HP P1102 Laser Yazıcı Driver İndir

HP P1102 Laser Yazıcı Driver

HP marka P1102 model yazıcı için Windows 10 da dahil tüm Windows ile uyumlu driver dosyası ve driver resimli anlatımını bulabilirsiniz.

Driver Kurulumu (Resimli): Alt kısımdan sizlere detaylı kurulumunu resimleri ile anlatıyoruz, resimleri inceleyiniz ve alt açıklamalarını okuyunuz.

Driver boyutu yaklaşık 150 MB. indirmenin biraz yavaş olacağı anlamına gelmektedir. Yanlız bu driver full özellikli bir driverdır o yüzden boyutu biraz fazla indirmeyi bekleyiniz. Kuruluma başlamadan önce yazıcınızın bilgisayar USB kısmına bağlayınız ve indirdiğiniz driver dosyası exe olarak inecektir. Kurulumu başlatınız.

HP-P1102-Driver-Açılıyor-Görüntüsü

Hemen arkasından driver kurmanız için bilgisayara gerekli olan driver dosyaları atacak üste görüldüğü şekilde.

HP-P1102-Laser-Yazıcı-Ana-Kurulum-Seçimi

Driver yüzde yüz olarak açıldığında üst kısımda ki gibi ana kurulum ekranı çıkacak biz burada Hp p 1102 driver kurduğumuz için HP 1100 yazıcı seçimini yapacağız eğer USB ile kuracaksanız USB’yi kablosuz olarak kuracaksanız kablosuzu seçiniz.

HP-P1102-Laser-Yazıcı-Arama-Kismi

USB veya kablosuz seçimini yaptıktan sonra üst kısımda ki gibi ekran çıkacaktır. Bu kısım sizin bilgisayarınıza taktığınız P 1102 yazıcının tam olarak bağlanıp bağlanmadığı içindir. Tekrar bir bağlantıları kontrol edebilirsiniz. Sonraki işlemde tekrar aramaya başlat butonuna basınız ve devam ediniz.

HP-P1102-Laser-Yazıcı-Driver-Yukle-Kisimi

Artık driver yükleme başlayabiliriz. Hemen üst kısımdan ortada yazıcı yazılımını yükle seçimini seçiniz ve kurulumu onaylayınız.

HP-P1102-Laser-Yazıcı-Driver-Secim-Ekranı

Diğer kısımda ise size öneri sunacak iki öneri var birisi kolay kurulum bu HP’nin ve bizim de önerimiz diğer ise gelişmiş yükleme, gelişmiş yüklemeyi seçerseniz kurulum sırasında neleri kurmak istediğiniz neleri kurmak istemediğiniz kurulum yeri gibi ayarları yapmanızı isteyecektir. Biz dediğimiz gibi onlara gerek kalmadan Kolay kurulum kısmını seçip devam etmenizi öneriyoruz. Diğer kurulum ekranında sizin yazıcınızın modelini soracak siz burada Hp 1100 serisini seçeceksiniz. Dikkat edelim 1100 serisi (Series) olacak.

HP-P1102-Laser-Yazıcı-Yükleme-Devam-Ekranı

Bu işlemden sonra yükleme devam edecek ve kurulum sonlandırma ekranı gelecektir. Artık yazıcı driver kurulumunu tamamen bitirmiş oldunuz. Başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

HP P1102

İşletim Sistemi: Windows 2000, Windows 2003, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10

Boyut: 143 Mb.
Driver Dosya Adı: hp_LJP1100_P1560_P1600_Full_Solution-v20120831-50157036_SMO.exe
Üretici: Hp
Dil: Türkçe

HP P1102 Laser Yazıcı Driver İndir

Yorum veya Yardım Almak İçin Yazabilirsiniz.

Editörlerden yardım isteyebilirsiniz. Lütfen sorunuzu sorarken işletim sisteminizi ve hata detayını bildiriniz. Hatanın çözümünü size sunmamız için gereklidir.

56 Yardım veya Yorum

 1. mahmut

  ayıklanıyordan sonra kurabilmem için herhangi bişey gelmiyor

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Mahmut Bey;

   Biraz önce driver dosyasını kontrol ettiğimizde herhangi bir sorun ile karşılaşmadık. Yüzde yüz ayıkladıktan sonra kuruluma geçiyor. Muhtemelen virüs programı engelliyor olabilir virüs programı Avast Free kullanabilirsiniz.

