Samsung Syncmaster Monitör Sıfırlama (Fabrika Ayarlarına Getirme) Nasıl Yapılır?

Samsung Syncmaster Monitör Sıfırlama (Fabrika Ayarlarına Getirme) Nasıl Yapılır?

Samsung Syncmaster monitörlerde monitör ayarlarını ya da monitörünüzü tamamen nasıl sıfırlayacağınızı kademeler halinde buradan öğrenebilir.

Monitörünüzü sıfırlayabilir, monitörünüzü ilk fabrika ayarlarına getirebilirsiniz. Monitör sıfırlama işleminin işletim sistemi ile alakası yoktur. Hangi işletim sistemini kullanırsanız, kullanın işletim sisteminden bağımsız sadece monitörün açık olması monitör sıfırlama için yeterli olacaktır.

İlk olarak monitör sağ alt tarafta köeşede bulunan “MENU” ve çıkan ekranda yine “MENU” tuşlarına basınız.

Menü seçiminden sonra ilk olarak resim, renk, kurulum ve sıfırlama son olarak ta resim de gözüktüğü gibi bilgi ekranı gelecektir. “KURULUM VE SIFIRLAMA” menüsünü seçerek işlemlerimize devam ediyoruz.

Samsung Syncmaster Monitör Kurulum ve Sıfırlama

Gelen menüden en üste “Sıfırlama” seçimini seçiniz.

Samsung Syncmaster Monitör Sıfırla

Sıfırlama seçiminden sonra size sıfırlama yapmak istediğinize emin olup olmadığını soran ekran çıkacaktır. Bu ekran ilk “Hayır” aktif iken “Evet” yani sıfırlamak istiyorum aktif olmayacaktır.

Menüden “Evet” seçimine gelerek yine menüden seçimi onayladığınızda monitörünüzüz ayarları onaylamadan hemen sonra sıfırlanmış olacaktır.

Samsung Syncmaster Monitör Sıfırlama Tüm Ayarlar Sıfırlansın mı?

Monitör sıfırlama yaptığınızda monitör fabrika ayarlarına tekrar döner. Önceden kayıt ettiğiniz işlemlerin tümü silinerek fabrikanın kayıt ettiği ilk haline dönecektir. Ayarlama için sıfırlama yapıyorsanız tüm ayarların sıfırlanacağını göz önüne alarak sıfırlama yapınız. Renk, resim kalitesi ve diğer tüm kayıtlı özelliklerin sıfırlanacağını unutmayınız.

Basit bir kaç işlem için monitör sıfırlama yapmak yerine ayarlara bakarak ayarlardan düzeltmeyi denemeniz daha doğru bir yol olacaktır.

Ayarlardan eğer düzeltmeyi bilmediğiniz ayarlamalar için monitör sıfırlayarak önceki ayarladığınız ve emin olduğunuz işlemleri tekrar baştan kayıt edebilirsiniz. Monitör sıfırlama da sayı yoktur. İstediğiniz kadar sıfırlama yapabilirsiniz. Sıfırlama sadece fabrika ayarlarını başa döndüren basit bir işlemdir.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.