burada sadece driver ve driver ile alakalı işlemler yer almaktadır. Driver harici ve teknik sorularınızı buradan sormayınız.

Cihaz teknik sorularınız için cihazın yetkili teknik servisler ile iletişime geçmelisiniz gerekmektedir.

Samsung SCX-4521F Tarayıcı

Teknik sorunları internetten çözemezsiniz. Teknik sorunlar için elle manüel işlem yaptırmanız gerekebilir.

1. Driver İndirme Windows 8 ve Altı İçindir.

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11, Windows 8

Boyut: 5.3 MB
Driver Dosya Adı: SCX-4x21_SERIES_Scan.exe (SCX-4x21_SERIES_Scan.rar)
Üretici: Samsung
Dil: Türkçe

Samsung SCX-4521F Tarayıcı Driver 1 İndir


2. Driver İndirme Windows 10, Windows 11 ve Samsung Universal Yazıcı Driver Dosyasıdır.

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 11

Boyut: 25.1 MB
Üretici: Samsung
Dil: Türkçe

Samsung SCX-4521F Tarayıcı Driver 2 İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

26 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Hüseyin Doğan 18 Temmuz 2022

  Merhaba taranan belgeyi PDF kaydetmiyor.

  1. Editör (Site Editörü)18 Temmuz 2022

   Sayın Hüseyin Bey,

   Driver ile alakalı bir durum değildir. Driver ile alakalı bir işlem yapmayınız. Farklı bir PDF açma ve düzenleme programı kullanmanızı öneririz.

 2. Gülsüm Toptaş 11 Mart 2021

  Samsung SCX-4521F model yazıcım. Windows 10 işletim sisteminde tarayıcısı çalışmıyor.

  1. Editör (Site Editörü)11 Mart 2021

   Sayın Gülsüm Hanım,

   Sayfada ki driver tarayıcı için driver ve Windows 10 işletim sistemine uyumludur. Tarayıcınızın çalıştığına emin olarak sayfada işletim sisteminizin bit sürümüne göre driver dosyasını indirerek kurunuz. Kurulumda sadece ilerlemeniz yeterlidir. Driver kurulumu ilerleme ile basitçe yapılmaktadır.

   Anlatılan işlemleri tekrar yapınız. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen çekinmeden iletiniz.

 3. Zeynel Dinçer 15 Ocak 2021

  Merhaba, yazı kopyalama yapıyor, çıktı alıyor fakat tarama yapmıyor. Application no software uyarısı veriyor driver 3 kere yükledim aynı şekilde hata veriyor yardımlarınızı beklerim.

  1. Editör (Site Editörü)15 Ocak 2021

   Sayın Zeynel Bey,

   Tarayıcı programınızı algılamıyor, yanlış kurulmuş ya da hasar görmüş olabilir. Driver dosyası değil dikkat ediniz tarayıcı programından bahsediyoruz. Yapacağınız işlem ise iki türlü olabilir birimcisi önceki tarayıcı driverını kaldırınız ve alt tarafta bulunan Samsung Universal Driverı kurunuz. Önceki programı kaldırmadan da yapabilirsiniz. Önceki driver kurulu iken alternatif tarayıcı programlarından birisi kullanabilirsiniz. Alternatif tarama programları inceleme için Tarayıcılar için Alternatif Resim Programı Önerileri sayfasını okunmanızı öneririz.

   Sorunuz bu iki şekilde istediğinizi yaparak düzeltebilirsiniz. Yine sorun devam eder ya da sormak istediğiniz olursa lütfen çekinmeden buradan sorunuz.

 4. Onur 13 Ağustos 2020

  Merhabalar Windows 10 bilgisayarda yazıcıdan çıktı alıyorum tarama yapamıyorum tarama seçeneği çıkmıyor.

  1. Editör (Site Editörü)13 Ağustos 2020

   Sayın Onur Bey,

   Tarayıcı driverını kurduğunuzda kurulum sırasında modeli algılıyor mu? Eğer algılıyor ise driverı indirerek tekrar kurunuz. İndirdiğiniz driver normal şartlarda kurulum yaptığınızda Samsung SCX-4521F modeli ise otomatik olarak tanıyacaktır.