   Başka bir yöntemde kullandığınız virüs programını driver kurulumuna kadar kapatarak kurulum bittikten sonra tekrar açmanız olacaktır. İndirmiş olduğunuz driver dosyası HP orijinal driver dosyasıdır. Anlatılanları yapınız, sorunla karşılaşırsanız lütfen çekinmeden iletiniz.

 2. yasin

  cd kayıp bir türlü yazıcıyı yüklüyemiyorum ne yapmam gerekiyor

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Yasin Bey,

   CD’nizi kaybetmiş olmanız gayet normal bir durumdur. Site yer alan HP P1102 model driver orijinal HP driver dosyasıdır. Bu driver dosyasını indirerek kullanabilirsiniz. Hatta CD içeriği sabit olduğundan güncel driver dosyası olmaya biliyor.

   Site içerisinde sürekli driver dosyasını yenilediğimizden CD içeriğinizden daha güncel olan driverı indirmektesiniz. Yapmanız gereken yazıcınızı bağlayın, indirmiş olduğunuz driver dosyasını yükleyin, yazıcıyı tanıtmak bu kadar basit bir işlemdir. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız çekinmeden dönüş yapabilirsiniz.

 3. Gökhan

  mesajlarım geliyormu acaba

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Gökhan Bey,

   Mesaj onay kontrolünden geçtiğinden dolayı sizde gözükmez. Onayladıktan sonra sitede sorunuz aktif hale gelir. Mesajınız bizlere sürekli olarak ulaşır ve gün içerisinde tail ve resmi tatil haricinde cevaplamaya çalışırız. Birazdan driver dosyasını kontrol ederek dönüş yapacağız. Düzgün çalıyor driverlar rutin kontrollerde ama yine de kontrol edip döneceğiz.

 4. Gökhan

  MErhaba editör. Sitenizden indirmeme müteakip açıyorum. Ayıklanıyor diyor %100 olduktan sonra hiçbir şey açılmıyor. antivirüs ve windows güvenlik duvarını kapatıp tekrar denedim sorun aynı.yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Gökhan Bey,

   Driver dosyasını biraz önce incelediğimizde sorunsuz olarak çalıştığını gördük. Resimleri görüntüdedir. İlk resim sizin dediğiniz gibi driver dosyasını kurmak için bilgisayara yüklenen görüntüyü diğeri ise sizin açamadığınız görüntünün resmidir.

   Bu durumda yapmanız gereken Gökhan Bey, hard diskinizde en az 500 Mb. boş yer varmı kontrol ediniz. Yazmışınız fakat bir güvenlik programı veya bilgisayar yetkilendirme programları engelliyor olabilir bunlara dikkat ediniz. Driver sorunsuz olarak çalışmaktadır.

  2. Mustafa

   C:\LJP1100_P1560_P1600_Full_Solution

   Gökhan bey yukarıdaki dizin içerisindeki setup dosyasını çalıştırarak sorunu çözebilirsiniz. Ayıklanmadan sonra dosyaları bu dizene çıkartıyor.

 5. Burak Ceylan

  Bu siteden 2. indirmem sebep Win10’a geçmem. Çalışıp çalışmayacağını bilmiyorum Ama geçen sefer sitenizden yüklediğimde Sorunsuzca kuruldu. Ancak genellikle Yazıcım takılı, sürücü güncel olmasına rağmen bekleyen dosyalara yazdırmak istediğim belge geliyor Ancak makinede hiçbir Oynama olmuyor. Komşumun bilgisayarında ise HP’nin kendi sitesinden indirdik ve sorunsuzca çalışıyor. Bunun sebebi nedir ? Bekliyorum. Saygılarımla…

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Burak Bey;

   İndirmiş olduğunuz driver dosyası Hp’nin orijinal driver dosyası ve en güncel driver dosyasıdır. Bu driver dosyası Windows 7 (32 bit), Microsoft Windows 10 (32 bit), Microsoft Windows 10 (64 bit), Microsoft Windows 7 (32-bit), Microsoft Windows 7 (64-bit), Microsoft Windows 8 (32 bit), Microsoft Windows 8 (64 bit), Microsoft Windows 8.1 (32 bit), Microsoft Windows 8.1 (64 bit), Microsoft Windows Server 2003, Microsoft Windows Server 2003 64-Bit Edition, Microsoft Windows Server 2008 W32, Microsoft Windows Server 2008 x64, Microsoft Windows Vista (32 bit), Microsoft Windows Vista (64 bit), Microsoft Windows XP (32-bit)ve Microsoft Windows XP 64-Bit Edition işletim sistemleri ile uyumludur.

