Canon i-SENSYS LBP6030B Yazıcı Driver İndir

Canon i-SENSYS LBP6030B Yazıcı Driver

Canon i-SENSYS LBP6030B Yazıcı Driver.

Driver Kurulumu: Driver kurulumunu indirmeden önce sayfa içerisinde işletim sisteminizi uyumunu kontrol ediniz, Canon yazıcınızı bilgisayara takınız ve yeni donanım bulundu ibaresinin gelmesini bekleyiniz. Önceden yazıcı takılı olanlar yeni donanım bulunda ibaresine beklemelerine gerek yoktur.

Daha önce taktıkları için bilgisayar donanımı görmüş ve driver kurmanızı bekliyor olacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra siteden tek dosya olarak kurulum dosyasını indirmiş olacaksınız. İndirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırınız ve sistem yönergelerini takip ederek driver kurulumunu bitiriniz.

Driver kurulumundan sonra bilgisayarınız otomatik olarak yazıcınızı tanımış olacaktır.

Driver Yardım

Driver kurulum veya tanıtma işleminden sorun yaşarsanız sorun ile birlikte alt tarafta yer alan yardım alanını kullanarak sorularınızı yöneltebilirsiniz. Driver indirme işlemini mutlaka tamamen yapmalısınız. Driver indirme işlemi bitimine kadar tarayıcınızı kapatmayınız, driver indirme işlemini durdurmayınız! Driver kurulumu için zorunludur. Tam indirme işlemi yapmayanlar driver kurulum ve tanıtma işlemini yapamazlar ve başarılı sonuç alamayacaklardır.

Site içerisinde bulunan tüm driverlar editörler tarafından zararlı yazılım, trojan ve virüs programlarından geçirilerek yayına almaktadır.

Site haricinde ya da üretici site haricinde site içerisinde hiç bir driver indirilmesi müsaade edilmez.

Canon i-SENSYS LBP6030B Yazıcı

Bu sebepten dolayı driver dosyaların güvenliği kontrolümüz altındadır.

1. İndirme Windows 32 Bit İçin

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 18.1 MB
Üretici: Canon
Dil: İngilizce

Canon i-SENSYS LBP6030B Yazıcı Driver (32 Bit) İndir


2. İndirme Windows 64 Bit İçin

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 29.2 MB
Üretici: Canon
Dil: İngilizce

Canon i-SENSYS LBP6030B Yazıcı Driver (64 Bit) İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

13 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Yılmaz Gür 26 Ağustos 2021

  Canon i-SENSYS LBP6030B Yazıcı Driver (64 Bit) İndir bölümünü tıklıyorum aç diyor açıyorum ama yüklenmiyor.

  1. Editör (Site Editörü)26 Ağustos 2021

   Sayın Yılmaz Bey,

   64 bit driver sorunsuz olarak kurulmaktadır. Sisteminizde güvenlik programlarından birisi engelliyor olabilir. İndirdiğiniz driver üzerinde fare ile sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır ile kurmayı deneyiniz. Yine açılmaz ise güvenlik ya da koruma programlarının engellemediğinden emin olunuz.

 2. Fevzi Kahveci 19 Kasım 2020

  Merhabalar, bütün ayarlar yapıldı. Varsayılan yazıcı olarak “hazır” olarak görünmesine rağmen yazıcıya gönderilen için hata vermektedir. Bilgisayar birkaç kez yeniden başlatıldı. Gene aynı sorun devam etmektedir. Çözüm konusunda yardım ve desteklerinizi bekliyoruz. Teşekkürler

  1. Editör (Site Editörü)19 Kasım 2020

   Sayın Fevzi Bey,

   Düzgün bir şekilde driver kuruldu ve ayarlamalar yapıldı diyorsunuz. Ama yazıcıdan çıktı almak istediğinizde alamıyorsunuz. Yazıcınıza birden çok çıktı gönderdiniz mi? Yazıcı da önceden gönderilen çıktı beklemelerini tamamen iptal ediniz. İşlemlerde birikme olabilir. Sorunuz cevabımızı anlamamız için yeterli değil. Nedeni ise hata aldığınız söylüyorsunuz ama ne gibi hata aldığınızı yazmamışınız.

