Samsung Syncmaster Monitörde Kilidi (Lock-Unlock-Locked) Açma ve Kapama

Samsung Syncmaster Monitörde Kilidi (Lock-Unlock-Locked) Açma ve Kapama

Samsung monitör kullanıcısı iseniz monitör kilidini nasıl kapatacağınızı ve açacağınız bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Samsung monitörlerde kilit olmasının sebebi monitörün ayarları ile oynanmaması için Samsung tarafından koyulan bir özelliktir. İlk kez monitör alanlar ve kullananlarda kilit açık olmaz. Siz veya başkası tarafından monitör kilitlenirse monitör kilidi aktif olacaktır.

İlk olarak monitör kilidini nasıl aktif eder ve başkaları tarafından ayalarının değiştirilmemesi önlersiniz öğrenelim. Monitörünüzün sağ alt tarafında yer alan LCD monitör panelinden “MENU” yazan alana dokunarak 10 saniye kadar beklerseniz menü kapanacak ve monitör kilidi aktifleşecektir. Şimdi de tekrar açmayı öğrenelim. Monitör kilidini açmak yine aynı şekilde “MENU” seçimini 10 saniye kadar beklediğinizde monitör kilidiniz açılacaktır. Yani monitör kilidi açık ise 10 saniye menü tuşunda beklerseniz kapanır, kapalı ise 10 saniye kadar beklerseniz monitör kilidi açılır.

Monitörde eğer renk ayarlaması ve diğer ayarlamaları yaptığınızda “Locked” uyarısı alıyorsanız monitörünüzün kilitli olduğu anlamına gelmektedir. Bahsettiğimiz işlem ile monitör kilidini açarak istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Monitör kilidinde genellikle bilmeyen kullanıcılar menü seçiminde elini fazla beklettikleri için monitörü kilitler ve bunun farkında olmaz, ayarlamaları değiştirme istendiğinde “Locked” uyarı alır ve değiştiremez bu durumda siz veya başkası monitörü kilitlemiş demektir. Tekrar açarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Samsung Syncmaster Menü Görünümü

Samsung monitör kullanıcıların menüyü monitöründe nasıl göreceklerini üst resimde görüyorsunuz. Monitör dokunmatik ise sadece dokunarak 10 saniye kadar “MENÜ” seçiminde bekleyin ve menü kapanarak kaybolduğunda işleminiz tamamdır.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

31 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. İlhan Sayır 3 Şubat 2023

  Menüye 10 saniye bastım her şey düzeldi. Çok teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)9 Şubat 2023

   Sayın İlhan Bey,

   Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Driver ile akalı işlemler için siteyi önermeyi lütfen unutmayınız.

 2. Ahmet Uçan 31 Temmuz 2022

  Menü tuşu hariç öbür tuşlar çalışıyor ama menü tuşu çalışmıyor. 10 saniye basılı tutuyorum gene açılmıyor.

  1. Editör (Site Editörü)31 Temmuz 2022

   Sayın Ahmet Bey,

   Monitör ayarlarını siz veya başkası tarafından önceden kilitlendiği için diğer tuşlar çalışmıyor. Sayfada ki işlemleri sırası ile doğru yaptığınıza emin olunuz. Sayfada ki işlemleri yaptıktan sonra tüm ayarlara erişim sağlayabilirsiniz.

   Sayfada ki işlemleri yaptığınız halde yine sorun devam ederse lütfen çekinmeden tekrar yazınız.

 3. Ünal Kılınç 8 Haziran 2022

  Teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)8 Haziran 2022

   Sayın Ünal Bey,

   Siteyi kullanarak görüşünüzü paylaştığınız için bizde teşekkür ederiz.

 4. Emir Açan 14 Şubat 2022

  Emeğinize sağlık, kilidi kaldıramıyordum hallettim. Teşekkür ederim.

  1. Editör (Site Editörü)14 Şubat 2022

   Sayın Emir Bey,

   Yorumunuzu bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Bizleri önermeyi lütfen unutmayınız.

 5. Bahadır Öztürk 16 Eylül 2021

  Emeğinize sağlık, kilidi kaldıramıyordum hallettim. Teşekkür ederim.