   Burada gördüğünüz üzere Windows 10 32 veya 64 bit olsun tüm versiyonları için kurabilirsiniz. Bu driver hangi bilgisayara kurarsanız kurun HP LaserJet Pro P1100 serisi (HP P1102) yazıcı kullanmanız yeterlidir.

   Sizin bilgisayarınızda bir sorun olabilir. Bilgisayarınızda bulunan bağlantıları doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz ve eski kurduğunuz driver veya driverların tümünü bilgisayarınızdan kaldırarak tekrar driver kurduğunuzda yazıcınızda teknik bir sorun yoksa driver kurulumu sonunda yazıcınız otomatik olarak tanıyacaktır.

 6. inf dosyası arayan adam

  hpnin sitesinden daha iyi bir site tebrikler.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Ziyaretçimiz; İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Sizlere olabildiğinin daha iyisi sunmaya çalıştığımızı bilmenizi isteriz.

 7. ayla bodur

  yazımıcımız çevrim dışı olarak görüküyor

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Ayla Hanım;

   Bilgisayar ile yazıcı arasında bulunan bağlantılarınızı ve elektrik bağlantılarınızı kontrol etmenizi öneririz. Bağlantılarda sorun yok ise HP Print and Scan Doctor yazılımını indirerek yazıcınızda oluşan sorunları taratabilir, yazılım içerisinde yazıcı sorun ya da sorunlarınızı çözebilirsiniz HP’nin ücretsiz sorun çözme yazılımıdır.

 8. yasin

  kablosuz yükleme sırasırda usb takın hatası alıyorum çözümü nedir?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Yasin Bey; Kablosuz kurulum ve yapılandırma için ilk başta USB kablosunu bağlamanız gerekmektedir. Yapılandırma bittiğinde USB kabloyu çıkararak kablosuz çıktı alabilirsiniz.

   HP P1100 P1560 P1600 Serileri Yazıcılarda Kablosuz (Wireless) Kurulum Resimli yazımızı okuyarak kablosuz (wireless) yazıcı kurulumu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

   Sizin aldığınız uyarı bir hata değil kurulumun yapılması için gerekliliktir.

 9. Enes

  Hocam şimdi driver indirdim normal olarak kurdum sonra usb kablosunu takın dedi taktım tabi yazıcı açık sonra HP laserjet professional p1100 series yüklemesi penceresi geliyor mavi şeyler doluyor doluyor tık yok 15 20 dk bekledim genede dolmadı napmam lazm ?

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Enes Bey;

   Bilgisayarınızın ccleaner veya benzeri tarz programları ile ön bellekliğini temizleyin, başlat denetim masası ve program ekle kaldıra girerek hp driver ile ilgili tüm kurulumlarıda silin ve internet bağlantınızın hızını kontrol ederek tekrar kurulum yapmayı deneyiniz.

   Bu şekilde sorununuz çözülecektir. Tekrar sorun yaşarsanız lütfen çekinmeden iletiniz.

   1. murat

    hocam yardım edin

    1. Editör (Site Editörü)

     Murat bey hangi konuda yardmcı olmamızı istiyoruz lütfen çekinmeden bize iletin size yardımcı olmaya çalışırız.

 10. ahmet

  teşekkürler ilginize :)

  1. Editör (Site Editörü)

   Bizlerde teşekkür ederiz Ahmet bey sorunuz olduğu zaman lütfen çekinmeden iletiniz.

 11. mehmet

  bende driver yüklüyorum tmm bitti diyorum sonunda usb kablosunu takın diye hata yazıcıyı her şey tamam ama sonunda usb kablosunu kontrol edin diyor usb kablosunu degiştirdim gene aynı hatayı veriyor.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Mehmet bey ürünüzde teknik bir sorun var. Usb kablosunu değiştimek teknik sorunu çözmenize yetmeyebilir. Mesela yazıcı veya bilgisayar usb girişlerinizde sorun olabilir. Teknik sorunları çözebilmeniz için teknik servis ile iletişime geçmelisiniz.

