Yazıcı Boş Çıktı – Boş Kağıt Neden Çıkarır?

Yazıcı Boş Çıktı – Boş Kağıt Neden Çıkarır?

Bu yazımızda sizlere yazıcıdan çıktı aldığınız halde boş kâğıt çıkarıyor ve bir şey yazdırmıyorsanız bunun nedenleri ile birlikte neler yapmanız gerektiğini sizlere vereceğiz.

Kartuş veya Toneri Kontrol Edin: Kartuş tipi yazıcı kullanıcılarından boş kâğıt çıkarma sorunu sıklıkla görülmektedir. Bunun nedeni ise kartuşların renkli veya siyah fark etmez çıkış ağzının kurumasından kaynaklanmaktadır. Kartuşunuzu çıkarınız ve alt tarafta kartuş mürekkep çıkış alanına sıcak suyla veya buharlı suyla temizlemeyerek tekrar yazdırmayı deneyiniz. Toner kullanıcıları için eğer boş çıktı alıyorsanız Tonerin doğru olarak takılıp takılmadığını kontrol ediniz. Çıkarma işleminden sonra Toneri sallayanız ve yerine düzgün bir şekilde takarak çıktı almayı deneyiniz.

Yazıcı Sürücü Güncel Olmayabilir: Yazıcı sürücünüz eski kalmış ve güncel olmaya bilir. Bu durumlarda da boş kâğıt sorunu yaşayabilirsiniz. Yazıcınızın modeline ait güncel sürüleri bularak eski sürücüyü silerek güncel sürücüyü bilgisayarınıza yükleyiniz.

Bağlantılarınızı Kontrol Ediniz: Bilgisayarınız ile yazıcı arasında bağlantılarınızı kontrol ediniz. Yazıcınızı kapatınız, USB girişi ve port girişlerinizi çıkararak tekrar açınız ve yazıcıdan çıktı almayı deneyiniz.

Hard Disk Kontrolü ve Gereksiz Programlar: Yazıcınızı yazdırma sırasında sanal bir yer kaplar. Eğer hard diskiniz tamamen dolu ise kapasite yeterli olamadığından boş çıktı alma ihtimaliz vardır. Hard diskinizin dolu olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer hard diskiniz tamamen dolu ise gereksiz programları veya diğer dosyaları siliniz. Diğer bir işlem ise yazdırma ile alakalı gereksiz bilgisayarınızda program varsa eğer yazdırma ile alakalı üretici firma programı hariç tümünü siliniz.

Diğer Bağlantıları Geçici Kaldırınız: Bilgisayarınızda bulunan diğer aygıtları çıkarınız. Bazı durumlarda aygıt çakışması ile karşılaşabilmektedir. Bu son hata düşük bir ihtimalde olsa yukarıda ki işlemleri yaptığınız halde yine boş çıktı alıyorsanız diğer aygıtları çıkarınız sadece yazıcınız kalacak şekilde yazıcıdan çıktı almayı deneyiniz.

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

14 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Hakkı Çimen 26 Şubat 2024

  Yazıcım boş kâğıt çıkarıyor.

 2. Bekir Kalyoncu 29 Mart 2023

  Merhaba Mg4240 yazıcım bazen yazdırıyor bazen da kâğıdı boş çıkarıyor. Kâğıtları elle biraz yitmeden almıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 3. Sevgi Balbay 11 Şubat 2023

  Merhaba, iş yerindeki ortak Kyocera yazıcıdan yalnızca benim bilgisayarımdan çıktı alamıyorum. Daha önce alabildiğim halde birden yazdır komutu verdiğimde boş sayfa çıkıyor. Neden olabilir?

  1. Editör (Site Editörü)11 Şubat 2023

   Sayın Sevgi Hanım,

   Toner ya da kartuş hangisini kullanıyorsanız kontrol ediniz. Yazıcı da kağıdın boş çıkmasında yaşanan en önemli sorun mürekkep ya da tonerin bittiği gözlemlenmiştir.

 4. Zehra Güler 4 Kasım 2022

  Merhaba bizim Canon mp210 yazıcımız var fakat fotokopi çekeceğim boş kâğıt çıkıyor ne yapmalıyım? 5 senedir hiç kullanmadık. Birde bilgisayara nasıl sürücü indireceğim?

  1. Editör (Site Editörü)5 Kasım 2022

   Sayın Zehra Hanım,

   5 yıl içerisinde kartuşlar kurumuş olma ihtimali çok yüksek kartuşlarınızı kontrol ediniz. Driver dosyası indirmek için “Canon PIXMA MP210 Yazıcı Driver İndir” sayfasını kullanabilirsiniz.

 5. Atakan Şimşek 29 Ekim 2022

  Çok teşekkür ederim. Cevap veren birilerini bulmak zor. Hakkımızda ve İletişim sayfasında yazan mail adresi geçerli midir?

  1. Editör (Site Editörü)1 Kasım 2022

   Sayın Atakan Bey,

   Bizlerde teşekkür ederiz. Mail adresi geçerlidir. Site editörlerine sorularınızı direk buradan sorabilirsiniz.

 6. Atakan Şimşek 29 Ekim 2022

  Özellikle ilk 2 maddeyi uyguladım. Sürücülerde ön izleme de kartuş dolu görünüyor. Yazdırılıyor gibi hareketlilik var ama kâğıt boş çıkıyor. Cevap için şimdiden çok teşekkürler.

  1. Editör (Site Editörü)29 Ekim 2022

   Sayın Atakan Bey,

   Kartuşun kurumadığına emin olunuz. Yazıcı tamam sorunsuz çalışıyor. Kartuşun mürekkebi çıkaran alta ki yerini ıslak nemli bezle siliniz ve tekrar yazdırmayı deneyiniz.

   1. Atakan Şimşek 29 Ekim 2022

    Çok sıcak olmayan ama ılıktan sıcak suda, epey beklettik. Kolonya ile de sildim falan. Kartuşları kullanmayalı çok oldu. Bir ara çocuklar denemiş 2 yıl önce olmamış. Şimdi yine olmadı. Kartuş kesin donmuş mudur? Sürücü yükledim kartuşların doluluğu oldukça iyi yani göstergeye göre kartuş alsak olup olmayacağı da belli değil.

    1. Editör (Site Editörü)29 Ekim 2022

     Sayın Atakan Bey,

     İki yıl öncesinden bahsediyorsunuz ve bu süre daha uzun olduğu anlaşılıyor. O kartuşlar uzun bir süre içerisinde işlevini yitirmiştir yani kurumuştur. Yeni kartuş aldığınızda sorun olmayacaktır. Arada kullansaydınız yine sorun olmaz kartuşlar kurumazdı. Yeni bir kartuş almanız gerekiyor.

 7. Hüsamettin Yılmaz 25 Ekim 2022

  Çok kötüydü.

  1. Editör (Site Editörü)27 Ekim 2022

   Sayın Hüsamettin Bey,

   Kötü olan nedir? Yorumunuzu detaylandırırsanız size yardımcı olabiliriz.