Goldmaster RC-306 Oyun Direksiyon Driver İndir

Goldmaster RC-306 Oyun Direksiyon Driver

Goldmaster RC-306 Oyun Direksiyon Driver.

Driver Kurulumu: İndirme işlemini yapmadan önce alt tarafta yer alan uyumlu işletim sistemi alanında sizin işletim sisteminiz ile driver dosyasının uyumlu olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Eğer işletim sisteminiz uyumlu ise driver dosyasını indiriniz. İndirme işlemi sırasında indirmeyi durdurmayınız, tarayıcınızı kapatmayınız. Driver tam olarak bilgisayarınıza kurmanız için driver dosyasının tamamını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.

İndirme işlemi bittiğinde ise driver dosyasını bilgisayarınıza kurunuz veya uygulayınız. Kurulum sırasında sorun ile karşılaşırsanız ya da anlamadığınız bir işlem olursa bizlere alt tarafta yer alan yorumlar alanından ulaşabilirsiniz. Bildiriminiz ulaştığında soru ya da sorunlarınız site kullanıcıları veya editörler tarafından cevaplanacaktır. Driver ile alakalı olan her türlü sorularınızı bizlere çekinmeden iletebilirsiniz.

Goldmaster RC-306 Oyun Direksiyonu

İndirmiş olduğunuz driver dosyası virüs programlarından geçilerek sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Sitede bulunan tüm driver dosyasının güvenliği tarafımızdan sağlanmaktadır. Siz ayrıca virüs ve diğer zararlı yazılım koruma programı ile taratmanızı da tavsiye ederiz. Tüm driverlar üretici tarafından orijinal sunulduğu şekilde sayfa içinde yer almaktadır. İndirmiş olduğunuz driver dosyasını üretici firmanın sunucusundan veya kendi sunucumuzdan / kaynaklarımızdan yararlanırız.

İşletim Sistemi: Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 100 MB
Üretici: Goldmaster
Dil: Türkçe

Goldmaster RC-306 Oyun Direksiyon Driver İndir


İşletim Sistemi: Windows 7

Boyut: 1.3 MB
Üretici: Goldmaster
Dil: Türkçe

Goldmaster RC-306 Oyun Direksiyon Driver Windows 7 İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

25 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Deniz Engin 28 Haziran 2022

  Öncelikle bu kısa sürede gelen cevap için teşekkür ederim. Yazıda PS3 de denediğimi yazacaktım herhalde kendisi PC ye çevirdi. Ben programlardan driver programını sildim. Başka bir port’a taktım driver’ı yeniden kurdum ama değişen yok. Aygıt yöneticisinde hâlâ bilinmeyen USB aygıtı diye geçiyor. Aygıt yöneticisinden sürücü ayrıntılarına baktığımda ‘sürücü dosyası gerekmiyor veya bu cihaz için yüklü sürücü dosyası yok’ yazıyor.

  1. Editör (Site Editörü)28 Haziran 2022

   Sayın Deniz Bey,

   PS3 ile çalıştırdınız yani cihazı çalışıyor önceki yazınızda da bu anlaşılıyor. İndirmiş olduğunuz driver dosyası Goldmaster orijinal cihazla verdiği driver dosyasıdır. Donanım bulundu uyarısı alıyor ve driverı yüklüyorsunuz burada her şeyi doğru yapıyorsunuz.

   Fakat sisteminizde bir ya da bir kaç yerde sorun olduğundan donanımı tam olarak algılanmadığı anlıyoruz. Önceki yazımızda da söylediğimiz üzere yüksek ihtimalle yanlış kurulan driver dosyalarından kaynaklanıyor. Uzaktan manüel göremediğimizden ya da sorunun detaylarını bize bildiremediğinizden neden olduğunu anlamamız imkânsızdır.

