HP LaserJet Pro M102a Yazıcı Driver (Resimli Kurulum) İndir

HP LaserJet Pro M102a Yazıcı Driver (Resimli Kurulum)

HP marka LaserJet Pro M102a model yazıcı için driver dosyasını ve nasıl driver dosyasını kurarak yazıcıyı tanıtacağınız burada bulabilirsiniz.

Driver Kurulumu (Resimli Anlatım): Driver dosyasını indirmeden önce site altında bulunan işletim sistemi karşısında sizin işletim sistemi ile uyumlu olup olmadığını kontrol ediniz.

İşletim sisteminiz uyumlu ise driver dosyasını tamamen bilgisayarınıza indiriniz. Driver tam olarak indirmeniz ve işletim sisteminin uyumlu olması şarttır. Bu hususlara dikkat ederek driver kuruluma devam ediniz.

İndirmekte olduğunuz driver dosyası Full özellikli yani ek yardımcı programları da beraberinde kurmaktadır. Driver dosyasını kurmak için resim 1’de gözüktüğü şekilde kuruluma onay vermelisiniz.

HP LaserJet Pro M102a Yazıcı Driver Kurulumu Resim 1

Kurulum onayınızdan sonra driver dosyasını ayıklayarak yani kurulum için gerekli olan dosyaları bilgisayarınıza yükleyerek driver kurulum ekranı gelecektir. Bu kurulum ekranında tamamen bekleyiniz ve kuruluma tekrar onay veririniz.

Asıl kurulum ekranında “Hadi Başlayalım” notu ile Resim 2’de yazıcınızı bilgisayarınıza bağlamadıysanız bağlamanızı isteyecektir. Bu ekranda yazıcınızı bağlamadıysanız bağlayınız ve kuruluma devam ediniz.

HP LaserJet Pro M102a Yazıcı Driver Kurulumu Resim 2

HP LaserJet Pro M102a Yazıcı Driver Kurulumu Resim 3

Resim 3 de gözüktüğü gibi başta da söylediğiniz üzere Full özellikli driver olduğundan ek yazılımları kurmak istediğinizi soran ekranla karşılaşırsınız. Yazınızı daha kolay kullanmanız için öneririz ya da bu kurulum ekranında “Özelleştir” alanından tik işaretini kapatarak kurmaya bilirsiniz.

HP LaserJet Pro M102a Yazıcı Driver Kurulumu Resim 4

Son kurulum aşaması Resim 4 de kurulum bilgisayarınıza yapılacak ve kurulumu bitirmenizi isteyecektir.

Bu işlemlerden sonra yazıcınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazıcınızı halen takmayanlar veya yazıcı gelecek şimdiden kurulum yapmak isteyenler en son kurulum ekranında yazıcı bağla hatası alırsa Resim 5’de gözüktüğü gibi “Atla” botundan kurulumu sonlandırabilirsiniz. Yazıcınızı ne zaman bağlarsanız bir daha kurulum yapmanızı gerek kalmadan yazıcını çalıştırabilirsiniz.

HP LaserJet Pro M102a Yazıcı Driver Kurulumu Resim 5

HP LaserJet Pro M102a Yazıcı

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11

Boyut: 114 MB
Üretici: HP
Dil: Türkçe

HP LaserJet Pro M102a Yazıcı Driver İndir

Yorum ya da Yardım İsteği için Yazabilirsiniz

Kullanıcılara ya da editörlere soru sorabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Sorunuzun anlaşılabilir olması için sorunuzu detaylandırmayı unutmayınız.

2 Yorum ya da Yardım İsteği

 1. Ünal 23 Mart 2020

  Kullanıcı ismi ve şifre soruyor. Nasıl öğrenebilirim? Bilgisayar şifrem kabul olmuyor.

  1. Editör (Site Editörü)25 Mart 2020

   Sayın Ünal Bey,

   Driver kurulumu sırasından şifre veya kullanıcı adı istemez muhtemelen ağınız veya bilgisayarınızda program kurulumu koruması vardır ondan sizden giriş bilgilerini istiyor, kontrol ediniz. Driver kurulumu sırasında böyle bir işlem yok!