HP LaserJet Pro M1212nf Yazıcı Driver İndir

HP LaserJet Pro M1212nf Yazıcı Driver

HP LaserJet Pro M1212nf Yazıcı Driver.

Driver Kurulumu: Driver dosyasını tamamen indiriniz. İndirme işlemini yarıda kesmeyiniz, sayfayı kapatmayınız ve durdurmayız. İndirme işlemini tamamen bittiğinde cihazınızı takınız, kablo bağlantıların tam olup, olmadığını kontrol ediniz.

Bu işlemlerden sonra kurulum veya uygulama için indirmiş olduğunuz driver dosyasını bilgisayarınızda tanıtma işlemi için uygulayınız. Driver kurulum için işletim sisteminin uyumlu olması önemlidir. Lütfen işletim sisteminizin uyumlu olup olmadığını sayfadan kontrol ediniz.

İndirmiş olduğunuz driver dosyası virüs programlarından taratılarak site içerisinde sunulmaktadır. Sizin ayrıca virüs ve diğer zararlı yazılım koruma programı ile driver dosyasını taratmanızı da önermekteyiz.

Driver Yardım

Sayfa içerisinde bulunan driver dosyası üretici tarafından sunulmuş olan orijinal driver dosyasıdır.

İndirmiş olduğunuz driver dosyasını üretici firmanın sunucusundan, kendi sunucumuzdan veya indirme kolaylığı için alternatif indirme kaynaklarımızdan yararlanırız. Site içerisinde bulunu tüm driver dosyaları tarafımızdan kontrol edilmekte olup başka bir siteye kesinlikle yönlendirilmemektedir.

Bu sebepten dolayı indirmiş olduğunuz driver dosyası daha kolay inerken ve güvenli bir indirme işlemi yapmış olursunuz. Driver kurulum veya tanıtma sırasında herhangi bir sorun yaşarsanız site altında bulunan yorumlar alanında bizlere sürekli sorunlarınızı sorabilirsiniz. Soru ya da sorularınız aygıtı kullanan kullanıcılar ya da editörler tarafından incelenerek yanıtı tekrar buradan sizlere verilecektir.

HP LaserJet Pro M1212nf Yazıcı

Lütfen yaşadığınız sorunu yazarken detayları bildirmeyi unutmayınız. İşletim sisteminizi, nerede tam olarak sorun yaşadığınızı, hatanın ne olduğunu detayları ile birlikte bildiriniz.

Detay bildirilmeyen sorunlarda sizlere detayları hakkında başka sorular yönetebiliriz, bu da sizin için zaman kaybına yol açarak, işleminizin gecikmesine neden olacaktır. Detayları bildirmeyi unutmayınız!

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 235 Mb.
Üretici: HP
Dil: Türkçe

HP LaserJet Pro M1212nf Yazıcı Driver İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

35 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Burhanettin Tanal

  Merhaba ne yaptıysam olmadı. Bir türlü açılmıyor “Can not delete outputfile” hatası veriyor. Güvenlik duvarı ve anti virüs programını (Windows Defender) kapattım.

 2. Şeyma Güleç

  Merhabalar, kurulum gerçekleştirdim yazıcı özelliği çalışıyor fakat tarayıcı çalışmıyor. Yazıcı durumu bilinmiyor olarak göstermektedir. Bağlantıları kontrol ediyorum ama bağlantılarda sorun yok. Sorun neden kaynaklanmaktadır. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Şeyma Hanım,

   Yazıcı ve tarayıcı driver aynı anda kurmaktadır. Yani driver hem yazıcı hem de tarayıcı için full driver dosyasıdır. Herhangi bir resim programı ile tarayıcının çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Bu driverı kurmanız yazıcı ve tarayıcı çalışmasında yeterlidir.