   Teknik serviste cihazlar ile gerekli kontroller yapılmaktadır. Bu tür teknik sorunları cihazı test etmeden çözebilmeniz ne yazık ki mümkün değil.

 12. fatih

  teşekkürler..

  1. Editör (Site Editörü)

   Fatih bey iyi dileklerinizi için bizlerde teşekkür ederiz. Siteyi istedğiniz zaman kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorunda lütfen hiç çekinmeden iletiniz. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 13. Reşad

  Sayın admin kurulum tam bitme aşamasına gelmişken hata veriyor. İşletim sistemi w10 pro. güncellemeden sonra printer çalışmadı. Yeniden driver indirdim kurmağa çalışsam da nafile. Sona gelince kurulamadı deye bi uyarı geliyor. Lütfen yardım….

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Reşad bey, indirmiş olduğunuz driver Windows 10 (32-bit) ve Windows 10 (64-bit) işletim sistemine uyumlu full driverdır.

   Sizin burada yapmanız gereken windows program ekle kaldırdan önceki kurmuş olduğunuz driver programlarını tamamen kaldırmalı ve driverı tekrar indirerek kurmalısınız. Bu şekilde sorununuz düzelmiş olacaktır.

  2. Editör (Site Editörü)

   26 Kasım 2016 Tarihli Güncel HP P1102 Driver Detayları

   Türü : Driver

   Driver Adı : hp_LJP1100_P1560_P1600_Full_Solution-v20120831-50157036_SMO.exe

   Versiyon : v1601

   Uyumlu Driver Hp Modelleri : P1100, P1560, P1600 serileri

   Uyumlu İşletim Sistemleri : Mac OS X 10.11, Mac OS X 10.4, Mac OS X 10.5, Mac OS X 10.6, Mac OS X 10.7, Mac OS X 10.8, Mac OS X 10.9, Windows 10 (32-bit), Windows 10 (64-bit), Windows 7 (32-bit), Windows 7 (64-bit), Windows 8 (32-bit), Windows 8 (64-bit), Windows 8.1 (32-bit), Windows 8.1 (64-bit), Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Vista (32-bit), Windows Vista (64-bit), Windows XP (32-bit) ve Windows XP (64-bit)

   HP Driver Güncelleme Tarihi : 5 Temmuz 2016

 14. Fahri ÇELİK

  yükleme yaptım başarısız oldu diyor yardımcı olun lütfen

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Fahri Bey,

   İndirme ve kurulum işlemi tamamen sorunsuz bir şekilde yapılmakdadır. Biraz önce testini yaptım başarısız uyarısını tam olarak nerede aldığınızı detaylı olarak yazabilir misiniz ?

 15. osman

  merhabalar admin kurma sırasında ‘yeni aygıt şimdi bağlı durumda…’ geldi fakat hiç bitmiyor diğer arkadaşlarda bundan dolayı mağdur bize bir şeyler önerirseniz sevinirim

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Osman bey o uyarıya hiçbir işlem yapmadan o şekilde bırakınız veya kapatınız. Driver indirerek bilgisayarınıza kurunuz. Driver tamamen kurulduğunda aygıtınız bağlı olduğundan yazıcınızı tanıyacaktır.

   Eğer driver kurulum sırasında bu hatayı alıyorsanız o şekilde beyanda bulunmuşunuz kurulu olan driverı program ekle kaldırdan tamamen siliniz ve bilgisayarınızı kapatıp açarak indirmiş olduğunuz driverı tekrar kurunuz. Bu şekilde de sorunun çözülmezse yazıcınızda teknik bir sorun var demektir yetkili teknik servis ile görüşmelisiniz.

 16. Rukiye

  Tabletin modeli vestel tab 7010 .Programı indirdim ama dosya açılmıyor.Ne yapabilirim. Daha önceki ve bundan sonraki yardımlarınız için teşekkür ederim.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Rukiye hanım, indirmiş olduğunuz dosya exe dosyasıdır. Çalıştırdığınızda direk driver kuruluma geçmesi lazım. İndirmeyi tam olarak yapıyor musunuz ?

   İndirmeyi tam olarak yapıyor hatamı alıyorsunuz yoksa hiç bir eylem mi yapmıyor, bunları bildirebilirmisiniz sorunuzu biraz detaylandırın lütfen

 17. Rukiye

  Tabletime indirebilir miyim acaba bu programı indirebilirsem indirmeyi nasıl yapabilirim acaba?