   Önceki kurmuş olduğunuz driver dosyalarını tamamen kaldırdığınıza emin olarak driverı tekrar yüklemelisiniz. Bilgisayar teknik bilginiz ne seviye bilemiyoruz ama orijinal driver dosyası dururken başka driver yüklemek ya da güncellemek bilgisayarın doğru bir şekilde çalışmasını engeller.

   1. Deniz Engin 28 Haziran 2022

    Peki, nasıl tamamen driver’ı ve güncellemeleri kaldırabilirim?

    1. Editör (Site Editörü)28 Haziran 2022

     Sayın Deniz Bey,

     Driverı tamamen kaldırmak için yüklediğiniz driver programları içerisinde sürücüleri buna driver güncelleme programları dâhil tek, tek kaldırmalısınız. Manual driver yüklemeleri silmelisiniz ya da kaldırmalısınız. Hatırlamalı ve kaldırmalısınız.

     Alternatif olarak driver uninstall programı var oradan kaldırabilirsiniz. Driver uninstall programı kullandığınızda çalıştırdığınız diğer driverı da kaldırabilirsiniz. Driver uninstall hakkında bilgi sahibi iseniz yapınız.

     Farklı bir yol ise “Windows Sistem Geri Yükleme” özelliği ile driver yükleme ve güncelleme tarihinden önceki bir tarihe sistemi geri getirerek yapabilirsiniz. Bunları yaptığınız halde yine sorun devam ederse bilgisayar teknik bilgisi olan kişilerden yardım isteyiniz.

 2. Deniz Engin 27 Haziran 2022

  Driver indirmeden önce aygıt yöneticisinde ‘bilinmeyen USB aygıtı’ diye geçiyordu, ben de driver indirmeliyim galiba dedim ve indirdim. Ama değişen yok yine aynı şey oldu. Bir sürü forum dolaştım ama çözüm bulamadım.

  Sürücü güncelleştirmeye çalıştırdım vs. bir türlü yapamadım. USB girişlerimde sorun yok. Direksiyonda da sorun yok. PC’de sorunsuz çalışıyor. Cihazım laptop ve Windows 10 driver kurulumunda hata olabilir ama onu nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)27 Haziran 2022

   Sayın Deniz Bey,

   Bilinmeyen aygıt uyarısı aldığınızda driverı kurmanız gerekir. Siz bu şekilde yapmışınız ve doğru yapmışınız. Anladığımız kadarıyla siz PC’de cihazı çalıştırıyorsunuz ama laptop cihazınızda cihazı çalıştıramıyorsunuz. Bu durumda da dediğiniz gibi cihaz da sorun olmaz. PC’de çalışan cihaz yine Windows işletim sistemi üzerinden çalışıyordur. Lattopda Windows üzerinden çalışıyor. Her ikisi de Windows bunda da bir sorun yok.

   Yazdığınıza göre iki durum söz konusu birincisi lattop girişlerinde sorun var mı farklı bir USB girişine takınız ve driver yükleyiniz. Diğer husus ise birden çok driver dosyası ya da güncelleme yaptığınızı söylüyorsunuz. Bu asıl sorun olabilir. Önceki yüklemiş olduğunuz yanlış driver dosyalarından dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz. USB girişinizi kontrol ediniz ve önceki yüklemiş olduğunuz güncellemelerde dâhil hepsini siliniz ya da kaldırınız. Tekrar temiz bir driver yüklemesi yapınız.

 3. Mehmet 27 Temmuz 2020

  Niye Windows 10 yok biz kullanıcı degilmiyizde bi direksiyon seti kullamıcaz

  1. Editör (Site Editörü)27 Temmuz 2020

   Sayın Mehmet Bey,

   Sorunuz anlaşılamamıştır. Windows 10 uyumlu olduğu yazılıdır. Sorun nedir detaylandırabilir misiniz?

