Canon P08 Hatası Alıyorsanız Yapmanız Gerekenler

Canon P08 Hatası Alıyorsanız Bunları Yapın

Canon marka yazıcı için P08 hatası ile karşılaşıyorsanız sırası ile alt tarafta verilen işlemleri yazıcınızda uygulamanız gerekmektedir. Bu uyarının nedeni kartuştan kaynaklanmaktadır.

Yazıcıda iptal tuşuna basarak iptal tuşu kırmızı renkli daire içerisinde ters üçgen işaretidir. İptal işlemi yaparak yazıcınıza gönderdiğiniz tüm işlemleri iptal ediniz. Yine iptal tuşuna basınız ve elinizi iptal tuşundan kaldırmadan yazıcı açma tuşuna basınız.

Açma tuşundan bastıktan sonra elinizi iptal tuşundan çekiniz ve açma tuşundan kaldırmayınız. Tekrar iptal tuşuna basıyoruz iptal tuşuna 5 defa basarak elimizi açma tuşundan kaldırıyoruz.

Bu işlem ile yazıcınızı sıfırlamış olursunuz. Yazdırmak istediğiniz belgeyi tekrar gönderere deneyiniz. Uyarı gelmeyecektir. Yine uyarı tekrarlaması durumda yazıcınızda bulunan kartuşu yerinden çıkarınız. Her iki kartuş içinde çıkararak tekrar takınız. Deneyiniz. Uyarı devam ediyorsa kartuş bitmiş olabilir ya da kartuş kurumuş olabilir.

Çok uzun süredin kartuşu kullanmıyorsanız kartuşun mürekkep püskürten delikleri kurumuş olabilir. Delikleri açmak için kartuşunuzu çıkarınız. Her iki kartuş için de mürekkep püskürtme alt kısmına buhar ile temizleme işlemi yapınız.

Sıcak buhar kartuşununda donma olmuşsa çözmenize yardımcı olacaktır. Buharla delikleri açtığına emin olduktan sonra kuru bezle her iki karuşuda silerek yazıcınıza düzgün bir şekilde takınız ve yazdırma işlemini tekrar deneyiniz.

Canon P08 hatasını bu şekilde çözmüş uyarıyı gidermiş olursunuz. İşlemleri en çok karşılaşılan durumlara göre sırası ile verdik. İlk işlemden başlayarak devam edebilirsiniz.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Editörlerden yardım isteyebilirsiniz. Lütfen sorunuzu sorarken işletim sisteminizi ve hata detayını bildiriniz. Hatanın çözümünü size sunmamız için gereklidir.