  1. Editör (Site Editörü)

   Rukiye Hanım Merhaba,

   Tabletinizde bulunan işletim sistemi windows ise tabiki indirirebilirsiniz. Site içerisinde yer alan orta kısımda bulunan “HP P1102 Laser Yazıcı Editör” linkini kullanabilirsiniz. Eğer başka bir işletim sistemi kullanıyorsanız o işletim sisteminde de size yardımcı olabiliriz. Saygılarımızla.

 18. Taha

  Merhabalar. Yazılımı yüklüyorum yalnız usb hatası veriyor. Bilgisayarım yazıcının usb girişini algılıyor yalnız yazıcı olduğunu algılamıyor. Yani özetle bir ekran geliyor, bu ekranda sadece GERİ ve İPTAL seçenekleri bulunuyor. USB’yi kullanarak yazdırma için yapılandırın ekranı. Çok uğraştım yapamadım. Sorunu nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Taha bey usb girişlerini hem yazıcıdan hemde bilgisayardan çıkarıp tekrar takın bilgiyarın sağ tarafına tıklayarak özelliklere gidin oradan aygıt yöneticisi kısmından üst kısımda bulunan donanımları tekrar tara menüsüne kullanarak donanımı tekrar taratınız.

  2. Mehmet

   Aynı sorun bendede oldu yardımcı olursanız sevenirim.

   1. Editör (Site Editörü)

    Sayın Mehmet Bey, bu sorun başka bir bilgisayara denediğinizde aynı şekilde oluyor mu eğer oluyorsa yazıcınızda teknik bir sorun vardır.

    İşletim sisteminiz hangisi hangi işletim sistemini bilgisayarınızda kullanıyorsunuz bunun cevabını bildirebilir misiniz ?

 19. ismail

  win 10 a kuramaz mıyım? acaba

  1. Editör (Site Editörü)

   İsmail bey windows 10 içinde kurulum yapabilirsiniz.

 20. Hüseyin

  Programı indirdim son işlemi bitirmiyor 1 saattir bekliyorum kurulum olmadı daha

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Hüseyin Bey, bilgisayarınızı resetleyerek tekrar deneyiniz. Muhtemelen bilgisayarınız kurulumu askıya almış olabilir. Normal şartlarda 6 7 dakika işlem sürmektedir.

 21. busraaltan

  ben indirdim hiçbir sorun olmadı 5 dakikada indi

  1. Editör (Site Editörü)

   Bilgilendirme için teşekkürler Büşra Hanım.

 22. Hulusi

  driver indirdim bir gün oldu hala kurulum devam ediyor

  1. Editör (Site Editörü)

   İnternet bağlantınız kontrol etmenizi öneririz. Normal bir durum değil efendim sizin ki. Bağlantınızda sorun var.

 23. emre

  Kardeş Not found Haatası alıyorum çözümü Varsa Bilen Atabilirmi Acaba

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Emre Bey. Söylediğiniz hata dosya bulunamadı hatası indirmeyi tam olarak yapıyormusunuz ?

 24. Eray Kayaturan

  Sayın Editör Ben Sizin Gösterdiklerinizi Uyguladım Fakat Son Resimdeki Ekran Yüklenmek Bilmiyor Sabahdan Akşama Kadar Açık Bıraktım Yinede Yüklenmedi Yardımcı Olursanız Gerçekten Minnettar olurum.İyi Akşamlar.

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Eray Kayatun,

   Normal bir yükleme yaparkende mi bu şekilde oluyor eğer oluyorsa hard diskinizde sorun olabilir, sadece bu driver kurulumunda yani bahsettiğimiz kurulumda ise driver tam olarak indirdiğinize emin olunuz.

 25. Hakkı

  ben yazıcımı yeni aldım kullanmaya başlamayacam ayrıca bir program yüklesem yazıcımın özelliklerini artırabilir miyim bu merak ediyorum

  1. Editör (Site Editörü)

   Sayın Hakkı bey, driver hariç başka bir program kurmamanızı öneririz. Driver kurduğunuzda zaten siz driver içerisinde yer alan programlarıda kullanacaksınız.

   Bu programda yazıcınızın tüm özelliklerini kullanabilir olacaksınız.

   Başka bir program kurmanızı önermeyiz sadece driver programını kulanmanız iyi olacaktır.