 3. Mustafa Öztürk

  İyi günler HP Laserjet M1212 NKF MFP yazıcım var kurulum driverını indirdik, ayıklanıyor ama sonrasında con not output file uyarısı çıkıyor kurulum tamamlanamıyor. Virüs korumasını devre dışı bıraktık, yönetici olarak da çalıştırdık fakat olmuyor bu konuyla ilgili ne yapmamız gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Mustafa Bey,

   Driverı biraz önce denediğimizde %100 ayıklanarak kurulum aşamasına geçtiği görülmektedir. İndirdiğiniz driver Hp kendi driverı ve full özellikli bir driver dosyasıdır.

   Driver sorunsuz açıldığını üst resimde görüyorsunuz bu şekilde driver kurulumu başlamaktadır. C sürünüzde yeterli alan var mı? C sürücüsünde en az 500 Mb. boş alana sahip misiniz? Kontrol ediniz. Güvenlik programlarının tümü driver’a izin veriyor mu kontrol ediniz.

 4. Abdullah Göksoy

  İyi günler. Windows 10 kullanıyorum. HP laserjet M1212 nf mfp yazıcım var. Kurulum driverını HP’nin sitesinden indirim. Driveri açtığımda ayıklanıyor diyor ve ayıklama % 100 tamamlanıyor.

  Ancak sonrası gelmiyor kurulum ekranı gelmiyor. Kontrol ettim yüklediğim driver doğru. Driverı yönetici olarak çalıştırmaya çalıştım yine olmadı. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun. Acilen okul sınavları hazırlamam gerekiyor.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Abdullah Bey,

   Bilgisayarınızda güvenlik duvarı ya da virüs koruma programları kurulumu engelliyor olabilir. Geçici olarak kapatarak driver yükleyiniz. Driver yükledikten sonra tekrar açınız. Sayfada bulunan driver dosyası güncel ve Windows 10 için günceldir.

 5. Ahmet Hilmi

  Setup indirdim. Kurmaya başlayınca ayıklama işlemi başlıyor yüzde olarak. %100 olmadan “can not delete out file” hatası verip kurma işlemi başlamıyor. Sebebini öğrenebilir miyim?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Hilmi Bey,

   İndirdiğiniz driver dosyası HP kendi orijinal full içerkli driver dosyasıdır. Driver test ediğimizde alt resimde gözüktüğü gibi sorunsuz olarak kurulum açılmıştır.

   Kurulum dosyasına izin vermeniz gerekiyor olabilir. Dosyaları ayıklayarak driver kurulum dosyalarını bilgisayarınıza açar ama bilgisayarınızda kurulum yetkisi olmaz ise hata alabilirsiniz. Driver sorunsuz olarak çalışmaktadır. Sorun bilgisayarınız ile ilgilidir. Yapmanız gereken kurulum dosyası üzerinden fare ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsü ile kurmayı deneyiniz.Sorun devam ederse buradan çekinmeden tekrar yazabilirsiniz.

 6. Selçuk Akkiraz

  Kolay gelsin hayırlı işler. Driver yükledim ama hala yazıcı yazdıramıyorum. Bağlantılar tam lütfen yardımcı olur musunuz?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Selçuk Bey,

   Bilgisayarınızda yeni donanım bulundu ibaresi açılışta ya da kabloları takarken çıkıyor mu? Eğer çıkmıyorsa yazıcı bağlantılarını kabloda dâhil (kablolarda kırıklık, eziklik vb. temassızlık var mı? USB girişi düzgün çalışıyor mu?) tamamen kontrol ediniz.

   Yeni donanım ekle ibaresi çıkıyorsa driverı indirerek sadece kurulum yapmanız yeterlidir. Driver kurulum bittiğinde otomatik olarak yazıcınız yüklenmiş olacaktır.

 7. Tuğrul Kalaycı

  Merhabalar emekleriniz için çok teşekkür ederim. Sorunuz indirip sorunsuz kurdum.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Tuğrul Bey,

   İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Bizleri internet ortamında tavsiye etmeyi unutmayınız. Sorunuz olduğunda lütfen çekinmeden bildiriniz.

