Canon P08 Hatası Alıyorsanız Yapmanız Gerekenler

Canon P08 Hatası Alıyorsanız Bunları Yapın

Canon marka yazıcı için P08 hatası ile karşılaşıyorsanız sırası ile alt tarafta verilen işlemleri yazıcınızda uygulamanız gerekmektedir. Bu uyarının nedeni kartuştan kaynaklanmaktadır. Yazıcıda iptal tuşuna basarak iptal tuşu kırmızı renkli daire içerisinde ters üçgen işaretidir.

İptal işlemi yaparak yazıcınıza gönderdiğiniz tüm işlemleri iptal ediniz. Yine iptal tuşuna basınız ve elinizi iptal tuşundan kaldırmadan yazıcı açma tuşuna basınız.

Açma tuşundan bastıktan sonra elinizi iptal tuşundan çekiniz ve açma tuşundan kaldırmayınız. Tekrar iptal tuşuna basıyoruz iptal tuşuna 5 defa basarak elimizi açma tuşundan kaldırıyoruz.

Bu işlem ile yazıcınızı sıfırlamış olursunuz. Yazdırmak istediğiniz belgeyi tekrar gönderere deneyiniz. Uyarı gelmeyecektir. Yine uyarı tekrarlaması durumda yazıcınızda bulunan kartuşu yerinden çıkarınız. Her iki kartuş içinde çıkararak tekrar takınız. Deneyiniz. Uyarı devam ediyorsa kartuş bitmiş olabilir ya da kartuş kurumuş olabilir.

Çok uzun süredin kartuşu kullanmıyorsanız kartuşun mürekkep püskürten delikleri kurumuş olabilir. Delikleri açmak için kartuşunuzu çıkarınız. Her iki kartuş için de mürekkep püskürtme alt kısmına buhar ile temizleme işlemi yapınız.

Sıcak buhar kartuşununda donma olmuşsa çözmenize yardımcı olacaktır. Buharla delikleri açtığına emin olduktan sonra kuru bezle her iki karuşuda silerek yazıcınıza düzgün bir şekilde takınız ve yazdırma işlemini tekrar deneyiniz.

Canon P08 hatasını bu şekilde çözmüş uyarıyı gidermiş olursunuz. İşlemleri en çok karşılaşılan durumlara göre sırası ile verdik. İlk işlemden başlayarak devam edebilirsiniz.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

5 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Mustafa Turna 23 Eylül 2022

  Nuri Bey, sen parayı ver, sana yazıcı sıfırdan yapalım. Boş, boş konuşuyorsunuz. Klasik müşteri kafası, işi gücü boş muhabbet yapmaktır. Nuri Bey senin gibilerden bahsediyorum.

 2. Nuri Tuncer 11 Ağustos 2022

  Klasik servis kafası işiniz gücünüz sıfırlama yapmak. Bir kerede zor yolunu yapın.

  1. Editör (Site Editörü)11 Ağustos 2022

   Sayın Nuri Bey,

   Bazı uyalarınları düzeltmek için cihazı fabrika ayarına almanız gerekmektedir. Bu hata için de sıfırlama yapmak gerekir.

 3. Serap Elmas 28 Ağustos 2021

  P08 hatasını giderip kafa temizliği yapmak istedim ancak kartuşlar çıkmıyor. Benim kullandığım cihazda püskürtmeli sistem renkli mürekkepleri kontrol ettim dolular. Kafa temizliği yapamıyorum tekrar p08 hatası veriyor.

  1. Editör (Site Editörü)29 Ağustos 2021

   Sayın Serap Hanım,

   Yukarıda ki işlemleri tekrar baştan okuyarak dikkatli bir şekilde yeniden deneyiniz. Sorun devam ederse teknik bir sorun var demektir. Teknik servise gitmelisiniz.