 5. ferdi 10 Nisan 2020

  iyi günler scx-4521f yazıcım var tarama yapıyorum fakat belge bilgisayara aktarılmıyor

  1. Editör (Site Editörü)13 Nisan 2020

   Sayın Ferdi Bey,

   Kullandığınız programı değiştirerek tarama yapınız. Tarama yine gelmez ise driverı silerek terkar yükleme yapınız. Bu en kolay yoludur.

 6. kaan 28 Mayıs 2018

  bu sabah yazıcım sürekli öteye başladı fax kablosunu çekince ses kesiliyor ama takınca yenide başlıyor fax mı geliyor bilmiyorum ve nasıl kabul etmem lazım

  1. Editör (Site Editörü)1 Haziran 2018

   Sayın Kaan Bey,

   Faks kablosunu taktığınızda ses geliyorsa faks ayarlarından veya diğer sebeplerden kaynaklanabilir. Buradan sesi duyamadığımız için sizi yönlendirmemiz yanlış olacaktır. Servis ile iletişime geçebilir veya faks kullanmayacaksanız faks kablosunu çıkarabilirsiniz, kabloyu çıkarmanızda cihazın çalışmasından herhangi bir sorun olmayacaktır.

 7. ERHAN 20 Mart 2018

  ben kuruyorum programı ama yazıcı yazdırmıyor

  1. Editör (Site Editörü)21 Mart 2018

   Sayın Erhan Bey,

   Yazıcınızın yazdırmamasının birçok nedeni olabilir. Sorunuzu nerede hata aldığınız veya neden yazdırma işlemi yapmadığını bize bildirirseniz bu şekilde sorunuzu anlayarak size yardımcı olabiliriz. Lütfen sorunuzu çekinmeden bize iletiniz.

 8. yusuf 13 Ocak 2018

  merhabalar, tarayıcı driverı yükledim smartthru4 yükledim şöyle bir hata veriyor , cannot open device yazıyor bu nedir acaba bir de üst kısımda scx4500w yazıyor ne demek istiyor anlamadım yardımcı olursanız sevinirm

  1. Editör (Site Editörü)13 Ocak 2018

   Sayın Yusuf Bey,

   Scx4500w yazıcı scx-4x (SCX-4x21_SERIES_Scan) serisi driver olduğundan yazması normaldir, yani scx-4x ile başlayan tarayıcılar için driver kurulabilir anlamındadır.

   Hatanıza gelince cihaz açılmıyor hatası almışınız, burada size şunu öneririz. Cihazınızın bağlantıları tam olarak kontrol ediniz. Kurmuş olduğunuz tarayıcı için sadece driver kurulumunu bilgisayarınızdan tamamen kaldırınız.

   Bağlantıları kontrol ettikten sonra driver dosyasını tam indirerek bilgisayarınıza kurunuz ve bilgisayarınızı kapatıp açınız. Bu şekilde tarayıcı çalışma hatası düzelecektir. Yine sorun yaşarsanız lütfen çekinmeden iletiniz.

 9. Zafer BALTACIOGLU 3 Nisan 2017

  Samsung SCX-4521F bir yazıcım var. Tarama için driver indirmek istiyorum, asagidaki cevabi veriyor. Ne yapmam lazım.
  Tesekkür ederim.

  Safari can’t open the file “Samsung_SCX-4x21_SERIES_PD.exe” because no available application can open it.

  1. Editör (Site Editörü)3 Nisan 2017

   Sayın Zafer Bey, siz indirmek isteğiniz driverı nereden indiriyorsunuz. Bizden indirdiğiniz tarayıcı driver adı Samsung_SCX-4x21_SERIES_PD.exe değil başka bir yerden temin etmiş olmalısınız.Dosya güvenli olmayabilir. Dosyayı açamıyor hatası alıyorsunuz. Lütfen o dosyayı tamamen silerek indirmeyi tekrar yapınız.

 10. murat amil 9 Mart 2017

  scx-4521F yazıcı indiriyorum kuruyor ama otomatik sınama yazısı yazdırıyor ama çıktı yazdırdıgım zaman dosya çıkarıyor yazmıyor neden olabilir.

