AMD Otomatik Sürücü Bulma Yazılımı AMD Driver Autodetect İndir

AMD Driver Autodetect

AMD marka cihaz kullanıcıları için bilgisayarda bulunan AMD marka tüm cihazları otomatik olarak bularak driver kurmanızı ve güncellemenizi sağlayan AMD yazılımıdır.

Kurulumu: İndirmiş olduğunuz yazılımı kurmak için bilgisayarınızda çalıştırınız.

Kurumun ilk ekranında bilgisayarınıza AMD Driver Autodetect nereye kurmak istediğiniz soran ekran ile karşılaşacaksınız.

Bu ekranda ilerlediğinizde bir sonraki ekranda ise C:\AMD\Radeon-Crimson-ReLive-17.4.3-MinimalSetup olarak bırakabilir, değitirebilirsiniz. Bu işlemden sonra Install butona basarak kurulumu bilgisayarınızda tamamen yapılmasını beklemeniz gerekmektedir.

AMD Driver Autodetect Kurulum Yeri

AMD Driver Autodetect Kuruluyor

Kurulum bittikten sonra direk olarak yazılım bilgisayarınızda açılacak ve bilgisayarınızda olan AMD cihazlarını arayacaktır. Yazılımın bilgisayarınızda bulunan AMD cihazlarını araması yaparken internet bağlantınızı olması gerekmektedir ve işlemler biraz uzun sürebilmektedir bekleyiniz.

AMD Otomatik Sürücü Bulma Ekranı

Yazılım donanımları algıladıktan sonra kurulum ekranında iki seçenek göreceksiniz. Birinci seçenek Hızlı Yükleme diğer seçenek ise Özel Yükleme. Hızlı Yükleme seçiminiz seçtiğinizde bilgisayarınızda bulunan tüm AMD aygıtlarınızı yazılım kendisini yükleyerek kurulum sonunda bitirmesini isteyecektir. Özel Yükleme seçiminiz seçtiğinizde ise bilgisayarınızda bulunan aygıtların ve AMD yazılımlarının hangilerini yüklemek istediğiniz seçerek kurulumu tamamen bitirebilirsiniz.

AMD Driver Autodetect Kurulum Seçim Ekranı

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 40 MB
Driver Dosya Adı: radeon-software-adrenalin-2020-20.1.4-minimalsetup-200127_web.exe
Üretici: AMD
Dil: Türkçe

AMD Otomatik Sürücü Bulma Yazılımı AMD Driver Autodetect İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

17 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Osman Önder 25 Ocak 2023

  Merhaba acaba AMD Radeon (TM) Vega 8 Graphics driver var mı?

 2. Berkay Tunca 19 Haziran 2021

  Merhaba AMD Athlon 3000g vega 3 işlemci ile olur mu?

  1. Editör (Site Editörü)19 Haziran 2021

   Sayın Berkay Bey,

   AMD tüm cihazları için geçerlidir. Tüm AMD driver dosyalarını otomatik olarak bulabilirsiniz.

 3. Mehmet Öztürk 28 Aralık 2020

  AMD sitesinde HD 4500 serili kart yok ancak bende zaten yüklüydü. Catalyst Control Center açılmıyordu bu yüzden bende yenisini yüklemek için eski sürücüyü kaldırdım. Şimdi bilgisayarımın çözünürlüğü düştü ve yükseltme ayarı yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

 4. Hikmet Şaşan 17 Ağustos 2020

  Merhabalar HP marka bilgisayarımızın ekranında AMD Grafik sürücüsü kurulamadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor diye bir uyarı veriyor ne yapmamız lazım.

  1. Editör (Site Editörü)18 Ağustos 2020

   Sayın Hikmet Bey,

   Ekran kartı modelinizi biliyorsanız modele göre driver indirerek yükleme yapmanızı öneririz. Ekran kartı modelinizi biliyorsanız buradan yazabilirsiniz. Size yardımcı olmaya çalışacağız.

 5. Olcay Şenocak 21 Haziran 2020

  Merhabalar bilgisayarımda Windows 8.1 x64 işletim sistemi yüklü, ekran kartımın modeli de AMD RADEON X550 XTX fakat ekran kartımın sürücüsü işletim sistemine uyumlu değil kurulum yaptım. Ancak ara, ara mavi ekran hatası alıyorum sorunu nasıl çözebilirim? Yardım önerinizi rica ederim. Saygılar.

  1. Editör (Site Editörü)23 Haziran 2020

   Sayın Olcay Bey,

   Anladığımız kadarıyla driverı kurmuşunuz ve arada mavi ekran hatası alıyormuşunuz bunu ekran kartına bağlıyorsunuz. Mavi hata ekranın ekran kartında değil bellek hatalarında genelde verir. Size tavsiyemiz bilgisayarınızda bulunan driverları en son driver ile güncelleyerek deneyiniz. Bellek hatasından kaynaklanan bir mavi ekran ise belleği yenilemek yenisi ile değiştirmek gerekir.

 6. Celil Poyraz 17 Mayıs 2020

  Sağa tıka basınca driver programı çıkmıyor ne yapmalıyım ?

  1. Editör (Site Editörü)18 Mayıs 2020

   Sayın Celil Bey,

   Buradan yaptığınızı göremiyoruz. Nerede sağa tıklayınca çıkmıyor ya da ekran görüntüsü atarsanız size yardımcı olabiliriz. Lütfen çekinmeden iletiniz.

 7. Erdem Şimşek 30 Ocak 2020

  Benim ki 182 hatası veriyor yardım edin. Donanım bulunamadı diyor.

  1. Editör (Site Editörü)31 Ocak 2020

   Sayın Erdem Bey,

   Bu hatayı hangi aygıt için aldığınız önemli. Aygıt olarak bildirmemişiniz. Ekran kartı ise önceden driver kurmaya çalıştınız mı, eğer önceden driver kurmaya çalıştıysanız denetim ve program kaldırdan kaldırarak tekrar deneyiniz. Yine aynı sorun ile karşılaşırsanız işletim sistemide bildirmemişiniz Windows 10 için modele göre manüel yükleme yapınız.

 8. Hayati Yamaç 13 Haziran 2019

  AMD ne kadar ekran kartı, chipset, ana karta bağlı olan tüm AMD ürünleri otomatik olarak buluyor çok güzel sadece başta biraz bekliyorsunuz AMD driver dosyasını indiriyor ve 15 dakika gibi bir sürede tüm driverları kurmuş oluyor.

  AMD otomatik güncellemek isteyenlere tavsiye ederim.

 9. Mikail Korkmaz 10 Temmuz 2018

  Benimki hata veriyor Radeon yerinde hata veriyor. Lütfen yardımcı olun.

  1. Editör (Site Editörü)11 Temmuz 2018

   Sayın Mikail Bey,

   Verilen hatanın ne olduğunu yazabilir misiniz? Bu şekilde anlayarak size daha rahat yardımcı olabiliriz.

 10. Abdullah Çalışkan 16 Haziran 2017

  Kurarken AMD grafik sürücüsü uyumlu değil dedi hata verdi. İşletim sistemini Windows 10 64 bit ekran kartı AMD Radeon Hd 6320 Grapics yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Editör (Site Editörü)11 Temmuz 2018

   Sayın Abdullah Bey,

   Manüel olarak driver yüklerseniz sorunuz düzelecektir. Yani sayfada bulunan otomatik driver bulma programı yerine vermiş olduğunuz model için Windows 10 64 bit güncel driver dosyasını bularak yükleyiniz.