  1. Editör (Site Editörü)16 Eylül 2021

   Sayın Fahri Bey,

   Bilgilendirme için bizde teşekkür ederiz. Driverindirmeli.com sizlerin sayesinde büyütmektedir. Driverindirmeli.com adresini yakın çevrenize, arkadaşlarınıza önermeyi lütfen unutmayınız.

 6. Gökhan Tekil 18 Ağustos 2021

  SyncMaster 920n kullanıyorum. Bende Test good yazısı var onu nasıl düzeltirim.

 7. Serhat Başeğmez 10 Mayıs 2021

  Benim kilitli değil ama menü tuşuna bastığımda oto adjustment yapıyor. Aynı zamanda brightness açabiliyorum ama brightness düşüremiyorum. Samsung Syncmasteer 932nw kullanıyorum.

  1. Melih Çelik 31 Mayıs 2021

   Sorun çözüldü mü bende de aynı sorun var?

 8. Ali Karaçayır 7 Mayıs 2021

  Bende kumanda var fakat kumandalı monitör nasıl düzelir?

 9. Muhammet Akyüz 11 Şubat 2021

  Merhaba Samsung syncmaster s19b150 monitörünü kullanıyorum önceden tuşlar kullanılıyordu şuan bastığımda çalışmıyor.

 10. Emircan Eroğlu 28 Aralık 2020

  Bende yanlışıkla panel kitledim düzeltemiyorum.

 11. Enes Turan 14 Kasım 2020

  Menü falan yazmıyor. Ya herkes bir menü diyor. Benim menütörde menü falan yok.

  1. Editör (Site Editörü)14 Kasım 2020

   Sayın Enes Bey,

   Samsung SyncMaster modellerde “Menü” monitörün en sağ köşesinde monitör açık ışığının en başında bulunuyor.

   Eğer sizde resimde gözüktüğü gibi “Menü” yazısı yoksa farklı bir model kullanıyorsunuz demektir.

 12. Yasemin Akıncılar 23 Haziran 2020

  Merhaba çok teşekkür ederim. Nihayet işime yarayan bir cevap bulabildim. Ekranın ayarları düzeldi. Emeğinize sağlık.

  1. Editör (Site Editörü)23 Haziran 2020

   Sayın Yasemin Hanım,

   Bizlere değer vererek yapmış olduğunuz paylaşım için bizlerde siz değerli ziyaretçimize teşekkür ederiz.

 13. Alp Kayahan 8 Nisan 2020

  Dediklerinizi yaptım doğrudur. Kilit açılıyor fakat ayarı değiştirdikten 10 saniye sonra ekrana “Store Mode” yazısı çıkıp tekrar eski ayarlara sıfırlanıyor. Nasıl kaydedilecek bu ayar?

  1. Editör (Site Editörü)8 Nisan 2020

   Sayın Alp Bey,

   Monitör ayarlarını sıfırlayarak “monitör sıfırlama” deneyiniz. Samsung Syncmaster monitör nasıl sıfırlanacağını Samsung Syncmaster Monitör Sıfırlama (Fabrika Ayarlarına Getirme) Nasıl Yapılır? sayfasına giderek öğrenebilirsiniz.

   Sorun yine devam ederse servisi ile iletişime geçmelisiniz.

 14. Levent Akdoğan 22 Nisan 2019

  Samsung S22B150N 21.5″ LED Monitör modelinden menü resmi bu şekildedir.

  İşlem ise yine aynı menüde 10 – 15 saniye arası beklemeniz yeterlidir.

 15. Nihat Fırat 4 Ocak 2019

  Süpersiniz monitörü yıllardır kullanıyorum bilmiyordum bunu teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)4 Ocak 2019

   Sayın Nihat Bey,

   Teşekkür ederiz. Siteyi takip ederek bizleri tavsiye etmenizi rica ederiz.

 16. Gürkan Arslan 6 Eylül 2018

  Merhaba monitörümün menü tuşuna tıkladım ve ekran gitti. Ne yapmam gerekli bilgisayar bütün donanımlar çalışıyor fakat monitör çalışmıyor.