 3. Hasan Şahin 20 Ekim 2020

  Sınıf öğretmeniyim sınıfımda bir velimin getirdiği Canon i-sensys mf 3010 yazıcı tarayıcı var. Drıverı yapamıyorum. Siteniz dâhil birçok siteye girdim. Olmadı teknik yardımınıza ihtiyacım var. Drıveri e-posta adresime ” hasansahin55-56 hotmail com” gönderirseniz sevinirim. Hayırlı işler diler, teşekkür ederim. Selamlar.

  1. Editör (Site Editörü)20 Ekim 2020

   Sayıh Hasan Bey,

   Yanlış model drivera bakıyorsunuz. Marka doğru ama modeli yanlıtır. Doğru model driverı bulmak için sitede modeli yazarak arama yapabilirsiniz. Sormuş olduğunuz yazıcı driverını burada bulabilirsiniz.

   Driver tanıtma işlemleri için teknik bilgi gerekmez. Driver kurma işlemi basittir. Doğru driver indirerek kurduğunuzda bunu göreceksiniz. Yine de sorun yaşarsanız lütfen çekinmeden iletiniz.

 4. Cem 22 Aralık 2019

  canon LBP6030B indirdikten sonra çalıştırıyorum fakat yazıcıyı görmüyor. ne yapmam lazım

  1. Editör (Site Editörü)23 Aralık 2019

   Sayın CEM Bey,

   Yazıcıyı bilgisayara takma sonrası yeni aygıt bulundu ibaresi çıkmıyorsa yazıcı girişi, bilgisayar girişi yabi girişlerde temassızlık, bozuklu yazıda da bozukluk olabilir. Yazıcı ile bilgisayar arasından iletişim kopukluğunu düzeltmelisiniz. Bu teknik bir sorunda olabilir mi?

 5. ALİ 5 Aralık 2018

  merhaba iyi çalışmalar canon lbp 6030b yazıcımı wındows 10 pro işletim sistemine kurulumunu yapamıyorum

  1. Editör (Site Editörü)5 Aralık 2018

   Sayın Ali Bey,

   Driver dosyası güncellendi. Sayfa içerisinde bulunan işletim sisteminizin bit sürümüne göre indirerek tekrar deneyiniz. Sorun yaşarsanız çekinmeden iletebilirsiniz. Windows 32 bit işletim sistemi kullanıcı iseniz 32 bit olan driver dosyasını, 64 bit kullanıcısı iseniz 64 bit olan driver dosyasını indirerek kullanmalısınız, bu hususa dikkat ediniz.

 6. pınar eczanesi 23 Ocak 2018

  kolay gelsin lbp6030b yazıcı var ama hergün yazarken bugün bişey oldu yazıcı görmüyor neden acaba

  1. Editör (Site Editörü)23 Ocak 2018

   Sayın Pınar Eczanesi,

   İşlerinizde kolaylıklar diliyoruz. Sorunuz birçok nedenden olabilir daha detaylı olarak bilgi verseniz çözümü direk olarak iletebilirdik. Burada size tavsiyemiz yazıcınızı kapatarak tekrar açınız ve bilgisayarın yazıcıya bağlantıların tam olup olmadığını kontrol ediniz. Bilgisayarınız yazıcıyı görüyor mu? Gerekirse bağlantıları çıkararak tekrar yerine sağlam bir şekilde takarak yazdırmayı deneyiniz.

 7. Editör (Site Editörü)29 Aralık 2017

  İndireceğiniz driver dosyası 32 bit ve 64 bit Windows işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Ayrıca detaylı uyumlu işletim sistemi alt tarafta verilmiştir.

  Driver Dosya Adı: LBP6030_6018_XPS_V190_Win_uk_EN.exe
  Üretici Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2015

  Uyumlu işletim Sistemleri: Windows 10 (32-bit), Windows 10 (64-bit), Windows 8.1 (32-bit), Windows 8.1 (64-bit), Windows 8 (32-bit), Windows 8 (64-bit), Windows 7 (32-bit), Windows 7 (64-bit), Windows Vista (32-bit), Windows Vista (64-bit), Windows Server 2008 (32-bit), Windows Server 2008 (64-bit), Windows Server 2008 R2 (64-bit), Windows Server 2012 (64-bit) ve Windows Server 2012 R2 (64-bit).

  Driver kurulumun sırasında sorun yaşayan veya sorusu olanlar lütfen çekinmeden bize iletsinler. Sorunuz editörler tarafından incelenerek cevaplanacağını bilmenizi isteriz.