C-Media CMI8738 Ses Kartı Driver İndir

C-Media CMI8738 Ses Kartı Driver

C-Media CMI8738 Ses Kartı kullanıcıları için sistemlerinde driver tanıtmaları için gerekli olan driver dosyasını içerir.

Driver Kurulumu: Driverı zip olarak indireceksiniz. İndireceğiz driver sıkıştırılmış haldedir. Sıkıştırma ile açınız. Bu driver sadece Windows Xp kullanıcıları içindir. Açtığınızda önünüze setup dosyasını göreceksiniz. Kurulumu başlatınız ve bitmesini bekleyiniz.

Bilgisayarı yeniden başlatmanızı isterse başlatınız bilgisayarınız açılınca ses kartınızdan artık ses gelmeye başlayacaktır.

İndirmekte olduğunuz driver virüs programlarından geçilerek sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Sayfa içerisinde bulunan tüm driver dosyasının güvenliği kontrol edilmektedir. Ayrıca virüs koruma programı ile taratmanızı da öneririz.

Tüm driver dosyası üretici tarafından orijinal sunulduğu şekilde yer almaktadır. Bu driver dosyasını üretici firmanın kendi sunucusundan veya kendi sunucumuzdan, kaynaklarımızdan yararlanarak sizlere sunarız.

Kurulum sırasında sorun ile karşılaşırsanız ya da anlamadığınız bir işlem olursa bizlere yorumlar alanından daima ulaşabilirsiniz. Bildiriminiz ulaştığında soru ya da sorunlarınız site kullanıcıları veya editörler tarafından size cevabı verilecektir. Driver ile alakalı olan her türlü sorularınızı bizlere çekinmeden iletebilirsiniz.

C-Media CMI8738 Ses Kartı

Sorunuzu sorarken detayları bildirmeyi lütfen unutmayınız. Bazı site ziyaretçileri sorusunu detaylandırmadıklarından veya çok kısa yazdığından dolayı aygıtı kullanan kullanıcılar, site kullanıcıları ya da editörler tarafından soru tam olarak anlaşılmamaktadır. Soru veya sorularınızın detaylarını bildiğimizde sizlere daha hızlı yardımcı olabiliriz.

İşletim Sistemi: Windows XP

Boyut: 2.5 MB
Üretici: C-Media
Dil: Türkçe

C-Media CMI8738 Ses Kartı Driver İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

6 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Mehmet Aytekin 17 Aralık 2021

  Ses kartı driverının olmaması kasmaya neden olur mu?

  1. Editör (Site Editörü)22 Aralık 2021

   Sayın Mehmet Bey,

   Ses kartı driverını kurmazsanız sadece ses kartı çalışmaz, ses gelmeyecektir. Ses kartının driverını kurulu olmaması sistemin hızı etkilemez. İşlemci, ram bellek hızda etkilidir. Sadece yanlış kurulan driver dosyaları sistemin hata vermesine neden olur ama sistemin hızını etkilemez.

 2. Samet Elibol 17 Eylül 2021

  Bilgisayarım hoparlörümü görmüyor. Ne yapmalıyım?

  1. Editör (Site Editörü)18 Eylül 2021

   Sayın Samet Bey,

   Hoparlör cihazınızı ses kartınıza takarsınız ses kartı çalışıyorsa hoparlör’den ses gelecektir. Hoparlör görmemesi diye bir şey yoktur. Hoparlör ses kartına doğru yere bir şekilde taktınız mı?

   Hoparlör görmüyor kastınız ses kartından bahsediyorsanız ses kartı modelinin doğru olduğuna emin olunuz. Ses kartı modelinize göre driverı kurunuz.

 3. Cihat Özsoydan 25 Mayıs 2021

  Teşekkür ederim.

  1. Editör (Site Editörü)26 Mayıs 2021

   Sayın Cihat Bey,

   Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Driver ile akalalı tüm sorularınızı bize her zaman buradan çekinmeden iletebilirsiniz.