VIA Vinyl HD Audio Driver İndir

VIA Vinyl HD Audio Driver

VIA Vinyl HD Audio Driver.

Driver Kurulumu: Driver dosyasını indiriniz. İndirme işlemini yarıda kesmeyiniz, sayfayı kapatmayınız ve durdurmayız. Driverın doğru bir şekilde kurulması ve cihazınızın bilgisayarı tanıması için driver dosyasını tamamen indirmeniz gerekmektedir.

İndirme işlemi bittikten sonra indirmiş olduğunuz diver dosyasını bilgisayarınız kurunuz ya da uygulayınız. Driver dosyası cihazınızı doğru bir şekilde tanıması için işletim sisteminizin uyumlu olması gerekmektedir. Sayfadan işletim sistemi uyumunu kontrol ediniz.

Site içerisinde yer alan driver dosyaları üretici orijinal driver dosyalarıdır. Driver indirme işleminiz için başka sitelere yönlendirme yapılmaz.

İndirmiş olduğunuz driver dosyasını üreticinin kendi sunucusundan, site sunucumuzdan veya alternatif diğer kaynaklarımızdan ziyaretçilerimizin indirilmesine sunulmaktadır. Bu nedenle indirmiş olduğunuz driver dosyasını hızlı ve güvenli bir şekilde indirmiş olursunuz.

Driver Yardım

Driver kurulumu, indirme veya tanıtma işlemi sırasında sorun yaşayan ziyaretçilerimiz bizlere site altında bulunan yorumlar alanından ulaşabilirler.

Soru veya sorularınızı sorarken yaşamış olduğunuz sorunun detayları ile birlikte işletim sisteminizin detayını yazmanız gerekmektedir. Bildirim sonrasında site editörleri veya kullanıcılar tarafından incelenerek size cevap verilecektir.

Bizlere driver ile akalalı olan tüm sorularınızı çekinmeden iletebilirsiniz. Lütfen detayları bildirmeyi unutmayınız. Detay bildirilmeyen soru veya sorular anlaşılmamaktadır. Bu sebepten dolayı size detay hakkında bir veya bir kaç soru tekrar sorabiliriz. Buda işleminiz gecikmesine neden olacaktır.

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 125 MB
Üretici: Via
Dil: İngilizce

VIA Vinyl HD Audio Driver İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

11 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Ahmet Öztürk 11 Eylül 2022

  VIA HD audio driverı kurdum ama kulaklımdan ses gelmiyor. Ne yapmalıyım?

  1. Editör (Site Editörü)12 Eylül 2022

   Sayın Ahmet Bey,

   Hoparlörden ses geliyor kulaklıktan gelmiyor ise ses ayarları alanında açık mı kontrol ediniz. Driver ile işlem yapmanız gerekmez. Driver ses kartınının tüm özelliklerini aktif etmektedir.

 2. Osman Omar 18 Mayıs 2021

  Teşekkür ederim.

  1. Editör (Site Editörü)18 Mayıs 2021

   Sayın Osman Bey,

   Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Driver ile akalı sorunuz için bizlere sürekli buradan ulaşabilirsiniz.

 3. Eşref Kaşdemir 19 Nisan 2021

  Ya kurulumu nasıl klasör olarak iniyor. Kurucu olarak değil ki ben montajlama yapıyorum.

 4. cabbar 21 Mayıs 2019

  şimdi benim sorunum asio 4 yükledim programlarda cızırtı yapıyor ses kartı olmadığı için via yükledim xp üzerinden çalışıyor ama win 8 de cızırtı yapıyor yardım ederseniz çok dua ederim

  1. Editör (Site Editörü)22 Mayıs 2019

   Sayın Cabbar Bey,

   Normal şartlarda driver tanıtıldığında ses sorunsuz çalışır. Neyse, size burada tavsiyemiz driver güncelleme programlarından birisini deneyiniz. Nedeni ise modeli ve işletim sistemi uyumuna anladığımız kadarıyla tam bilgili değilsiniz. Slimdriver olabilir, Slimdriver indirerek driver dosyasını güncelleme yapmanızı öneririz.

 5. ilyas 13 Nisan 2019

  abi bende format atınca hoparlör yerinde gözükmüyor viahd diye 3 saat arıyorum format atınca öyle buluyorum bu olurmu

  1. Editör (Site Editörü)13 Nisan 2019

   Sayın İlyas Bey,

   Tam olarak modelini yazmadığınız için tam olarak cevap veremeyeceğiz. Ama bu driver birçok Vinyl modeli için geçerli olan bir driver dosyasıdır. Driver kurulum yapmanız da bilgisayarınıza hiçbir sorun olmaz sadece desteklemezse ses kartı yine çalışmayacaktır. Sorun olmaz kurabilirsiniz. İmkânınız varsa bilgisayarın ses kartı üzerinde modeli öğrenerek yazarsanız daha net bilgi verebiliriz.

 6. burak Ulutaş 24 Şubat 2019

  Merhaba ben Windows 7 ultimate 32 bit işletim sistemi kullanıyorum. Bilgisayar kasama baktığımda vt1708a ses kartını görüyorum. Fakat via ile ilgili bütün driverları indirmeme rağmen ses bir türlü gelmiyor. Monitörün sağ alt köşesinde kırmızı x işareti yok. ses var simgesi görünüyor fakat ses çıkmıyor. hoparlörümde ise bir sorun yok bundan eminim.

  1. Editör (Site Editörü)25 Şubat 2019

   Sayın Burak ULUTAŞ,

   Sıklıkla karşılaşılan bir hata ses kartınızı tanıtmışınız ses geliyorsa yüksek ihtimal hoparlörde sorun vardır ama siz hoparlörde sorun olmadığını söylüyorsunuz. Bu durumda ses kartı girişini yanlış takmış olabilirsiniz, hoparlör sesini açmamış olabilirsiniz, ses kartı girişi arızalı olabilir.

   Ses kartınızı başka bir hoparlör ile deneyiniz. Yine ses gelmezse ses kartınızın girişinde sorun olabilir ya yenisi alacaksınız ya da teknik servisten yardım isteyeceksiniz. Sizin sorun driver ile alakalı değildir. Tekrar söylemekte fayda görüyoruz sizin söylediğiniz hata sıklıkla oluşan bir hatadır bu hatanın %90’ı hoparlörden kaynaklanmaktadır.