Samsung Yazıcı Sürekli Yanan Kırmızı Işık Uyarısı Hakkında

Samsung Yazıcı Sürekli Yanan Kırmızı Işık Uyarısı Hakkında

Samsung yazıcı kullanıyor ve kırmızı ışık sürekli yanarak, çıktı alamıyorsanız bunun nedeni ve neler yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Samsung marka yazıcılarda kırmızı ışık yanmasının anlamı yazıcınızda düzgün çalışmasına engel olabilecek bir veya bir kaç hatanın var olduğu anlamına gelmektedir. Eğer kırmızı ışık sürekli yanıyorsa ilk olarak yazıcınızın kapağının tam olarak oturduğunu kontrol ediniz. Yazıcı kapağı tam olarak oturmaz ise kırmızı ışık hatası alırsınız.

Diğer hususlar ise tonerden kaynaklanıyor olabilir. Toneriniz tam yerleşmemesi, toneri bitmesi veya tonerin arızalanması sonucunda yine kırmızı ışık sürekli olarak yanacaktır. Kullandığınız Toner orijinal toner mi? Orijinal olmayan tonerler için sıklıkla görülebilen uyarıdır kırmızı ışık sürekli yanması. Tonerinizi detaylı bir şekilde kontrol ediniz.

Toner sorunu olmadığına eminseniz bu durumda yazıcınızın kâğıdını kontrol ediniz. Kâğıt yazıcı da var mı? Kâğıt tam olarak yuvasına oturmuş mu? Yazıcı içerisine kâğıt veya başka bir şey sıkışmış olabilir mi? Kâğıdınızı detaylı bir şekilde kontrol ediniz ve gerekirse ürünün temizliğini yapınız.

Kâğıt ve tonerinizi kontrol ettiğiniz halde toner veya kâğıt için bu uyarının olmadığına eminseniz başta ta söylediğimiz üzere yazıcınızda kırmızı ışık yandığından normal gitmeyen bir durum olduğu bariz olarak bellidir.

Bu durumda ise sizin yapacak bir işleminiz yoktur. Samsung teknik servisine cihazınızı götürerek toner ve kâğıtları kontrol ettiğinizi fakat halen kırmızı ışık uyarısı aldığınızı bildirmeli ve sorunu Samsung teknik servisi ile çözmelisiniz.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

7 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Zekeriya Karaca 1 Eylül 2022

  Samsung SCX 3200 sürekli kırmızı ışık hatası fotokopi çekmiyor. Resetledim yine aynı ne yapmalıyım, rica etsem parçalar tam takılı yardımcı olur musunuz?

  1. Hüseyin Özman 1 Eylül 2022

   Zekeriya reset yaptığın halde sorun devam ediyorsa teknik sorun olabilir.

 2. Gürkan Günal 6 Mayıs 2022

  Merhaba Samsung C410 yazıcı kullanıyorum. Işık yeşil yanıyor fakat yazdır diyince cihaz komutu alıyor ama kâğıdı çıkarmıyor.

  1. Editör (Site Editörü)6 Mayıs 2022

   Sayın Gürkan Bey,

   Yazıcıya birden çok çıktı gönderdiyseniz birikme olmuş olabilir. Gönderdiğiniz yazıcı işlemlerini yazıcı durum listesinden iptal ediniz. İptal etmeyi bilmiyorsanız bilgisayarınızı kapatıp tekrar açınız ve tek çıktı göndererek yazdırmayı bekleyiniz. Halen yazdırma işlemi yapmıyorsa driverı silerek tekrar driverı yükleyiniz. Bu yöntemlerle çıktı alma sorununuz düzelecektir.

   Sorun devam ederse yine buradan çekinmeden bizlere ulaşabilirsiniz.

 3. Salih Hancı 4 Ocak 2021

  Samsung ML 2165 kırmızı ışık sorunu yaşıyorum yetmezmiş gibi herhangi bir sayfa çıkarmazken acayip bir soğuma da var. Toneri yeni aldım ama devam ediyor aynı problem oluyor.

 4. Yunus Uluhan 29 Ekim 2020

  Samsung Xpress M2675f tipi yazıcı da yanan sönen kırmızı ışık uyarısı veriyor. Toner sıkıntısı yok çalışıyor. Bilgisayardan gönderim yaptığınızda çıktı veriyor.

  1. Editör (Site Editörü)29 Ekim 2020

   Sayın Yunus Bey,

   Sorunuzdan anladığımız kadarıyla yazıcı normal bir şekilde çalışıyor ama kırmızı ışık sürekli yanıyor. Yazıcınız normal şekilde çalışması sorun olmadığı anlamına gelmektedir. Işık göstergesi nadiren de olsa takılı kalarak arıza olmadığı halde uyarı yanabiliyor. Tavsiyemiz servise götürerek ışık göstergelerini kontrol ettirmeniz olacak.