Webcam Bilgisayar Kamerasında Görüntü Sorunu Yaşayanlar için Çözüm

Webcam Bilgisayar Kamerasında Görüntü Sorunu Yaşayanlar için Çözüm

Webcam yani bilgisayar web kamerasında birçok kullanıcımız görüntünün net olmadığını puslu, bulanık veya çok siyah olduğunu bizlere mail ile iletmektedir. Bu sorunlar çokça geldiğinden ötürü size bu sorunun neden kaynaklanabileceğiniz ve çözümünden bahsetmek istiyoruz.

Bir web kamerasında eğer görüntüyü net alamıyorsanız bunun birçok sebebi vardır, ilk olarak driverı doğru yüklemediğinizden kaynaklanabilir yüklediğiniz kamera driverı işletim sistemine uyumlu olmadığından görüntü bozuk çıkacaktır.

İşletim sisteminize uyumlu olan kullandığınız işletim sistemi driverı yüklemelisiniz. Genelde bu tür sorunlar yeni işletim sistemi kuranlar eski işletim sistemi driverını yüklemektedir. Bu işlem yanlıştır. Yeni işletim sisteminize o işletim sistemi uyumlu olan driverı yüklemelisiniz. Diğer sebepleri ise lens yani ön kısımda görüntü alan kısmı kirlenmiş olabilir temizleyiniz, diğer sebebi ise teknik sorun olabilir.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.