 4. Qunter 5 Ocak 2020

  Driveri kurdum ama algılamadı ne yapmalıyım (Win7)

  1. Editör (Site Editörü)6 Ocak 2020

   Sayın Ziyaretçimiz;

   USB girişler ile alakalı bir sorun olabilir, cihaz teknik sorun olabilir. Bilgisayarınınız bilinmeyen aygıt dahi olarak algılamıyorsa bir iletişim kopukluğu / sorunu var demektedir.

   İşlemleri kontrol ederek, tekrar dönüş yapabilirsiniz.

 5. Efe 16 Kasım 2019

  Bu direksiyon seti bilgisayarımda kuruyorum ama oyun oynarken veya aygıt yöneticisinde bilemiyor diyor ne yapmalıyım?

  1. Editör (Site Editörü)17 Kasım 2019

   Sayın EFE Bey,

   Anladığımız kadarıyla oyun oynarken sorun yaşıyormuşunuz, oyun ayarlarını kontol etmelisiniz.

 6. Batur 27 Ocak 2019

  Sanki biraz ilerleme kaydettim gibi oldu ama şimdi yeni bir sorun çıktı. Cihazı zar zor okutuyorum. Bazen joystick olarak okuyor bazen normal direksiyon olarak okuyor. Ama sorun şu cihaz çalışıyor.

  Cihaz çalıştıktan 2 dakika sonra hata alıyorum. Cihazlardan baktığımda hata sürücü hatası gösteriyor. Aygıt yöneticisinden, özelliklerden bakınca aygıt başlatılamadı diyor. Anlamadım neden böyle yapıyor.

  1. Editör (Site Editörü)28 Ocak 2019

   Sayın Batur Bey,

   Cihazda ısınma oluyor mu? Sizin yazdıklarınız hep teknik sorunu gösteriyor ama siz teknik sorun yok demekte ısrarcı oluyorsunuz.

   Driver dosyaları bir kere tanır sürekli olarak silmedikçe görev yapar. Bazen tanıyor bazen tanımıyor olmaz. Size en başta söylediğimiz gibi bir teknik servisler görüşmeniz doğru bir yok olacaktır. Yoksa bu böyle uzar gider. Farklı yollar aramadan bizce siz en iyisi bir teknik servise uğrayınız.

 7. Batur 25 Ocak 2019

  Dostum laptopta direk okuyo dedim ya. Şunları aldım. Sürücü diye bunları gösterdi ama bir türlü yükleyemedim. HID\VID_0E8F&amp,PID_0003&amp,REV_0100

  HID\VID_0E8F&amp,PID_0003

  HID\VID_0E8F&amp,UP:0001_U:0004

  HID_DEVICE_SYSTEM_GAME

  HID_DEVICE_UP:0001_U:0004

  HID_DEVICE

  1. Editör (Site Editörü)25 Ocak 2019

   Sayın Batur Bey,

   Sizinle ben ilgileneceğim şu an bir yoğunluk var ama bugün muhakkak detaylı okuyarak cevap yazarım.

  2. Editör (Site Editörü)25 Ocak 2019

   Sayın Batur Bey,

   Söylemiş olduğunuz dosyaları tam olarak nereden buldunuz Siz 64 bit kullanıyorsunuz sanırım driver dosyasını program files içerisine C:\Program Files (x86) FT33C2 olarak kurar, 32 bit kullansanız da C:\Program Files olarak FT33C2 klasörünün içerisine kurar.

   Burada önemli bir nokta da var. Bir önceki sorunuzda dikkat ettim. Siz önceden başka bir bilgisayarda çalışıyordu driver yükleme gereği de görmedim demişiniz. Yüksek ihtimalle USB driverı doğru bir şekilde yüklenmediğinden cihaz görmüyor! Benim USB girişlerim çalışyor deme ihtimalinize karşı, bazı cihazlarda çalışabilir mesela tak kullan web kamerası, hoparlör gibi cihazlarda.