  1. Editör (Site Editörü)9 Mart 2017

   Sayın Murat Bey,

   Kurmuş olduğunuz yazıcınızın varsayılan olarak atanmadığından kaynaklanmaktadır. Yapmanız gerekenler ise şunlar başlat menüsünden denetim masası ve yazıcılar menüsüne giderek yazıcılar sayfasını açınız. Karşınıza bilgisayarınızda tanıtılmış olan yazıcılar yer alacaktır. Burada Samsung SCX-4521F modelini göreceksiniz bu yazıcı üzerinden sağa tıklayarak varsayılan yazıcı olarak ata tıkladığınızda artık tüm programlardan sorunsuz bir şekilde çıktı alabilirsiniz.

   Yazıcı ayarlar menüsü Windows İşletim sisteminin bazılarında değişebilir hangi işletim sistemini kullanıyorsanız o işletim sistemi için yazıcı ayarlama sayfasına gitmelisiniz. Yazıcı ayarlamalar menüsünü bulamazsanız işletim sisteminizi bildirirseniz size daha detaylı bilgi verebiliriz veya Windows XP, 7, 8, 8.1 ve 10 İçin Varsayılan Yazıcı Ayarı Nasıl Yapılır? sayfasından da öğrenebilirsiniz.

 11. hakkı 25 Aralık 2016

  nasıl indircem bu programı

  1. Editör (Site Editörü)26 Aralık 2016

   Sayın Hakkı Bey, sayfada bulunan “Samsung SCX-4521F Tarayıcı Editör” linkine tıklayarak indirebilirsiniz.

   İndirmenin başlaması için sizden ikinci ekranda onay isteyecek onayladığınız andan itibaren driver inmeye başlayacaktır. Driver tamamen indirene kadar beklemelisiniz.

   1. mehmet eker 10 Ocak 2017

    indirip kuruyorum ama program açılmıyor nedendir ? Şimdiden teşekkürler

    1. Editör (Site Editörü)10 Ocak 2017

     Sayın Mehmet Bey, indirdiğiniz dosyayı direk açınız açtığınızda karşınıza iki seçenek sunulacaktır birisi yükle diğeri çıkar eğer yükle derseniz bilgisayarınıza driver kurulum dosyasını yükler ve direk kurulum başlar çıkar derseniz indirmiş olduğunuz yere kurulum dosyasını açar.

     Burada siz driver yükleyeceğiniz için yükle diyerek devam ediniz. Başlatılıyor ekranını görecek ve dil seçeneğini seçmenizi isteyecektir. Dil seçiminden sonra kurulum yapacak ve bitireceksiniz.

     Bu işlemler sırasında bilgisayarınızıa cihazı mutlaka takılı olması gerekmektedir. En son kurulum aşamasında bilgisayarınız tarayıcısınızı otomatik olarak tanıyacaktır. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Artık tarayıcınızı tamamen hazır kullanmaya başlayabilirsiniz.

     Biraz önce denediğimizde direk kurulum programın açıldığı ve tarayıcıyı tanığı tarafımızdan test edilmiştir. Driver sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

     Driver kurulumu basitçe bu şekilde bu işlemleri yapınız eğer tekrar başka bir hata alırsanız hatayı aldığınız kısım ile hata detayını buradan bildiriniz.

     Size yardımcı olmak isteriz.

    2. Serhat 8 Mart 2018

     Windows xp kullanıyorum samsung scx-4521f scanner driver için kurulum yapıyorum fakat ne masaüstüne nede yazıcılar bölümüne herhangibir kısayol atamıyor. amacım belgeleri tek tek değil çoklu şekilde taratmak ve pdf olarak kaydetmek. Alternatif bir program varmıdır acama SmarThru Office gibi ne yapmalıyım sizce.

    3. Editör (Site Editörü)8 Mart 2018

     Sayın Serhat Bey,

     Size tavsiye edeceğimiz program Print Conductor bu program ile PDF dosyalarından çoklu çıktı alabilirsiniz. Kolay kullanıma sahip ve hızlı bir PDF yazdırma programıdır.