 8. Onur Aydos

  Merhaba, driverı indirdim kurulum da başarılı ama tarayıcı çalışmıyor. Bunun için ayrıca başka bir driver daha mı yüklemem gerekiyor. Teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Onur Bey,

   Bağlantıları kontrol edin, bağlantılar tam olmayabilir, hayır bağlantılardan değil ise lütfen tekrar bildiriniz detaylı olarak bakabiliriz.

 9. Metin Çakır

  Ce841a driver hp laserjet hardware company Windows 10 64 bit ben bir türlü indiremedim. İndirdiğim programlar da çalışmadı.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Metin Bey,

   Driver dosyasının indirme testinde herhangi bir sorunla karşılaşmadık. İndirmede sorun yoktur. Driver dosyası büyük olduğundan biraz zaman alabilir. İnternet hızınızı kontrol ederek tekrar indirmeyi deneyiniz.

   Diğer bir işlem işe yazı modelinizin m1210 serilerinden birisi olduğuna emin misiniz? Başka bir model olabilir mi? Yazıcınızın arka kısımda modeliniz yazacaktık. Kontrol etmelisiniz.

 10. Serpil Yerlikaya

  Acil yardım, Hp laserjet M1212nf MFP indiriyorum fakat başka yazıcı sürümü iniyor LJM1130_M1210 İNİYOR ve yazıcıyı taktığımda tanımıyor.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Serpil Hanım,

   Doğru driver dosyasını indiriyorsunuz. İndirmiş olduğunuz driver dosyası HP M12* serilerin tümü için geçerlidir. Driver dosyasını indiriniz yazıcı ile bilgisayar arasında bağlantıları kontrol ederek veya farklı bir bağlantı yerine takarak driverı yükleyiniz.

   İndirmiş olduğunuz driver dosyası full özellikli driver dosyasıdır. Bu şekilde sorunsuz bir şekilde kurabilirsiniz. Yine de sorun yaşarsanız detayları ile birlikte dönüş yapınız.

 11. Harun Özer

  Driverı indirdim kablo bağlı değil diye hata veriyor. Kablo takılı, yazıcıyı bilgisayarı yeniden başlattım hala aynı uyarı veriyor programı yükleyemiyorum.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Harun Bey,

   Bilgisayarınız donanım algılandır uyarısı veriyor mu? Sıklıkla rastlanan bir durum USB girişi bozuk olabiliyor ve yazıcıyı bilgisayar görmüyor olabilir başka bir USB girişine takınız ve yazıcı diğer bağlantıları kontrol ediniz. Bu şekilde yazıcınızda teknik bir sorun yoksa düzelecektir.

 12. Emrah İrbeç

  Hp laserjet m1212nf mfp kurulum yapamıyorum yardımcı olur musunuz?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Emrah Bey,

   Nerede tam olarak sorun yaşadığınızı detaylandırmanızı rica ederiz. Sorununuz nedir? Neden kurulum yapamadınız bilgi verirseniz bu şekilde sizi anlayarak yönlendirebiliriz. Lütfen çekinmeden bize iletiniz!

  2. Gökhan Işık

   Selam kurulum CD si yok nasıl kurabilirim yardımcı olur musunuz?

   1. Editör (Site Editörü)

    Sayın Gökhan Bey,

    İndirdiğiniz driver CD içeriğinden daha güncel ve orijinal HP driverıdır. Kurulumu basittir driverı indirdikten sonra yazıcı bağlantıları kontrol ederek kurulum yapınız basit kurulum yani bir sorunla karşılaşırsanız lütfen çekinmeden dönüş yapınız.

 13. Hamdi Mor

  Merhaba hayırlı çalışmalar. Windows 10 yenilendi ve HP LaserJet Pro M1212nf Yazıcı yüklenemiyor. Buna uygun programı ne zaman güncellersiniz.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Hamdi Bey,

   Driver güncel tekrar deneyebilir misiniz? Ayrıca indireceğiniz driver dosyası full özellikli driver olduğunu bilmenizi isteriz.