   Ama hassasiyet isteyen bu tür oyun araçlarından USB driverı doğru yüklenmezse sorun yaşana biliyor. USB aygıtınızı en son driver ile güncelleyiniz. Bu sorunu büyük bir ihtimalle çözecektir. Yine de sorun devam ederse.

   Windows 10 için bilgisayarınızda bulunan tüm Windows güncellemelerini bilgisayarını yükleyiniz. Güncellemeler bittikten bilgisayarınızı kapatarak açınız, donanımlarınızı tekrar aratarak driver dosyasını yükleyiniz.

 8. Batur 21 Ocak 2019

  Dostum sistemim direksiyonu takınca hata veriyor. Aslında hata demek doğru olmaz ama çalıştırmıyor. Herhangi bir ışık yanmıyor. Yapılandırma tanımlayıcısı isteği başarısız oldu diyor. Ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)22 Ocak 2019

   Sayın Batur Bey,

   Yanlış cevap vermemek adına siz alt tarafta soruyu soran kişiniz sanırız, ip adresinden de aynı yerden bağlanıldığı görülüyor. Sizin cihazınızda büyük bir ihtimalle teknik bir sorun var. Driver dosyaları sadece çalışır, sorunsuz olarak kullanılan aygıtları tanıtmaya yarayan sistem dosyalarıdır.

   Siz büyük ihtimalle teknik sorun yaşıyorsunuz. Size tavsiyemiz en yakın teknik servis ile görüşmeniz olacaktır.

   Teknik sorunları internet üzerinden ya da driver ile çözmeniz ne yazık ki mümkün değildir.

   1. Batur 23 Ocak 2019

    başka bir bilgisayarda Windows 10 da çalışıyor?

    1. Editör (Site Editörü)23 Ocak 2019

     Sayın Batur Bey,

     Başka Windows 10 da çalıştırdığınız halde kendi bilgisayarınızda çalıştıramadığınızı anlıyoruz. Peki, başka bir Windows 10 işletim sisteminde driver dosyasını kurdunuz ve çalıştı sizin işletim sisteminizde mi çalışmıyor?

     Eğer cevap evet ise kullandığınız Windows 10 işletim sistemi detaylarını paylaşırsanız o şekilde daha rahat yardımcı olabiliriz. Sorunuzu lütfen detaylandırarak cevaplandırınız. Detaylandırmadığınız için biz sorunuzu anlayamıyor sizde zaman kaybı yaşıyorsunuz!

     Sitede anlam kargaşası ve anlaşılmayacak bilgilerinin olmaması adına bu tür kısa sorulara, soruyu anlamadığımız için sitede onay vermemekteyiz. Size yardımcı olmak da istiyoruz.

    2. Batur 24 Ocak 2019

     Diğer Windows 10 işletim sistemi bulunan bilgisayarda driver olmamasına rağmen çalışmıştı. diğer bilgisyarda driver yükleme derdine düşmedim. Ama bu bilgisayarda taktığımda çalışmadı ve ben de driver indirdim. Fakat yine çalışmadı.

     İlk başta usb portu bozuk olabilir mi diye düşündüm fakat değil. Çünkü klavyemi söküp takmayı denedim. Klavye çalıştı. Chipset, Bios güncellemesi yaptım yine olmadı. İnternette ne gördüysem denedim. Sorunun nerden kaynaklandığını anlamadım.

     Usb ye yeteri kadar güç vermiyordur diyebilirsiniz. Fakat aynı USB’de lamba çalıştırıyorum. İşin içinden çıkamadım.

    3. Editör (Site Editörü)25 Ocak 2019

     Sayın Batur Bey, Yukarıda sorunuzu cevapladım. Cevaba buradan bakabilirsiniz.

 9. dostum 21 Ocak 2019

  Dostum Windows 10 driver yüklüyorum fakat algılamıyor

  1. Editör (Site Editörü)21 Ocak 2019

   Sayın Ziyaretçimiz,

   Ne tür bir sorunla karşılaşıyorsunuz biraz daha detaylandırabilir misiniz?