  1. Editör (Site Editörü)6 Eylül 2018

   Sayın Gürkan Bey,

   Monitörünün menü tuşuna basmanız sonucunda ekran gitmez, acaba siz kapatma tuşuna basmış olabilir misiniz?

   Monitörün açık olup olmadığını kontrol ediniz. Bilgisayarınızın ekran kartı ile monitör arasında kablo bağlantısını söküp tekrar tanınız. Muhtemelen düzelecektir. Yine de ekran gelmezse bilgisayarınızda bir sorun yok, monitör için teknik servisten yardım istemelisiniz.

 17. Ayhan Gümüşoglu 14 Nisan 2018

  Merhaba benim masa üstü bilgisayarım var monitörüm Samsung s19c150 Led ekrandır. Bilgisayarı açıyorum fakat ekran açılmıyor. Test good yazısı çıkıyor. Ekran bir türlü açılmıyor. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Editör (Site Editörü)14 Nisan 2018

   Sayın Ayhan Bey,

   Önceden bu bilgisayarda monitörü kullanıyor muydunuz? Eğer önceden kullanıyorsanız ve yeni oluşan bir sorun ise bios veya işletim sisteminizden kaynaklanan bir durum olabilir. Yeni bu bilgisayarda kullanmaya başladıysanız ekran kartınızın uyumlu olmama ihtimali yüksek, size tavsiyemiz başka bir ekran kartı takarak deneyiz.

   Farklı bir bilgisayarda yüksek özelliklere sahip bir ekran kartı bilgisayarınıza takıp monitörü deneyebilirsiniz. Fakat burada taktığınız ekran kartı sizin anakartınıza da uyumlu olması gereklidir. Ekran kartı uyumluluk işlemleri için kısmen bilgisayar bilginiz olması gereken bir durumdur.

   Eğer ekran kartı veya anakart ekran kartı destekleme (anakart kitapçığında yazar) işlemleri hakkında bilginiz yoksa bir bilgisayarcıdan yardım alabilirsiniz.

   Yazımızdan anlayacağınız üzere bu tür sorunların bir veya birçok nedeni olabilir. Bilgisayara direk müdahale edemediğimizden sizin yaptığınız işlemlerin neler olduğunu bilmediğimizden, sorunun tam olarak neden kaynaklandığını kestirmemiz görülmeyen bir şeyi size tarif etmekle eş değerdedir. Sorunuzun cevabını yine yazımızdan anlayacağız üzere tahmin üzerine cevapladık. Sorunuzu isterseniz hangi işlemleri yaptığınızıdaha detaylı olarak bildirebilirsiniz. Bu şekilde size daha iyi yardımcı oluruz.

 18. Hakan Uzun 18 Ocak 2018

  Merhaba bende syncMaster 2033 var. Ekranda gidip gelme sorunu var menü tuşunu bastığımda açılmıyor. Bilgisayarı her açtığımda kendine format atmış oluyor. Yardım edin lütfen.

  1. Editör (Site Editörü)18 Ocak 2018

   Sayın Hakan Bey,

   Burada bir kaç hatadan bahsetmişiniz ve birbirileri ile bağlantılı olmayan bir kaç hata var. İlk olarak monitörünüzü kapanarak açılmasının nedeni birçok sebepten kaynaklanabilmektedir. Monitörünüz çözünürlüğü karşılayamayabilir, ekran kartınızın driver düzgün kurulmamış olabilir veya monitörünüz arızalı olabilir.

   Format işlemi ise bunlardan tamamen farklı işletim sisteminiz ve hard diskiniz ile alakalı bir durumdur. Ekran kartı veya monitör arızası bilgisayara kesinlikle format attırmaz ve hiç bir alakası yoktur. Sizin de anlayacağınız üzere birçok hata alıyorsunuz ve bu hataların çözmenin tek yolu teknik servisten yardım istemeniz olacaktır. Bahsedilen hataları teknik bilgisi olan birisi çözebilir ne yazık ki sizin çözmeniz çok zor olacaktır.