Samsung Yazıcı Sürekli Yanan Kırmızı Işık Uyarısı Hakkında

Samsung Yazıcı Sürekli Yanan Kırmızı Işık Uyarısı Hakkında

Samsung yazıcı kullanıyor ve kırmızı ışık sürekli yanarak, çıktı alamıyorsanız bunun nedeni ve neler yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Samsung marka yazıcılarda kırmızı ışık yanmasının anlamı yazıcınızda düzgün çalışmasına engel olabilecek bir veya bir kaç hatanın var olduğu anlamına gelmektedir. Eğer kırmızı ışık sürekli yanıyorsa ilk olarak yazıcınızın kapağının tam olarak oturduğunu kontrol ediniz. Yazıcı kapağı tam olarak oturmaz ise kırmızı ışık hatası alırsınız.

Diğer hususlar ise tonerden kaynaklanıyor olabilir. Toneriniz tam yerleşmemesi, toneri bitmesi veya tonerin arızalanması sonucunda yine kırmızı ışık sürekli olarak yanacaktır. Kullandığınız Toner orijinal toner mi? Orijinal olmayan tonerler için sıklıkla görülebilen uyarıdır kırmızı ışık sürekli yanması. Tonerinizi detaylı bir şekilde kontrol ediniz.

Toner sorunu olmadığına eminseniz bu durumda yazıcınızın kâğıdını kontrol ediniz. Kâğıt yazıcı da var mı? Kâğıt tam olarak yuvasına oturmuş mu? Yazıcı içerisine kâğıt veya başka bir şey sıkışmış olabilir mi? Kâğıdınızı detaylı bir şekilde kontrol ediniz ve gerekirse ürünün temizliğini yapınız.

Kâğıt ve tonerinizi kontrol ettiğiniz halde toner veya kâğıt için bu uyarının olmadığına eminseniz başta ta söylediğimiz üzere yazıcınızda kırmızı ışık yandığından normal gitmeyen bir durum olduğu bariz olarak bellidir.

Bu durumda ise sizin yapacak bir işleminiz yoktur. Samsung teknik servisine cihazınızı götürerek toner ve kâğıtları kontrol ettiğinizi fakat halen kırmızı ışık uyarısı aldığınızı bildirmeli ve sorunu Samsung teknik servisi ile çözmelisiniz.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Editörlerden yardım isteyebilirsiniz. Lütfen sorunuzu sorarken işletim sisteminizi ve hata detayını bildiriniz. Hatanın çözümünü size sunmamız için gereklidir.