   Uyumlu olan işletim sistemleri ise sırası ile şu şekilde: Microsoft Windows 10 (32 bit), Microsoft Windows 10 (64 bit), Microsoft Windows 7 (32-bit), Microsoft Windows 7 (64-bit), Microsoft Windows 8 (32 bit), Microsoft Windows 8 (64 bit), Microsoft Windows 8.1 (32 bit), Microsoft Windows 8.1 (64 bit), Microsoft Windows Server 2003, Microsoft Windows Server 2003 64-Bit Edition, Microsoft Windows Server 2008 W32, Microsoft Windows Server 2008 x64, Microsoft Windows Vista (32 bit), Microsoft Windows Vista (64 bit), Microsoft Windows XP (32-bit) ve Microsoft Windows XP 64-Bit Edition.

 14. Pelin Öztürk

  Merhabalar, yazıcı hâlihazırda kurulmuş ve bir bilgisayar ile kablolu olarak yazdırma yapıyor. Win7 yüklü başka bir bilgisayar ile kablosuz yazdırma yapması için ayarlayabildiğim halde, win10 kullandığım bilgisayarımda kablosuz bağlantısını yapamıyorum. Hata verdiği kısım yazıcının ağ bağlantısı yapılırken ağda bulunamadığı üzerine. Teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Pelin Hanım,

   Ağ bağlantılarınız doğru bir şekilde çalışıyor mu? Windows 7 işletim sisteminiz için yazıcıya ağ üzerinden paylaşım verdiniz mi? Mesela dosya gönderme işlemi ağlar arasında yapabiliyor musunuz? Windows 10 ağınız tam olarak kurulmamış olması yüksek bir ihtimal.

   Nedeni ise eğer Windows 7 kurulu olan bilgisayarınızda yazıcı düzgün çalışıyorsa Windows 10 işletim sistemi sadece Windows 7 kurulu bilgisayara yazdırma emri gönderir. Siz burada Windows 10 olan bilgisayarınızın ağ bağlantısının doğru olarak yapılanıp yapılanmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

 15. Aslı

  merhaba hp laserjet pro M1212nf yazıcıyı leptopa yüklüyorum ama çalıştıramıyorum

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Aslı Hanım,

   Yazıcınızın çalışmaması birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Nerede sorun yaşadığınız daha detaylı olarak bildirebilir misiniz?

 16. necmettin

  slm yazıcı driveri indirdim kurulmuyor yardım lütfen

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Necmettin Bey,

   İlk olarak sorunuzun neden kaynaklandığını detaylı olarak bildirmediğiniz için size genel olabilecek hatanın çözümünden bahsedeceğiz. Sorunuzu sorarken lütfen nereden hata aldığınızı detaylı bir şekilde bildiriniz. Eğer hata bundan kaynaklanmıyorsa siz başka bir soru sormak istediyseniz bildiriniz.

   Driver dosyasını biraz önce incelediğimizde hiç bir sorun bulamadık. İndirme ve kurulum sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. İndirdiğiniz driver full özellikli olup kurulum yapılarak yazıcı kolaylıkla kullanılabilmektedir.

   Bu durumda sizin yazıcınız ile alakalı bir sorun olabilir. Lütfen şunları kontrol ediniz. Yazıcınızı tam olarak bağladınız mı? Bilgisayarınız donanım bulundu uyarısı verdi mi? Eğer donanım bulundu uyarısı görmediyseniz bağlantıları bilgisayar açıkken çıkararak tekrar ve uyarıyı aldıktan sonra driver dosyasını indirerek kurunuz.

   1. Deniz Batar

    Merhaba benim HP laserjet pro M1212nf yazıcım var USB yüklemesi yapıyorum. Yeni ağ tanımlandı diyor ancak sürekli alttaki o yeni ağ tanımlandı göstergesi doluyor. Saatlerce bekliyorum kurulum tamamlanmıyor.

    1. Editör (Site Editörü)

     Önceki kurmuş olduğunuz driverları silerek tekrar dener misiniz? Muhtemelen birden fazla driver kurduğunuzdan dolayı sorun yaşıyorsunuz.